Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

IMHO zmiany jakie dokonały się w społeczeństwie wcale nie były wynikem udziału feministek. Dokonały się naturalnie i wynikały raczej ze zmien industrialno-gospodarczych, niż z przewrotów wiecowych
    Pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Gdyby nie te wiece i wystąpienia tysięcy kobiet , nikt o zrównaniu praw kobiet i mężczyzn napewno by nie pomyślał. Ubezwłasnowolnienie kobiet w tamtym czasie było takie, że teraz nam się to nawet nie mieści w głowie.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    nikt o zrównaniu praw kobiet i mężczyzn napewno by nie pomyślał.
    Pomyśleliby sami mężczyźni odkrywając pewnego dnia, że lepiej jest wtedy, gdy na utrzymanie domu pracują dwie osoby. Od prawa do pracy do praw obywatelskich jest już tylko krok.

Wiece i wystapienia to moim zdaniem (podkreslam: moim zdaniem) takie korniki na chorym drzewie, które i tak ma runąć.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

MarcinieM - niekoniecznie. Gdyby kobiety nie walczyły o prawo do pracy i prawo do istotnego zaistnienie w świecie, mężczyźni by tych praw im nie przyznali. Bo i po co? Pomyśl tylko, jakby Wam bylo cudownie, gdyby te wszystkie rzesze kobiet pracujących zwolniły miejsca pracy? Byłoby jej więcej dla was i za lepsze pieniądze - w przeludnionym świecie i przy takim postępie cywilizacyjnym (maszyny wypierają ludzi) to kusząca wizja, nieprawdaż? Jedna osoba (mężczyna) mogłaby utrzymać całą rodzinę...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że zasługa wywalczenia praw kobiet to zasługa dawnych sufrażystek (których nie utożsamiałbym z feminizmem). Późniejszy feminizm najwyżej kończy sprawę i szlifuje to, co już jest. Ale - nigdy sie tym tematem nie zajmowałem i nie roszczę sobie pretensji do bycia ekspertem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście, że przede wszystkim to zasługa sufrażystek - ale bez ich oddolnego ruchu dzisiejsze feministki w ogóle nie miałyby racji bytu.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zina Zobacz post
    Oczywiście, że przede wszystkim to zasługa sufrażystek
    Ja również nie utożsamiam feminizmu z sufrażystkami. To co pisałem miało oznaczać, że dzisiejsze feministki nie wywalczyły nic (a z tego co wiem, to im się wydaje, że mają na koncie już sporo). Sufrażystki to inna historia, bo walczyły o emancypację swojej płci, a nie o odpłciowienie świata.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie odczytuję w ten sposób ruchu feministycznego w Polsce. Myślę tylko, że chcą za dużo na raz. Walczą ze wszystkimi o wszystko i nic nie umieją osiągnąć. Boję się, że ta nowa Partia Kobiet również do żadnych konkretów nie dojdzie. Wielkim prawdziwym problemem polskich kobiet jest brak wyboru, one poprostu muszą pracować, bo facet nie ma możliwości zarobić tyle, by rodzina mogła godnie żyć. Wg. mnie o to powinny dziś feministki walczyć a nie o prawo do adopcji dla lesbijek:shock:

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Myślę tylko, że chcą za dużo na raz. Walczą ze wszystkimi o wszystko i nic nie umieją osiągnąć. (...) Wg. mnie o to powinny dziś feministki walczyć a nie o prawo do adopcji dla lesbijek:shock:
    To właśnie miałem na myśli pisząc... dużo krzyczą.

Swoją drogą - gotów jestem przyznać, ze kobiety są pokrzywdzoną grupą społeczną, ale jednoczesnie nikt nie mówi o walce o prawa mężczyzn. A gdzie się je łamie? Np. sądy rodzinne z reguły przyznają prawa rodzicielskie matce, mimo, że np. kobieta była winna rozwodowi. Nie mówię już o sytuacji, gdy to matka jest np. nałogową alkoholiczką, ojcicec stara się jakoś dzieciaki wykarmić, a potem prawa rodzicielskie i tak przyznaje się matce, bo w sądzie najłatwiej zrobić winnego z mężczyzny. To też jest problem dyskryminacji.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Masz rację, że mężczyźni są dyskryminowani w sądach rodzinnych,ale to właśnie wynika ze stereotypów wbijanych nam przez wieki do głowy (tutaj chodzi o stereotyp, że matka jest dla dziecka ważniejsza niż ojciec - moim zdaniem bzdura). Ale też przez wieki kobiety podlegały stereotypom, które teraz z trudem są przełamywane.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

próba odpowiedzi...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)