Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Sprzątaj łazienkę z pozytywnym nastawieniem

Tokijscy wróżbici zachęcają Japończyków do dbałości o wygląd łazienki, która ma im zapewnić szczęśliwe i udane życie.

"Nie wystarczy wytrzeć podłogi, powinieneś ją wypolerować. Bardzo ważne jest również, aby podczas takiej czynności zachowywać pozytywne nastawienie".

Teoria, zgodnie z którą czysta toaleta przynosi szczęście, a nawet wpływa na urodę człowieka, funkcjonuje w Japonii od lat, z czego korzysta ostatnio wydawnictwo Makino Publishing, w którym ukazują się kolejne poradniki na ten temat.
    Źródło: Onet

Ja często w domu sprzątam łazienkę, muszę sprawdzić tę zależność. Następnym razem będę sprzątał z pozytywnym nastawieniem!
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sprzątam łazienkę podobnie jak i inne pommieszczenia w domu, nie mam świra na punkcie czystości i dlatego połysku nie musi być, ale czysto i higienicznie to zdecydowanie tak.
    Czy istnieje jakaś zależność miedzy czystością w łazience a szczęściem? według mnie nie, ale być może Japonki przywiązują wiekszą wagę do lśniącej łazienki ode mnie. Przydałoby się to wypraktykować i kilka dni nie sprzątać ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmm.. pozytywne nastawienie.. Mam się śmiać do ścierki? ja ogólnie jak sprzątam mam pozytywne nastawienie bo inaczej nigdy bym tego nie zrobiła dokładnie i całkowicie.. Kolega ostatnio powiedział, że jego babcia zawsze mu powtarzała, że gdy wejdzie do domu dziewczyny pierw niech zobaczy.. łazienkę gdy jest czysto, jest doskonałym materiałem na dziewczynę, a potem żonę..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nauczcie mnie pozytywnego nastawienia, bo ja od zawsze nie mam nawet odrobiny animuszu do sprzątania łazienki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czy ta koncepcja nie wywodzi się z Feng-Shui?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

babcia zawsze mu powtarzała, że gdy wejdzie do domu dziewczyny pierw niech zobaczy.. łazienkę
    Wolę po wejściu sprawdzić jej "pozytywne nastawienie" w poszukiwaniu mojego punktu G ...)))

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Właściwie to już dawno nie sprzątałem łązienki, ale lubiłęm to robić, dobra muzyka, środki czystości i do pracy.. Ale faktycznie, babcie mają rację, ważna jest łazienka i kuchnia!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie tam nigdy nie ciągnęło do sprzątania łazienki, ale jak już mnie ktoś zagonił to robiłem...Nie jest to aż takie męczące, chyba, że ktoś ma naprawdę ogromną łazienkę

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mysle, ze od pozytywnego nastawiania wazniejsze jest jednak, zeby po sprzataniu bylo czysto, pozytywnie mozna sie nastawiac przy innej okazji:mrgreen: Ja nie ma problemow z lazienka, bo wywalilam wszystko co zbedne i zainstalamowam baterie bezdotykowe i duzo latwiej utrzymac porzadek.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Co racja to racja, dla mnie łazienka to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu pod względem czystości. Może i mam świra, ale nie znoszę osadu z mydła czy wszech obecnie walających się włosów po podłodze. Podobnie z resztą z kuchnią, ślady tłuszczu, okruchy...bleee
    Poza tym uważam, że jeśli raz porządnie się wysprząta to później zdecydowanie łatwiej jest ten porządek utrzymać - ot, taka zależność,
    Pozdrawiam
    Aga R.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)