Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Partia Kobiet

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Partia Kobiet

Co sądzicie o nowej inicjatywie na naszej scenie politycznej ?
    Czy ta partia ma rzeczywiście szansę zaistnieć ?
    http://www.pardon.pl/artykul/972/par...ila_polityczna

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam nadzieje, że nie, biorąc pod uwagę, że ta partia krzyczy tylko "więcej pieniędzy" nie podając pomysłu skąd je wziąć... już za dużo takich obecnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak dla mnie to zaspokojenie potrzeb niektórych pań z kompleksami oraz możliwość darmowej reklamy kobiet z polskiego showbiznesu. Po co to komu ? Nie lepiej stworzyć normalną partię składającą sie z przedstawicieli obu płci która będzie miała w programie większe prawa dla kobiet itd ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie pociąga mnie polityka i pierwsze słyszę o Partii Kobiet.
    Sądzę jednak, że ma szanse przebicia, niewiele kobiet zasiada w ławach sejmowych, więc kobiety jak się uprą to postawią na swoim.
    "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selena, ale na bogów, nawet nie chce myśleć co by się stało gdyby kolejna partia dorwała się do koryta. Ja jeszcze rozumiem, jakby mieli coś więcej do zaoferowania, ale pomijając "więcej pieniędzy na..." nie ma nic na temat skąd je wziąć. Już nawet PiS ma jakiś program wyborczy...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Popełniłam gafę, bo nie powinnam wypowiadać się w temacie, w którym niewiele mam do powiedzenia. Polityka to domena facetów, dla mnie to abrakadabra, dlatego sorry Black ale nie skomentuję twojej wypowiedzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wypowiadać się może każdy, od tego służy forum. W innym wypadku, to już nie jest to samo.

Po prostu, analizowałem "programy" obu partii (w przeciwieństwie co do niektórych wyborców, staram się nie iść za owczym pędem) i widzę co która oferuje. Politykiem może być kobieta jak i mężczyzna, co chociażby udowodniła H. G Walc. Nie zmienia to jednak faktu, że obie płcie powinny być w tej kategorii traktowane równo, dlatego ciężko mi przyklasnąć tej partii, gdy widzę, że nie ma póki co, właściwie nic do zaoferowania.
    Ochlokracja to najgorsza możliwa forma rządów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

IMHO kiepska i nieprzemyślana inicjatywa.
    Partia kobiet? A cóż to ma znaczyć? Kobiety są inteligentniejsze? Czy może mają inne poglądy na państwo niż mężczyźni? Kompletnie bez sensu - idąc dalej tym tokiem rozumowania, w niedługim czasie powinniśmy się doczekać nie tylko Partii Mężczyzn, ale i Partii Kierowców, Sprzedawców, Łysych, Niewidomych czy Żonatych. Czyżby pani Gretkowska nie zauważyła, ze ugrupowanie nie powinno reprezentować konkretnej grupy społecznej, a określone poglądy polityczne?

Jeśli chodzi o te fragmenty programu, które przeczytałem, to też nie zachwycają. Cóż to za kuriozalny obowiązek limitowy reprezentacji kobiet na listach wyborczych? Podobnie jest z postulatem równych płac - zarobki powinnny zależeć tylko i wyłącznie od wydajności (wyników) pracy.

Poza tym nie sądzę, że potrzeba kolejnej lewackiej partii... chociaż może postkomuniści z LiDu zdenerwują się, że ktoś odbiera im głosy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Black Zobacz post
    Wypowiadać się może każdy, od tego służy forum.
    Zgadzam się jak najbardziej, ale jak ktoś ma bzdury wypisywać to lepiej jak odpuści sobie komentarze.

Polityka to dziedzina, w której mężczyźni zajmują większość najważniejszych stanowisk w kraju. Z polskich kobiet polityków oprócz H. Gronkiewicz czy H. Suchockiej nikt mi więcej na myśl nie przychodzi a z zagranicznych to Margaret Tacher, Indira Gandhi czy Golda Meir. Nie wiem tylko czy to akurat pozytywne postacie z życia politycznego.

mb_vlad do Twoich propozycji dodałabym Partię Siecioholików.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)