Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Anoreksja

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał rysia148 Zobacz post
    Hej.Waze 58 kg przy wzroscie 168 cm. Niewiem dlaczego ale od tamtego czasu duzo mniej jem. Cały dzien praktycznie czuje bol zoładka. Ale jesc jem. tylko bardzo nieregularnie. Poprsotu nie chce jesc zeby nie powrócic do tamtego stanu. Niewiem jak mam sobie z tym poradzic. staram sie jesc normalnie ale jednak to nie takie łatwe. Czy to jakies ukryte poczatki Anoreksji?? Prosze o szczera odp.

Ból żołądka czujesz bo nieregularnie się odżywiasz, możesz jeść mniej, ale staraj się by były to cztery posiłki o jednakowej porze.

Prawidłową masę ciała oblicza się: Waga należna = wzrost (cm)-100 - 5% (dla kobiet) i 10% (dla mężczyzn). Wedle tego miernika możesz mieć małą niedowagę, ale nie sądzę by to było objawem anoreksji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziekuje za te cenne uwagi. Ale nadal nie wiem dlaczego czasami czuje wstret do jedzenia. potrafie sobie odmówic tylko po to by nie przytyc> niewiem ale mi to nie wyglada normalnie> prosze o jeszcze kilka cennych rad.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał rysia148 Zobacz post
    Dziekuje za te cenne uwagi. Ale nadal nie wiem dlaczego czasami czuje wstret do jedzenia. potrafie sobie odmówic tylko po to by nie przytyc> niewiem ale mi to nie wyglada normalnie> prosze o jeszcze kilka cennych rad.
    Nie jestem lekarzem, więc nie dam ci fachowej porady a takie "może to, może tamto" na Twój problem mogą jedynie zaszkodzić.
    Proponuję zwrócić się z tym problemem do dietetyka, jeśli uważasz że Twoje objawy są tak bardzo niepokojące.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja bym raczej polecala wizyte u psychologa, bo jak dla mnie to Twoje zachowania nie sa zywieniowo normalne.
    Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Migotka Zobacz post
    Pytanie do adminów.

Od miesiąca mam swoje ulubione Forum, drugie po FI oczywiście.
    Czy w taki sposób można reklamować ciekawe Forum w necie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Życie jest więcej warte niż zgrabna sylwetka!

Osobiście nie spotkałam się z tym problemem jakim jest anoreksja ale sporo czytałam na ten temat. Najbardziej polecam osobom ,kore mają zamiar się otchudzać do tego stopnia książke pt."Uczta o północy". Jest wspaniałą książka o tym do czego moze doprowadzic ta choroba i jak trudno jest z niej wyjść a nawet może ona doprowidzic do śmierci i całkowitego załamania psychicznego. Rónież nie bądźcie tycy głupi i nie dajcie się namówić do otchudzania bo to jest pewien naług taki jak narkotyzm i alkocholizm i STRASZNIE się z niego wyplątać i zapomnieć o swojej głupocie (nie obrażając innych). Jeśli ktoś ma jakiś problem związany z anoreksją niech nie boi sie pisać na mój adres emeila. Nie zważajcie na mój wiek poniewaz znam osobę która sie w to wplątała i ja po części jej pomagałam, bo przeciez prawdziwa przyjażń jest w stanie rozwiązać wszystko! A tak jeszcze do tematu to nie róbcie tego dla drugiej osoby ,która cię niezauważa a ty byś chciała zeby to robiła ,niech pokocha cie taką jaką jesteś a jeśli nie to nie jest ciebie warta! Naprawdę!!!!!!!!! ;-)

Siła Reputacji
    0

Witam

Byłam chora... Niestety mnie to spotkało. Cierpiałam na nieokreślone zaburzenia odżywiania tzn- etapy anoreksji pzreplatane z napadami bulimicznymi. Nawet po zjedzeniu jabłka szłam wymiotować... Coś strasznego.
    Niby z tego wyszłam, przytyłam, ale gdzieś w glowie jeszcze mi siedzi ten głos- że jestem za gruba. Staram sie go nie słuchać. Bo jak zacznę to znowu wpadnę w to błedne koło. Chorowałam 1,5 roku- minęło 6 lat od momentu jak zaczęłam walczyć. Co gorsza nadal nie mogę jeszcze funkcjonowac jak normalnie odżywiająca sie osoba.... Dziewczyny uważajcie na siebie! Wpaść łatwo- wyjść trudno. I zycie można sobie zmarnować.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Anoreksja

anoreksja może wystąpić że u alkoholików lub osób które częściej niż okazyjnie spożywają alkoholowe wyskokowe...nazywa się to alkoreksją lub drunkoreksja i jest to behawioralne zaburzenie odżywiania. Dla ciekawych posyłam link do artykułu: https://nasz-gabinet.pl/alkoreksja

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia