Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy dlink 504t i sieciówka realtek - problem

Witam !

Uzywam routera dlink 504t do rozdzielenia neostrady 640 na 3 komputery [ dwa stacjonarne XP Sp2 i laptop Xp Home ] W stacjonarnych mam sieciwki Realtek RTL8139, a w laptopie jakas wbudowana. I tu pojawia sie problem. Wszystko adnie dziaao do czasu, az gwny komputer [ XP sp2, na nim ustawiaem wszystkie wasciwosci routera, wiec zakadam ze jest tym 'gwnym'.. pozatym router przydzieli mu to gwne ip 192.168.1.1, pozostae maj kolejno kocwke 2 i 3 ] sie najzwyczajniej w swiecie powiesi. Po twardym resecie przesta widziec sieciwke, wiec zainstalowaem j od nowa. No i kaplica. Gwny komputer cay czas pokazuje mi ze kabel sieciowy jest odczony, a na dwch pozostaych internet dziaa bez problemu. Przekadaem juz karte do innych slotw, przemieniaem kable, znalazem gdzies zupenie nowy kabel i tez go sieciwka nie widzi. cay czas to samo. nie moge sie dostac przez przegladarke do ustawien routera, bo po wpisaniu 192.168.1.1 przegladarka traktuje adres jak adres strony i krzyczy ze nie moze jej znalezc. We wasciwosciach poaczenia lokalnego protokou TCP/IP nic nie zmieniaem, czyli wszystko ustawione na uzyskiwanie automatyczne [ IP i DNS ] bo tak byo i smigao bez problemu. 2 miesice wszystko dziao jak nalezy i router rzeczywiscie raz ustawiony mozna byo schowac w szafie ( naprawde polecam :smile: ) a tu taki numer. Nie znam sie za bardzo na tych sprawach, wszystkie ustawienia robiem wg. manuala, wiec byo to naprawde proste, ale teraz juz kompletnie skonczyy mi sie pomysy, wiec BARDZO prosz o pomoc i wyrozumiao :smile:

Pozdrawiam
    trkz

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Karta sieciowa przy gnieździe RJ45 ma diodę LED która powinna sie świecić jeżeli jest sygnał sieci (najczęściej zielona, powinna nieregularnie, dość szybko migać). Upwenij się czy jest dobrze dociśnięta w slocie. Może po prostu kup nową kartę sieciową? Nie są drogie, więc dużo nie ryzykujesz.

Adres routera na pewno nie jest 192.168.1.1 bo ten adres był przydzielony jednemu z komputerów. Sprawdź 192.168.0.1 (taki adres jest domyślny dla twojego routera) ale najlepiej doszukaj się informacji o tym w instrukcji obsługi routera. Do routera powinieneś mieć dostęp z każdego komputera.
    Pozdrowienia

Z tego co wiem wszystkie adresy z koncowka 1 sa zarezerwowane dla routera. Mogles przypadkowo wylaczyc DHCP i ustawic taki adres dla komputera? hmmm... dziwne radze zerknac na ustawienia routera DHCP najlepiej ustawic pewien zakres przydzielanych adresow wylaczajac ten z koncowka 1, ktory zwykle w sieciach lokalnych jest przypisany do routera / serwera. Jesli mozesz napisz jak masz ustawione prywatne adresy ip z tego co pamietam w D-linkach jest to domyslnie 192.168.0.1 ja bym ustawil w DHCP zakres od 192.168.0.2 do 192.168.0.100 oczywiscie jesli masz ustawiony DHCP zakres przydzielania adresow od 192.168.1.1 do iiles tam to jesli router ma 192.168.1.1 i komputer w sieci lokalnej ma 192.168.1.1 to jes konflikt i moze nie dzialac rzeczywiscie.

Jesli o mnie chodzi ja na D-linku ustawilem sobie stateczne ip z racji tego, ze chcialem przekierowac porty i zapewne jesli uzywasz p2p tez to bedzie dla Ciebie wskazane.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)