Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Rejestracja

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Hej,Nie wiem czy dobrze umiescilem temat, najwyzej prosze o przeniesienie do wlasciwiego dzialu.
    Chciałbym założyć swoją stronkę z możliwością zarejestrowania się przez użytkowanika,(stworzenia konta) tak jak na tym forum. Czy ktoś wie jak to zrobić, może jakiś namiar na właściwe kody. Na jakiej zasadzie to funkcjonuje? Bede wdźięczny za wszelką pomoc.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Napisz to jeszcze raz po Polsku. Przy tym co tu namazałeś trzeba sie skupić na odczytaniu tego, a nie rozwiązaniu problemu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

sorry za brak przejżystości, więc jeszcze raz, kiedy wchodzę na jakąś stronę, dajmy na to to forum, to żeby pisać na tym forum, musze się najpierw zarejestrować, żeby uzyskać pełny dostęp, po zarejestrowaniu znajduje się pewnie w jakiejs bazie uzytkownikow. Pytanie- na jakiej zasadzie to działa? Sądze że na zasadzie rozpoznawania IP, ale nie jestem pewny. czy są gdzieś w necie gotowe kody do tego.

Kiedyś po przeczytaniu książki o PHP, chciałem coś takiego zrobić miałem już nawet wstępny projekt niestety miałem problemy z napisaniem tego skryptu.
    I raczej nie znajdziesz w necie jakiś konkretnych skryptów, ponieważ do każdej strony musi być prowadzone przez sesje.
    I powiem że jest to dosyć skomplikowane.

Ale tu masz jakiś gotowe skrypty:
    http://www.ygreg.com/php/skrypty/logowanie/index.php3

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

kiedy wchodzę na jakąś stronę, dajmy na to to forum, to żeby pisać na tym forum, musze się najpierw zarejestrować, żeby uzyskać pełny dostęp, po zarejestrowaniu znajduje się pewnie w jakiejs bazie uzytkownikow
    W tym wypadku to jest zapewne MySql, więcej w google.

Pytanie- na jakiej zasadzie to działa?
    ale co dokładnie? To że możesz się zarejestrować i potem zalogować, czy to że jak raz się zalogujesz, to jak wejdziesz na forum za 3 minuty, albo na inna podstronę, to jesteś nadal zalogowany? Pierwsze, patrz wyżej, drugie sesje, i cookie(gdy zaznaczysz ze ma cię logować automatycznie).

Gotowe kody?
    phpBB, phpnuke, itp. ale już ci mówię ze togo nie rozgryziesz...

Proponuje dobry kurs php, albo zainteresowanie sie zdobyciem odpowiedniej książki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzięki za odpowiedzi. O ile dobrze się zorientowałem to nazywa się to- System przywilejów (uprawnień) w MySQL. Spróbuje się w to zagłębić o ile starczy czasu i chęci. pozdro

Cytat Napisał adams2 Zobacz post
    O ile dobrze się zorientowałem to nazywa się to- System przywilejów (uprawnień) w MySQL.
    O ile dobrze wiem to żeby zrobić coś z logowaniem to nie trzeba czasem użyć Sesji,Formularzy i baz danych?

ratel83
    Gość

Najlepiej zainwestować w książke o dynamicznym www tam będą już gotowe skrytpty z odpowiednimi objaśnieniami

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim potrzebujesz serwera z obsługą języka php oraz bazą danych (np MySQL). Jeśli to masz, zagłąb się np w PhpBB

P.S. System przywilejów w MySQL nie ma do tego prawie nic. Służy do określania który użytkownik (komputera) może mieć dostęp do bazy danych. Na przykład jest to użytkownik Apache (zarządzany przez serwer www)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia