Zobacz wyniki ankiety: Czy Twoim zdaniem w polsce istnieje CZARNY RYNEK ORGANÓW DO TRANSPLANTACJI?

Głosujących
10. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

8 80.00%
  • NIEWIEM

1 10.00%
  • NIE

1 10.00%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kup Pan nerkę...Tanio sprzedam!

Takich ogłoszeń w sieci (i nie tylko) pojawia sie coraz więcej...
    To smutne ,ale taki mamy dobrobyt w kraju , że ludzie w akcie desperacji chcą się okaleczać...
    Nieraz robią to by ratować dziecko , a nieraz z chęci szybkiego zysku...
    Prawo u nas tego zabrania , jednak podobnie jak ustawę antyaborcyjną ludzie zaczynają to obchodzić wyjeżdżając za granicę.
    Niejednokrotnie ryzykując że już stamtąd nie wrócą i nie nacieszą się pieniędzmi...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wiesz, są kraje gdzie dobrobyt jest jeszcze mniejszy, a niekoniecznie musi się to przekładać na nielegalny handel organami ludzkimi - myślę że łączenie tych dwóch kwestii jest jednak przesadzone. A to że ludzie wyjeżdżają za granicę żeby ominąć prawo? cóż - zawszę się znajdą takie osoby, i to chyba także od dobrobytu danego kraju nie zależy.

[mały OT odwracający zagadnienie]
    Swoją drogą ciekawe kiedy emeryci z Holandii zaczną uciekać na wschód w obawie przed eutanazją... :?:
    [/mały OT]

[mały OT odwracający zagadnienie]
    Swoją drogą ciekawe kiedy emeryci z Holandii zaczną uciekać na wschód w obawie przed eutanazją...
    [/mały OT]
    Jak można uciekać przed takim przywilejem?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mirthall Zobacz post
    Jak można uciekać przed takim przywilejem?
    Ciekawe postawienie sprawy...
    Ale skupmy sie na czarnym rynku ...
    Z teorii w Polsce nie powinien on istnieć , jednak ciekawy jestem jak jest Waszym zdaniem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Handel organami niestety u nas istnieje a internet jest najlepszym miejscem, gdzie można znaleźć oferty kupna/sprzedaży danego organu, wstępne warunki można już ustalić incognito przez komunukatory co przyspiesza transakcje.

Tu jest ciekawy artykuł w tym temacie.
    http://www.przeszczep.pl/main/a/tekst/id/638

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Czy Twoim zdaniem w polsce istnieje CZARNY RYNEK ORGANW DO TRANSPLANTACJI?
    A co to za rnica, to chyba dobrze, ze jest moliwo przeduenia sobie ycia...

Inna kwestia, czy sprzedajemy organ, nalecy do osoby ywej, ktra chce go sprzeda eby zarobi, czy te ma on inne dziwne pochodzenie, bd powinien "trafi" do POLTRANSPLANT'u...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Handel organami niestety u nas istnieje a internet jest najlepszym miejscem, gdzie można znaleźć oferty kupna/sprzedaży danego organu, wstępne warunki można już ustalić incognito przez komunukatory co przyspiesza transakcje.
    Ogłoszenia , Ja też mogę ogłosić Seleno , że mam, wolne miejsce i chętnego zabiorę na księżyc....
    Ja Was pytam :"CZY W POLSCE ISTNIEJE(...)"
    Nie o to za pomocą czego sie kupcy i sprzedawcy odnajdują...
    Bo to że sie odnajdą to nie wszystko. Chcąc wykonać zabieg muszą wyjechać z kraju...
    Idąc tym torem - w Polsce handlu organami NIE MA ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Ogłoszenia , Ja też mogę ogłosić Seleno , że mam, wolne miejsce i chętnego zabiorę na księżyc....

Wypowiedziałam się już, że handel organami istnieje a dla potwierdzenia dałam adres strony na ciekawy artykuł w tym temacie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Nie o to za pomocą czego sie kupcy i sprzedawcy odnajdują...
    Bo to że sie odnajdą to nie wszystko. Chcąc wykonać zabieg muszą wyjechać z kraju...
    Idąc tym torem - w Polsce handlu organami NIE MA ?
    Witam wszystkich,

a cóż to za pytanie? myślę, że zadając je chcesz jedynie "podpalić" dyskusje, żeby nie zgasła - sadzę, że odpowiedź znasz To zupełnie tak, jakbyś zapytał, znając realia w naszym kraju i obowiązujące przepisy, czy istnieje podziemie aborcyjne?? Każdy wie, że istnieje, każdy wie - bo w końcu mamy statystyki - że jest to niedozwolone, moralnie nawet potępiane, a mimo to, wystarczy odnaleźć odpowiedni kontakt, by w krótkim czasie wykonać zabieg aborcyjny: nielegalnie, "na czarno", za duże pieniądze i jak najbardziej w naszym kraju

A teraz odpowiadając na Twoje przedmiotowe pytanie (bo nie chciałąby popsuć ciekawego tematu) - zagłosowałam na TAK, uważam, że w Polsce istnieje rynek zbytu i jednocześnie zapotrzebowanie na organy ludzkie i bedzie istniał tak długo jak tylko organ ludzki będzie towarem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał luise Zobacz post
    Witam wszystkich,

a cóż to za pytanie? myślę, że zadając je chcesz jedynie "podpalić" dyskusje, żeby nie zgasła - sadzę, że odpowiedź znasz To zupełnie tak, jakbyś zapytał, znając realia w naszym kraju i obowiązujące przepisy, czy istnieje podziemie aborcyjne?? Każdy wie, że istnieje, każdy wie - bo w końcu mamy statystyki - że jest to niedozwolone, moralnie nawet potępiane, a mimo to, wystarczy odnaleźć odpowiedni kontakt, by w krótkim czasie wykonać zabieg aborcyjny: nielegalnie, "na czarno", za duże pieniądze i jak najbardziej w naszym kraju

A teraz odpowiadając na Twoje przedmiotowe pytanie (bo nie chciałąby popsuć ciekawego tematu) - zagłosowałam na TAK, uważam, że w Polsce istnieje rynek zbytu i jednocześnie zapotrzebowanie na organy ludzkie i bedzie istniał tak długo jak tylko organ ludzki będzie towarem.
    Tutaj Luise nie mogę się z Tobą zgodzić...
    Po operacji wszczepienia nerki bierze sie drogie leki przeciwodrzutowe! Bierze się je tak długo , jak długo funkcjonuje przeszczep.
    P zabiegu aborcji pacjętka "znika" - w ewidencji...
    Tego się nie da zrobić w przypadku leków immunosupresyjnych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)