Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

100 dni w Unii

"Trybuna" - 100 dni w Unii

Mija 100 dni od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Okres ten próbuje podsumować publicysta "Trybuny" Wiesław Dębski.

"Okazuje się, że bilans wypada lepiej niż się spodziewaliśmy" - pisze Dębski. Choć ceny idą w górę, to "ci, którzy mieli stracić najwięcej - zyskują. Mowa oczywiście o rolnikach, którzy nie dosyć, że dostaną unijne dopłaty, to właśnie na tym wzroście cen korzystają najbardziej. Nie sprawdziły się bowiem zapowiedzi chłopskich przywódców, że zaleje nas tańsza żywność z Zachodu. Nie zalała przecież, nasza okazała się tańsza i to po nią ustawiają się samochody-chłodnie z zagraniczną rejestracją. Okazało się też, że nasze samorządy są lepiej przygotowane do przyjęcia unijnych pieniędzy, niż niektórzy wieszczyli. Są pomysły, są dobre projekty, są też pieniądze".

Publicysta pisze, że na płaszczyźnie politycznej sytuacja też jest pomyślna. Konstytucja została przyjęta w korzystnym dla nas kształcie. "Wpływy mamy zagwarantowane na miarę naszego potencjału, a może nawet większe. A że zabrakło w preambule wartości chrześcijańskich, cóż, w życiu trzeba czasem wybierać co możliwe i realne" - pisze publicysta "Trybuny".

"Trybuna" 09 08/Siekaj/ab

09.08.2004 04:41
    Źródło: IAR
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ehhh, ja od zawsze byłem euroentyzjastą
    A Ci wstrętni rolnicy tak krzyczeli ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jak oceniasz sytuację w Polsce po 100 dniach naszego członkostwa w UE?

Jest lepiej 17%

Jest gorzej 54%

Nic się nie zmieniło 29%

Ogółem głosów: 43201
    http://rozmowy.onet.pl/_loinc/sonda/...JSCE=undefined

Wmawiajcie sobie, ze jest lepiej, ale nie jest, bo jest gorzej.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konrad - sugeruj się dalej statsami z Onetu... ;-)
    Gratulacje. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale sytuacja gospodarcza na Górnym Śląsku jest coraz lepsza. Mimo, że zamykają nam kopanie to spadło bezrobocie! I to nie praca sezonowa, bo na ta już za późno. Co do samej Unii, to dała nam więcej (dużo dużo więcej) niż powinna i więcej niż zasługujemy. Powinniśmy być wyrobnikami dla normalnych krajów, gdzie ludzie żyją na poziomie a nie gonią za kasą, żeby z dnia na dzień mieć do do gęby włożyć...

P.S. Popatrzmy na to realnie ludzie a nie, że POLAKOM SIĘ NALEŻY bo cośtam cośtam... Jak słyszałem Wałęse i jego stwierdzenie, że powinni nam Amerykanie znieść wizy bo nas skrzywidzi w planie Marshalla to myślałem, że z krzesła spadne i udusze się ze śmiechu... Popatrzmy na to ile możemy z siebie dać, a nie na to co było kiedyś... Kiedyś Polaska pokonała w piłke nożną Anglie a dzisiaj Biała Gwiazda wtopiła z Realem 0:2. Nei liczy się przeszłość tylko dzień dzisiejszy i przyszłość...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)