Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Za mało miejsca na system

Mam pewnien problem. Jakiś czas temu robiłem formata całego systemu i nowe partycje. Niestety przeznaczyłem na dysk z systemem winXP za mało miejsca i teraz zaczyna to być troche denerwujące bo mam do dyspozycji jakieś 100 MB wolnego miejsca. Robiąc partycje od nowa musialbym chyba poświęcić wszystkie pliki (koło 160gb). Czy jest jakiś inny sposób na to aby jakoś przezchować przynajmniej z jakies 20-30 gb ??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Możesz użyć "gparted liveCD" do zmiany rozmiaru partycji. Ostatnio taką operacje robiłem i widziałem, że obsługuje także partycje NTFS.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Banał

No na pewno nie zabłysłem radą i pomysłem ale ustalenie odpowiednich partycji to podstawa na samym początku, dzięki temu unika się takich wpadek

ja polecam PartitionMagic. Może program nie jest darmowy ale jest bardzo prosty w obsłudze. I dobra rada: przed zmianą partycji włącz ScanDisk i Defragmentator

Sprawdź czy w katalogu Cocuments and SettingsNazwa_użytkownikaUstawienia lokalneTemp nie ma jakiś plików (są to śmiecie, ale pliki najlepiej kasować jak nie masz uruchomionych programów). Widziałem takie systemy gdzie ludzie mieli i po 300 MB śmieci. Inni sposób na zaoszczędzenie to przeniesienie pliku wymiany (pagefile.sys) na inną partycję. W moim wypadku ten plik zajmuje 1.5 GB

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja polecam PartitionMagic. Może program nie jest darmowy ale jest bardzo prosty w obsłudze.
    Zamiast płatnego i nieco IMO przereklamowanego PM skorzystaj z programów zawartych na UltimateBoot CD, lub podanym przez pyrion "gparted liveCD" (według screenów faktycznie powinien obsługiwać NTFS, a do tego ma przyjazny interfejs ). Przed zmianą rozmiaru partycji wykonaj kopię systemu i najważniejszych dla Ciebie plików.

Cytat Napisał MrBigB
    Sprawa jest prosta , zależy jak masz podzielony dysk jak np 10,20,40.... czy jakoś podobnie to wystarczy ze rozwalisz pierwsza i druga i zrobisz z tego 1 lub 2 inne ,chyba ze masz np 5, 155 no to wtedy masz problem ja dysk podzielony mam na partycje następująco ,10 na xp,20 na programy i "śćągacze", .........
    polecam bo to najlepsza metoda oszczędza wielu problemów na przyszłość,
    a ewentualne programy do poszerzania jednej partycji kosztem drugiej na pewno naruszają strukturę plików tej drugiej chyba, że są tak zrobione, że ewentualne pliki przenoszą w inne miejsce, wiec lepiej się zorientuj
    hmm ... bredzisz. Nieporadna porada, która ma się nijak do problemu zawartego w pierwszym poście wątku.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)