Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Question Policja skontroluje tatuaże, kolczyki, styl ubierania się...

Po co to wszystko? :hmmm:

Garść cytatów z Metro:
    Drobiazgowe wytyczne, jak lepiej legitymować ludzi, dostali już policjanci ze Śląska.
    (...)
    Mamy obowiązek nie tylko sprawdzenia osoby legitymowanej, ale i nadania numeru sprawie, popularnie zwaną "olą". Mamy opisać wygląd i szczególne cechy, np. tatuaże, blizny, kolczyki, przynależność do grup subkulturowych, sposób ubierania się, np. bluza z kapturem firmy X. Potem musimy jeszcze sporządzić z tego notatkę służbową wedle wzoru, który przyszedł z komendy wojewódzkiej.
    (...)
    dzięki nowemu sposobowi spisywania obywateli policjanci będą sprawniej zatrzymywać przestępców.
    (...)
    Co policja zrobi z tymi danymi? - Trafią do naszego systemu komputerowego, a stamtąd do ogólnopolskiej bazy danych, z której korzysta policja
    (...)
    Legitymowana osoba może stać na ulicy nawet 50 minut. W tym czasie patrol musi się połączyć z dyżurnym w komendzie, a ten odpalić program i prześledzić w komputerze opisy podejrzanych.
    (...)
    Nowe legitymowanie może się przyjąć w całym kraju. Już teraz na Śląsk patrzą inni komendanci. Decyzje zapadną w tym roku.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Naturalnie, aby mieć większą kontrolę nad obywatelami, mieć wszystko zapisane, i wszystko wiedzieć.

Ahoj, IV RP !

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zgodzę się z tym że tatuaż czy blizna może być znakiem szczególnym w poszukiwaniu przestępców, ale co maja do tego zwykli ludzie, których bedzie sie legitymować w ten sposób na ulicy? paranoia.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Im bardziej się wyróżniasz tym łatwiej cię namierzyć :-) ... Nie widzę w tym nic złego. Dużo łatwiej znaleźć niskiego bruneta w kangurce i spodniach najki z kolczykiem w nosie niż tego samego bez!

[ dobrej nocy ]
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Piotrek Zobacz post
    Nie widzę w tym nic złego.
    Zobaczymy co będziesz mówił jak Ciebie wylegitymują i spędzisz 1h na ulicy opowiadając o tatuażach i znakach szczególnych. ;-)

A poważnie. Zastanawiał się ktoś może jak oni to sprawdzają? Jeśli powiem policjantowi, że mam wytatuowanego motylka na prawym pośladku, to będzie kazał mi zdjąć spodnie i pokazać? o_glowie:

Odnośnie pomysłu, może i nie najgorszy, ale niedoskonały :lol:

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

To jest przecież kpina.

Jak ostatnio nawinąłem się z kolegami na mundurowych, to wylegitymowanie nas trwało ok godziny... a teraz jak tak zechcą wylegitymować taką grupkę osób około 22, i to w momencie gdy zaczynaną służbę, to skończą nad ranem, i nic więcej nie zrobią...

Wydaje mi sie ze poniekad jest to lamanie pewnych praw konstytucyjnych. Klasyfikowanie ze wzgledu subkulturowych itp. to wyglada bardziej jak metody z czasow PRL.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

zaprasza wszystkich na następne wybory .. nie będzie problemów .. tak to jest w domu sie siedziało a teraz sie narzeka nie ładnie !

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

zaprasza wszystkich na następne wybory .. nie będzie problemów .. tak to jest w domu sie siedziało a teraz sie narzeka nie ładnie ! :smile:
    neeon, nie życzę sobie do kwalifikowania mnie do grupy, która nie poszła do wyborów, bo wolała siedzieć w domu. Fakt nie byłem, ale chętnie bym szedł, gdybym wtedy miał prawa wyborcze.
    Nie to forum, nie to miejsce w sieci do takich oskarżeń. Mi się mocno wydaje, że znaczna większość użytkowników tego forum z pewnością nie spędziło wyborów biernie, jak próbujesz wmówić.

Nieładnie to jest oskarżać innych, niemając do tego żadnych podstaw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli władza wysuwa raczej głupie pomysły, to znaczy że niema innych.

Odnośnie wyborów ja nie byłem i nie dlatego, że jestem leniwy tylko dlatego, że w moim odczuciu nie było na kogo głosować, te same twarze, populistyczne hasła, zapowiedzi rewolucji. W Polsce jeszcze nie było rządu który nie zaczynał urzędowania od butnych i przepełnionych pychą wypowiedzi i zapowiedzi tego co będzie. Oni chyba się ockną jak już wszyscy wyjadą i nie będzie komu ich słuchać. Odnośnie innej władzy, może było by lepiej ale trzeba pamiętać o bardzo mądrym powiedzeniu "gdzie dwóch Polaków tam trzy zdani" i kłótnia.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)