Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Talking XV 'zlotym wiekiem" na swiecie- rozprawka

dostałem rozprawkę na temat taki jak w tytule i muszę napisać ja do środy!! proszę o podanie kilku sensownych argumentów na potwierdzenie tej tezy!( jeżeli można to nawet wstęp do tej rozprawki byłby mile widziany!) z góry dziękuję

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Możesz pisać o schyłku średniowiecza i początkach renesansu, o rozwoju technik żeglarskich, o pierwszych wyprawach dalekomorskich, o przemianach politycznych i gospodarczych w Europie, wreszcie parę słów o Polsce, o Jagiellonach, zwyciestwie nad państwem krzyżackim. Do napisania rozprawki (eseju czy czegokolwiek innego) materiałów jest naprawdę sporo - poszukaj - do środy to kawał czasu jeszcze

Ale nie licz na to że Ci tutaj ktoś to napisze za ciebie!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

skoro to ma by rozprawka, to powiniene mie argumenty za i przeciw, a w podsumowaniu napisa ktre s waniejsze i dlaczego i czy istotnie ten wiek zotym by czy te nie.
    moesz napisa o odkryciu Ameryki, o wojnach z Zakonem, o upadku Konstantynopola
    i wszystko ma dwie strony, bo np. odkrycie Ameryki byo dobre dla Europejczykw, ale dla Inkw czy Aztekw, to ju nie tak bardzo...

ja na twoim miejscu t rozprawk napisabym tak: na pocztku postawi pytanie, czy ten wiek rzeczywicie by taki, potem wymieni kluczowe zdarzenia, kluczowe postacie (co w stylu "by to wiek wielkich wojen, wiek wielkich odkry i wielkich ludzi" )
    Potem napisa co wicej o wojnach (Wojna stuletnia we Francji, wojna trzynastoletnia w Polsce, bitwa pod Grunwaldem, wojny husyckie...), potem co o odkryciach (Kolumb, Vasco da Gama), potem o wielkich postaciach (Leonardo da Vinci, Joanna d'Arc)

Potem moesz napisa o tym, e co prawda byy wielkie odkrycia, ale z powodu wojen ludziom yo si gorzej

no, mam nadzieje, e nie pomogem za duo i zostawiem troche miejsca dla twojej wasnej inwencji

napisz potem co dostae

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)