Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zmarł Czasław Miłosz

Ludzie litości - w tym roku po prostu jakby fatum chodzi po naszym nardzie... Po kolei odchodzą wielcy ludzie polskiej kultury. :cry:

Szkoda mi. Staruszek prawada byl Milosz, 93 lata mial, ale mimo wszystko, ja np. osobiscie to z czym sie zetknelam a wszyslo spod jego piora to mi sie podobalo....

Tu tak najbardziej literacko, wiec tu ten topic kieruje. Szkoda, bo staracilismy kolejnego Wielkiego Polaka. Eh.... co ja sie bede rozpisywac. Tu nie trzeba slow... Nigdy tego nie robilam, ale pokoj jego duszy[*].

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A ja niespecjalnie przepadałem za jego twórczością, chociaż wielkości i kunsztu nie można mu odmówić. Niestety w tym roku to faktycznie kolejna ważna postać, która dołożyła swoją całkiem sporą cegiełkę w kształtowaniu polskiej kultury. Szkoda, że odszedł, ale pozostaje mieć nadzieje, że znajdą się jego godni naśladowcy lub inni poeci wzorujący się na jego twórczości.

Co do tego pokoju i jego duszy, to ja nigdy tego nie robiłem i nie zamierzam robić tym razem. Wystarczy, że oddamy mu cześć pamiętając o nim i nie pozwalając, by jego dzieła poszły w zapomnienie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a ja powiem jedno... ale dosadnie...Miłosz(długo sie zastanawiałem czy pisać z dużej litery ale niech będzie) to dla mnie prostak, i tyle ma wspólnego z kulturą co ja z ruskim baletem :/ człowiek który nazywa Polaków małpami czego wśród nich mieszka, żyje, jest pochowany, człowiek jawnie kpiący z katolików dlaczego jest posyłany na skałkę które jest miejsce dla ludzi wierzących świętym. Przepraszam ale poczułem się lekko zniesmaczony tym postem, do tego to ślepe oddanie.... dla mnie to lepiej że już umarł nikt nie będzie urągał mojej polskości, wierze i do tego manifestacyjnie ogłaszał że czuje sie bardziej Litwinem niż Polakiem....znalazł sie 2gi Mickiewicz cholera :/ NA POCHYBEL miłoszowi!!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Skoro nie jestem już modem (dzięki chłopaki) to powiem tak...
    Na temat gustów (ew. ich braku) się nie dyskutuje... 8) Ja też czuje się polakiem i katolikiem tak jak on. Dajcie mi tylko możliwość wyjazdu z tego śmiesznego kraju pełnego katoludów i już mnie tu nie ma...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)