Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przyjaźń netowa

Przyjaciel to osoba, która jest przy tobie gdy jej potrzebujesz, możesz bez obaw zadzwonić w srodku nocy, zawsze cie wysłucha i w miarę możliwości udzieli dobrej rady, przytuli czy potrzyma cię za rekę by dodać otuchy. To ktoś komu ufasz, na kogo możesz liczyć, nie opuści cie w potrzebie itp

Czy według was istnieje również przyjaźń netowa?
    Czym różni się przyjaźń z reala od tej netowej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Moją najlepszą przyjaciółkę poznałem właśnie przez sieć. Lata temu. Nigdy się nie widzieliśmy na żywo, ale wiem, że zawsze możemy na sobie polegać. Nie tylko wygadać się na GG, ale także - jak to napisałaś - zadzwonić w środku nocy i porozmawiać o wszystkim.

Czym się różni? Chyba niczym Przyjaciel, to przyjaciel - to osoba w której ma się oparcie, a nie z którą można codziennie wyjść na piwo (więc na pewno nie musi być "na miejscu"). Gdyby trochę marginalizować zaryzykowałbym stwierdzenie, że taka znajomość jest chyba nawet "lepsza" pod pewnymi względami - z powodu odległości i braku wspólnych znajomych ma się tą pewność, że nic zaufanego nie wyjdzie poza ten krąg przyjaźni. To tylko przykład - proszę nie wytykać niczego w rodzaju "braku zaufania"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    ... z powodu odległości i braku wspólnych znajomych ma się tą pewność, że nic zaufanego nie wyjdzie poza ten krąg przyjaźni. To tylko przykład - proszę nie wytykać niczego w rodzaju "braku zaufania"

Na przyjaźń trzeba "zasłużyć" a zaufanie nie przychodzi z dnia na dzień, więc skoro kogoś nazywamy przyjacielem to znaczy że poznaliśmy tę osobę dobrze i możemy powierzyć jej swoje tajemnice, nawet w necie.
    Z twojej wypowiedzi wynika że jest to kobieta i tu nasuwa się pytanie, czy istnieje przyjaźń damsko-męska? oczywiście tak i Ty jesteś tego dobrym przykładem że taka przyjaźń jak najbardziej istnieje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z reguły partner(ka) nie może zaakceptować tego, że jej druga połówka zwierza się innej płci. Wręcz masowo padają wtedy określenia, że przyjaźń "męsko-damska" nie może istnieć.
    Skąd się to wzięło? Ano.. wydaje mi się (albo inaczej - z tego co przeżyłem), że poznajemy drugą osobę na wylot. Wiemy o niej wszystko, czujemy potrzebę bliskości i bycia potrzebnym. Chyba prędzej czy później hormony zadziałają i coś zaiskrzy w takich relacjach. Takie obawy powodują powstawanie plotek jak wyżej.
    Jednak jeśli przyjaźń jest naprawdę dojrzała i wiemy od początku do końca czego oczekujemy od drugiej osoby, to nawet jeśli "iskra" wyskoczy, można ją bardzo szybko zgasić. Wystarczy pomyśleć czym się ryzykuje w przypadku niepowodzenia i zawodu - zwłaszcza jeśli mamy już swoją połówkę. Jeśli ktoś jest świadom, że dla niego (niej) obecna relacja naprawdę wiele znaczy - wtedy przyjaźń damsko-męska sprawdza się rewelacyjnie. Nie ma to jak się pozwierzać i zobaczyć ten "drugi" punkt widzenia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No to ja może powiem jak to wygląda ze strony osoby, która została porzucona dla takiej znajomości. To nie jest nic fajnego, gdy dziewczyna po dwóch latach związku mówi chłopakowi, że rzuca go, bo zakochała się w kimś przez gg. Żeby było weselej wiedziałem o tym, że miała przyjaciela na necie, nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, gdyż uważam, że przyjaźń taka jest możliwa - aż tu pewnego pięknego dnia - zaskoczenie. A najlepsze jest to, że koleś mieszka na drugim końcu Polski. Co prawda w miarę szybko się pozbierałem i ułożyłem sobie życie na nowo, ale uraz do takich internetowych przyjaźni mi pozostał.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Internet daje jakby pozór anonimowości, to znaczy robimy sobie ksywkę, emaila, numer gg (lub inny IM), i teoretycznie możemy być innym człowiekiem. Gdy pseudo przyjaciel się znudzi, to zawsze może jakby "odciąć" się od jednego nicka i mieć "drugie życie" w internecie. A w prawdziwym życiu nie jest tak łatwo zacząć od nowa - wiąże się to z przeprowadzką, nowym numerem telefonu itp.

Ale jednak wierzę w przyjaźń przez internet, ale nie wierzę w miłość przez internet - jak można się w kimś zakochać nie widząc jej/jego gestów, oczów, itp.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu Zobacz post
    Ale jednak wierzę w przyjaźń przez internet, ale nie wierzę w miłość przez internet - jak można się w kimś zakochać nie widząc jej/jego gestów, oczów, itp.
    Jestem tego samego zdania.
    Przyjaźń tak, ale miłość tylko przez neta wydaje mi się niemożliwa. Poznanie się w necie ale dalsza znajomość już w realu, jeśli dwoje ludzi nie spotka się osobiście to nie może być mowy o miłości. Stukanie w klawiaturę i wzrok skierowany na monitor z oznajmieniem "kocham cię" jest niczym w porównaniu z patrzeniem w oczy, przytuleniem i wówczas wyznaniem uczucia.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Moją najlepszą przyjaciółkę poznałem właśnie przez sieć. Lata temu. Nigdy się nie widzieliśmy na żywo, ale wiem, że zawsze możemy na sobie polegać. Nie tylko wygadać się na GG, ale także - jak to napisałaś - zadzwonić w środku nocy i porozmawiać o wszystkim.
    U mnie wystąpiła bardzo podobna jak nie identyczna sytuacja

Czym różni się przyjaźń z reala od tej netowej?
    Raczej ma mniejsze szanse na przekształcenie się w coś więcej...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Napiszę o swoich doświadczeniach z przyjaźnią netowa.
    Poznałam w necie dziewczynę w moim wieku, bardzo szybko nawiązałyśmy wspólny język, zwierzenia, rozmowy nocne na GG niekiedy do rana, raz bylo to chi chi, innym razem poważne rozważania, cenne rady i wspólne dzielenie się radościami i smutkami, zapewniała mnie o przyjaźni, ja również traktowałam ją jak przyjaciółkę, nastąpiła wymiana fotek a że dzieliło nas tylko 30 km to po roku znajomości netowej doszło do spotkania. Czułe powitanie, radość że się widzimy i po kilku minutach czar prysł ... zabrakło nam tematu do rozmowy, powiało nudą, bez żalu z obu stron pożegnałyśmy się i chyba wtedy skończyła się nasza netowa przyjaźń bo na GG nie było już tak jak dawniej, teraz ograniczamy sie do życzeń i pozdrowień.

Przyjaźń w necie z chłopakiem trwa od niedawna, ale do naszego spotkania nie dojdzie i to już postanowienie z obu stron.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Raczej ma mniejsze szanse na przekształcenie się w coś więcej...
    Sądzę że internetowa przyjaźń między chłopakiem , a dziewczyną może , choć nie musi się w "coś" przerodzić...
    Prawie wszyscy w sieci "są anonimowi" (tak przynajmniej uważają.)
    Dzięki temu rzadko kto sili się na "bycie kimś innym" niż jest.
    Może sie sprzedać jako On(a) sam(a).
    Wtedy można pokochać kogoś za to jaki jest , a nie za to jak wygląda...
    Większość z nas na GG czy innych komunikatorach - w kontaktach z innymi jest szczerych.
    Najwyżej ktoś kto z nami GGada sie nie odezwie... Są inni...Zawsze znajdzie sie ktoś kto mnie zaakceptuje takiego(ą) jakim(ą) jestem - myślimy.
    Tutaj możemy być po prostu sobą...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia