Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

ciekawe pytanie - adres fizyczny MAC

Czy jest mozliwosc zmiany adresu mac na takich urzadzeniach jak ROUTER czy AP ??

Jezeli nie softem to moze ma ktos wiedze na temat tego jak wykonac przystawke do w/w urzadzen (elektroniczna). Chyba jest cos takiego ... zastanawiam sie tylko jak długo bede szukał wszedzie odp, na to pytanko :wink:

pozdro

P.S. Polak potrafi wiec wierze ze jest cos takiego. A było by mi to niezmiernie potrzebne.:zz_biwak:

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Jaki router, jaki AP?
    jak wykonac przystawke do w/w urzadzen (elektroniczna)
    Nawet jak coś takiego znajdziesz, to koszta pewnie będą przybliżone do zakupu routera/AP który taką funcję posiada.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Proponuję zakupić taki router/AP by miał możliwość klonowania adresów MAC, np. linksys ma routery z opcją Mac Clone. Możesz wpisać wtedy dowolny adres MAC.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wojtii Zobacz post
    Czy jest mozliwosc zmiany adresu mac na takich urzadzeniach jak ROUTER czy AP ??

Jezeli nie softem to moze ma ktos wiedze na temat tego jak wykonac przystawke do w/w urzadzen (elektroniczna). Chyba jest cos takiego ... zastanawiam sie tylko jak długo bede szukał wszedzie odp, na to pytanko :wink:

pozdro

P.S. Polak potrafi wiec wierze ze jest cos takiego. A było by mi to niezmiernie potrzebne.:zz_biwak:
    Możesz się obrażać - ale śmierdzi mi to bezczelnym złodziejstwem. Bo klonowanie maców wymyślono właśnie w celu umożliwienia ludziom złodziejstwa.

Siła Reputacji
    0

Możesz się obrażać - ale śmierdzi mi to bezczelnym złodziejstwem. Bo klonowanie maców wymyślono właśnie w celu umożliwienia ludziom złodziejstwa.
    IMHO gdy place za internet o określonej przepustowości, to ISP powinien mi go dostarczyć, a ile urządzeń będzie z tego korzystało, to jest tylko mój interes. Ale to tylko moje zdanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wink

Cytat Napisał macol Zobacz post
    to ISP powinien dostarczyć mi go dostarczyć.
    Ależ masz rację, Macol :-)
    Powiem więcej:
    Powinien Ci go dostarczyć powinien.
    :brawo:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    IMHO gdy place za internet o określonej przepustowości, to ISP powinien dostarczyć mi go dostarczyć, a ile urządzeń będzie z tego korzystało, to jest tylko mój interes. Ale to tylko moje zdanie.
    Podłączając się do sieci danego ISP podpisałeś regulamin i umowę. Czyli zaakceptowałeś go w całości. Bez zastrzeżeń. Więc skoro kiedyś się zgodziłeś - to dlaczego teraz nie chcesz się stosować do postanowień umowy / regulaminu?

Firma ISP której jestem współwłaścicielem płaci ciężkie pieniądze za łącza które można odsprzedawać. Mógłbym kupić neostrade na każdy budynek i było by pare razy taniej. Ale regulamin TP jest taki jaki jest i kupując tą usługę obliguje się do nieudostępniania jej dalej. I koniec.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale regulamin TP jest taki jaki jest i kupując tą usługę obliguje się do nieudostępniania jej dalej.
    Ale w domu mogę sobie do tej neostrady podłączyć 50 komputerów i nikomu nic do tego - dlaczego więc dla innych ISP stanowi to jakiś wielki problem, że w domu stawiam sobie router i internet mam ja i mój brat?

Siła Reputacji
    0

Czyli zaakceptowałeś go w całości. Bez zastrzeżeń. Więc skoro kiedyś się zgodziłeś - to dlaczego teraz nie chcesz się stosować do postanowień umowy / regulaminu?
    Zgoda, jak w regulaminie jest wyraźny zakaz udostępniania komukolwiek to ok,

Ale regulamin TP jest taki jaki jest i kupując tą usługę obliguje się do nieudostępniania jej dalej. I koniec.
    regulamin tp jest taki ze w obrębie lokalu mogę robić sobie z tym internetem co chce, zresztą sami oferują jakieś cudne modemy z zintegrowanymi routerami, AP, itd.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam serdecznie z okazji mojego pierwszego postu.

Cytat Napisał piotrg Zobacz post
    Nie czuję się obrażony przez kolegę cytowanego powyżej, jest mi tylko go żal, cóż jak widać nie tylko w świecie polityki można kogoś nazywać złodziejem przy okazji nie mając pojęcia o czym się mówi. Możliwość zmiany numeru mac istnieje praktycznie w każdym systemie operacyjnym i w prawie każdym sprzetowym urządzeniu sieciowym - wniosek jest taki iż producenci tez są "przestępcami" i złodziejami (microsoft, cisco.. etc) Śmiać sie czy płakać naprawde nie wiem.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)