Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

o podatku od pracy zagranicą

jestem żywotnie tym problemem zainteresowany.
    US w PRL ściga mnie abym złożył im PIT-36 (wykazał w nim dochody z Islandii)
    Tego mi zrobić nie wolno, gdyż z tego PIT-u wyniknie, że mam zapłacić podatek z dochodów uzyskanych poza granicami PRL.
    PRL podpisał z wieloma krajami umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.
    W tego typu umowach jest definicja "centrum interesów życiowych". Kraj, który jest twoim CIZ jest w tych umowach nazywany krajem pierwszym. A dalej umowa stanowi, że dochód z pracy najemnej jest opodatkowany tylko w pierwszym kraju chyba, że wykonujesz ją w kraju drugim. Jeżeli ktoś wyjechał z PRL i pracuje zagranicą dłużej niż 183 dni (urlop w Polsce nie ma nic do rzeczy) to jego CIZ przeniosło się wraz z nim zagranicę również i w PRL nie płaci podatków.
    Taka jest interpretacja tego typu umów w Europie (np. w Germanii)!!!
    Zalecam każdemu:
    1. Nie wypełniaj PIT-36 bo z niego wynika, że musisz zapłacić. US musi ci dać taki druk PIT aby był on zgodny z twoją sytuacją prawną. Może to być PIT-37 w którym wykazujesz tylko polskie dochody.
    2. Nie dyskutować z urzędnikiem w okienku - on nie zna treści umów o unikaniu podwójnego opodatkowania- US mają wytyczne z Izb Skarbowych i dopiero tam ta sprawa wymuszania nienależnego podatku zostanie rozstrzygnięta.
    3. Pamiętaj o słowach Martina Luthera Kinga: miałem sen, i widziałem jak ten cały zasr... PRL w postaci tępych, chciwych, ksenofobicznych urzędasów umarł i w naszym kraju przestaliśmy się bać naszych urzędów - miałem taki sen

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

tylko PRL juz nie istnieje

Jak ktos nie wraca do Polski to maze to go nie interesowac, inaczej z tymi co tu mieszkaja a wyjechali na rok-dwa, z kim sie sadzic jak przyjda kary i zaczna Cie scigac-moze jest organizacja broniaca obywateli polskich przed panstwem polskim-bardzo watpie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1. właśnie dlatego napisałem wam ten post, żebyście wiedzieli jak się bronić
    2. wystarczy wyjechac na 183 dni aby nie płacic w PRLu za dochody z zagranicy
    (jezeli jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania)
    3. jestem zagranica 7 lat i co z tego
    4. Kluska miał prawników i siedział
    5. jesteś pewien, że PRLu już nie ma? ja myślę ze jest jak czytam twoje uwagi

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

co do PRLu-to zaczynam sie z toba zgadzac

napewno istnieje jeszcze mnostwo niezalatwionych spraw z tamtego okresu.Ale poniewaz siedzisz juz dlugo poza Polska to powiem Ci ze w PRLU zylem dosc dlugo i nigdy juz nie chcialbym wrocic w tamte czasy-Ty obawiam sie tez ,bo wyjazd i praca za granica do dzisiaj byla by dla Ciebie tylko marzeniem.To nawiasem -nie ma sie o co klocic -jak zwal tak zwal-ale dzieki za pomoc, musze pomyslec doi konca kwietnia mam czas

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)