Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Małe sieci telekomunikacyjne i ich działanie a UKE

Wkleję tylko link by nie cytować tego co dziś otrzymałem od UKE... Tylko ryczeć się chce...
    http://kayo.jogger.pl/2007/02/06/uke...komunikacyjne/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No i czemu się dziwisz? Przecież UKE ma możliwość regulowania wyłącznie usług TP, bo TP ma status monopolisty. Masz rację, mamy XXI wiek i to było by powrotem do poprzedniej epoki gdyby zaczęto regulować ceny wszystkich firm są za wysokie. A jako, że tp została wyznaczenia do świadczenia usługi powszechnej to przecież możesz do niej przejść i korzystać z tej instytucji charytatywnej jak ją sam nazwałeś, choćby po starej, analogowej sieci centertela.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A koszty podciagniecia 20 km kabla mam pokryc z wlasnej kieszeni..?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Eeeee... A dlaczego ktokolwiek inny niż ty miałby pokrywać koszty kablowania?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Heh, ciekawe, dawniej (z kumplami jeździliśmy na zloty atarowskie do Opalenicy) wszyscy zazdrościliśmy kumplowi z Opalenicy, że mają tam własnego operatora, a nie Tepsę. Łatwiej było telefon założyć, ceny były niższe, z budki jeszcze taniej (jak impuls kosztował przykładowe 23 grosze, to budka dawała impuls za 20 gr. (wrzucało się monety). Połączenie z Internetem przez modem też chyba było tańsze niż w TPSA i lepszej jakości.
    Później, jak TOSA zaczęła oferować Internet (ichnie SDI), to kumpel też nie narzekał, usługa była na poziomie i tańsza niż w TP, choć długo trzeba było czekać na założenie.

Czas jednak płynie, świat się rozwija, a Telefony Opalenickie chyba stanęły w miejscu. Kumpel już się zżymał, że lata płyną, a on dalej siedzi na SDI 112 kbit za horrendalną cenę. I żadnej alternatywy, bo to mała mieścina.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kayo Zobacz post
    A koszty podciagniecia 20 km kabla mam pokryc z wlasnej kieszeni..?
    A co ja mam ci je pokryć? Poszukaj sponsora może :P
    A dlaczego nie założysz sobie np. ery domowej albo jeśli tak zrozpaczony jesteś to nawet nie ten domowy numer orange, który działa jak domowy w twojej strefie, a poza strefą jak komórka (już nie pamiętam tego nazwy)?

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Czas jednak płynie, świat się rozwija, a Telefony Opalenickie chyba stanęły w miejscu. Kumpel już się zżymał, że lata płyną, a on dalej siedzi na SDI 112 kbit za horrendalną cenę. I żadnej alternatywy, bo to mała mieścina.
    Nadeszła sprawiedliwość dziejowa - najpierw on miał dobrze, a teraz wszyscy pozostali :P
    Tak to jest, Tepsa doiła z nas kasę jak się da, ale mogła za to przyzwoicie zainwestować w swoją infrastukturę, a jakby nam od razu za pół darmo wszsytko dawali to by nie było tak dobrze :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi Zobacz post
    Nadeszła sprawiedliwość dziejowa - najpierw on miał dobrze, a teraz wszyscy pozostali :P
    Ja mam neo i wcale nie jestem zachwycony i nie czuję, że mam dobrze :lol:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Opalenica to bardzo bliska okolica Buku, jak będziecie przejeżdzać to wpadnijcie na kawę do mnie :]
    Zawsze można zainwestować, kupić zestaw tak reklamowanego internetu satelitarnego i podzielić na kilka osób. BTW. z pewnych powodów chciałbym aby był w okolicach Opalenicy stały internet np. w tp :]

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Szkoda, że już nie ma atarowskich zlotów w Opalenicy. Ale gdyby się jeszcze jakiś odbywał, to zapraszam, chłopaki, blisko macie. Że nie trzeba być atarowcem, żeby jeździć na atarowskie zloty, potwierdzi Zina (właśnie, ją też moglibyście tam spotkać). A już na pewno odnajdzie się tam każdy pasjonat techniki komputerowej - że się posłużę tym zabytkowym określeniem. :lol:

Kropka
    Gość

Odp: Małe sieci telekomunikacyjne i ich działanie a UKE

Witam,

Faktycznie tepsa miała monopol na usługi głosowe i internet, ale nie biorąc pod uwagę netii, która korzysta z łączy TP jest jeszcze Tk telekom. Z tego co się orientuje związani są oni z koleją i "rozsyłają internet" podziemnymi drogami. Co prawda ich oferta jest przeznaczona głównie dla klientów biznesowych, ale możliwość podłączenia indywidualnego domu czy mieszkania też jest. Dzielcie się opiniami

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)