Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

IMHO doświadczonemu kierowcy, który trochę kilkometrów ma już pod butem, znaki służą jako jeden ze współczynników oceny sytuacji. Bardzo ważna jest tutaj wyobraźnia i dostosowanie manewrów do prędkości z jaką się pędzi, a trzeba pamiętać że znaki są stawiane pod kątem dozwolonej prędkości. Jeśli zatem jechała ok 100-110/h, jak już ktoś wcześniej pisał (choć jak pamiętam, rok temu była mowa o ok 180 km/h), to powinna wziąć pod uwagę, że przemieszcza się znacznie szybciej niż powinna, a zatem skraca się widoczność i dystans, a jednocześnie wydłuża czas reakcji.

Ważniejsze dla mnie jest w tym przypadku zdanie policji niż jakiegoś prawnika, którego zadaniem jest zrobić ze swojego klienta niewinnego świętoszka.

Co do kary, to już poniosła ogromną i wg mnie każdy normalny człowiek, który zrobi komuś krzywdę czuje się z tym paskudnie przez wiele lat, a w przypadku spowodowania czyjejś śmierci zapewne dręczy go to psychicznie do końca życia.

W przypadku tego typu tragicznych wypadków powinno się zadbać bardziej o to, by taki kierwca nie stanowił już zagrożenia na drodze, a nie skupiać się na karze, która i tak nic dobrego nie wniesie. Ograniczanie możliwości zdobywania doświadczenia jako kierowcy jest głupią karą. Lepszą byłoby wysłanie takiej osoby na płatne doszkalanie się w technice jazdy i zdobywania wielokilometrowego i wielomiesięcznego doświadczenia wyłącznie pod okiem fachowców. Oczywiście na koszt winnego.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Z tego co widziałam na TVN24, prawnicy Otylii udawadniają, że droga była źle oznakowana (nie było ostrzeżenia, że widoczność ogranicza wznoszący się teren) a nie, że winny był jakiś inny użytkownik drogi.
    A słyszałaś może wypowiedzi obrońcy Oti na temat zeznań kierowcy Punto?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie słyszałam. Chyba wyszło na to, że na siłę chcę bronić Otyli, a to nie prawda. Jest mi jej żal. Uważam, że już została wystarczająco ukarana. Ale to wcale nie znaczy, że uważam ją całkowicie za niewinną. Napewno powinna bardziej uważać i być bardziej ostrożną. Ale ponieważ usłyszałam już tyle opinni na temat tej sprawy chciałam pokazać, że kwestia jest bardziej złożona i być może, oprócz jej nieostrożnej jazdy, winna leży gdzieś indziej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wszyscy sa zgodni co do tego że Otylia już zostala ukarana bo straciła brata. Większość jak nie wszyscy uważają że jest winna i przyczyniła się do śmierci brata dlatego powinna ponieść karę, Sąd wydał wyrok jaki wydał i w/g mnie nie ma sensu jej odwołanie od wyroku bo zasądzona kara jest chyba najniższą z możliwych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie tak kiedyś wariat wyprzedzał i to gdy wijeżdzałam na swoją posesje.Mieszkam przy ruchliwej trasie i mam koło domu taką prostą około kilometra.Kusi to wszystkich do pokazania co potrafią ich,,podrasowane,,BMW
    na gaz z roczników lat 80/ 90 Jasne ,że za kierownicą ,,Pan,,w wieku lat 19 z prawkiem powiedzmy rok.
    Jade sobie a za mną 4 samochody, wystawiam kierunkowskaz ,lekko hamuje i mam zamiar skręcać,ale mam zwyczaj patrzeć w boczne lusterko czy jakiegoś szaleńca diabli nie niosą, no i patrze a tu dojeżdza z dużą prędkością autko i zamiast hamować to po gazie i wyprzedza 5 samochodów.Ten odruch patrzenia mnie uratował. ale już kilka razy ,,ryli rowy,,koło mojego ogrodzenia tacy szaleńcy ,a sąsiad już na tym wjeżdzie dwa razy strzał dostał.
    Poprostu należy jeżdzić z wielką wyobraznią ,a do bliżnich stosować zasade,,ograniczonego zaufania,,

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)