Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Twoja ocena: Yes No

Smile Nauka Śpiewu.

Jedni mówią że nie da się tego nauczyć, jedni że można.
    Ja chciałbym spróbować, ponieważ koledzy chcą założyć zespół i nie maja nikogo na wokal wiec dostałem taką propozycję więc czemu nie...

Nigdy poza szkołą nie śpiewałem, ale przyznam że zawsze mnie to nawet fascynowało.

Mam pytanie czy warto się zapisać na jakieś lekcje śpiewu?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Jak najbardziej. Warto zgłębiać wszystko, co nas ciekawi (oczywiście w granicach rozsądku), bo życie płynie szybko i potem tylko żal tego, co się chciało zrobić, a z powodu jakiegoś "nie chce mi się" albo "to jest głupie, obciachowe" nie zrobiło.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Napewno warto. Znam kilku muzyków i śpiewaków i wiem, że to bardzo ciężka praca, ale satysfakcja jaką daje granie czy śpiew, nie da się z niczym porównać. Poza tym jest to umiejętność, której nikt i nic nie będzie w stanie Ci nigdy odebrać.
    Ja strasznie żałuję, że swego czasu zrezygnowałam z gry na pianinie.
    Trzymam za Ciebie kciuki.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Cool_Zeo Zobacz post
    Jako muzyk z wykształcenia odpowiem że, tak... ALE - zastanów się dobrze co chcesz śpiewać. Pamietaj przy tym, że potrzebna Ci jest uniwersalna wiedza na temat oddechu i pracy aparatem, ale wszystkie uwagi dotyczące frazowania i interpretacji, to już często kwestia indywidualna. Warto zdobywać warsztat, ale nie warto stawać się repliką swojego nauczyciela.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

uniwersalna wiedza na temat oddechu i pracy aparatem
    Na takich (fachowych) lekcjach przynajmniej powinienes się nauczyć prawidłowego oddychania właśnie, technik emisji głosu, itp. W zyciu to ci się na pewno przyda. Dlatego nawet gdybys nie miał kompletnie talentu i nigdy w życiu nie śpiewał: maoim zdaniem warto!
    Podobną korzyść dają wszelkiego typu warsztaty aktorskie itp. Poprawnie i wyraźnie mówienie, opanowanie tremy itd, zawsze się przyda. Żałuję, że jestem już ciut za stary na to.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    nie miał kompletnie talentu
    W sumie pojęcie "talent" nie funkcjonuje w odniesieniuy do uczenia się jakiejkolwiek dziedziny sztuki. Najlepsze predyspozycje można zaprzepaścić przez brak ćwiczeń i największe beztalencie może osiągnąć wszystko dzięki pracowitości.

Z moich doświadczeń ze szkoły muzycznej wynika, że ludzie utalentowani często kończyli edukacje z kiepskimi wynikami. Wszyscy im wmawiali, ze są dobrzy i to owocowało... spadkiem formy. Czesto też osoby z początku nie wykazujące nadzwyczajnego talentu grały genialne recitale dyplomowe, bo cięzko na to pracowali. Cudów nie ma. Co sobie wypracujesz, to masz.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Żałuję, że jestem już ciut za stary na to.
    Nie jesteś. Wit Stwosz wyrzęźbił swoje najlepsze prace po 70-tce. Jan jakub Rosseau też nie był za młody, gdy ogłoszono go myślicielem swojej epoki. Znane są mi przypadki zawodowych muzyków, którzy podstaw zawodu zaczynali uczyć się po czterdziestce, albo nawet w trzecim wieku (był nawet taki trębacz jazzowy, który zaczął uczyć się gry po 60-tce i wypłynął na scene profesjonalną mając 70-kilka lat, ale nazwiska nie pamiętam).

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Napewno zaczne ćwiczyć śpiewanie. To nie uniknione.
    Kto wie moźe nasz zespłł kiedyś tam zasłynie na jakieś scenie ;-)
    Co do muzyki jaką chciałbym śpiewać to interesuje mnie Rock Alternatywny (ale chyba zleksza za młody na to jestem ;-))

P.S.
    Nikt nie jest za stary na to :P
    (no chyba, źe jest się staruszkiem po 90-tce co zębłw nie ma)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Szukam tej piosenki juz kilka lat. Jedyne co pamietam to fragment refrenu: "what a beautiful die, what a beautiful die..." Prosze o pomoc

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Cool_Zeo Zobacz post
    Jedni mówią że nie da się tego nauczyć, jedni że można.
    Ja chciałbym spróbować, ponieważ koledzy chcą założyć zespół i nie maja nikogo na wokal wiec dostałem taką propozycję więc czemu nie...

Nigdy poza szkołą nie śpiewałem, ale przyznam że zawsze mnie to nawet fascynowało.

Mam trochę odmienne zdanie jak moi przedmówcy.
    Bez talentu, umiejętności śpiewania, masz mierne szanse na dobrego wokalistę w zespole muzycznym. Nauka śpiewu tak, ale wokalistą raczej kiepskim będziesz.
    Mandaryna też nauczyła się śpiewać, ale czy to wystarczyło?
    Przykładem niech będzie jej występ w Opolu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia