Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Abonament RTV za korzystanie z... prądu

W kwietniu przedstawione zostan zaoenia nowej ustawy abonamentowej. 'Bardzo powanie rozwaany' jest pomys, by abonament rtv pacili wszyscy, ktrzy maj dostp do prdu - powiedziaa przewodniczca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Elbieta Kruk. (Rzeczpospolita)
    He he, "przyjazne" pastwo nam wprowadzaj Kaczory i Kruki.... w ktrym kady z obywateli ma platform wiertnicz i zoty sedes, wic te kilkaset zotych rocznie to dla nich pestka.

Z drugiej strony, jak to wprowadz w ycie, to istnieje prawdopodobiestwo, e zacznie si masowa pokazwka - pozbywanie si telewizorkow i radioodbiornikw. Potem ludzie glodni informacji przerzuc si szybko na internet (marzyciel ze mnie ;-) ), ale wkrce wprowadzony zostanie podatek od... internetu pacony przez kadego, kto ma dostp do prdu.

Zapraszam do mojej ziemianki, gdzie mam wieczk zrobion z tuszczu zabitego meteorem mamuta i komputer z kamiennych liczyde ;-)
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A najzabawniejsze jest to, że z abonamentu byli zwolnieni posiadający komputer z tunerem TV.. Widać sępy teraz próbują zedrzeć z każdego. Kurde, chyba podłącze swój toster do talerza satelitarnego. Najwyraźniej posiada możliwości, o których nie wiem..

No cóż jest tak a nie inaczej, że trzeba płacić za TV publiczną, według mnie wygodniej jest płacić za to razem z prądem niż zawracać sobie głowę tymi 17 zł co miesiąc.
    Przykład z przed paru lat, gdy podatek drogowy dodali do ceny paliw, przed tym zabiegiem było podobnie jak z podatkiem za TV, dużo osób jego nie płaciło.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obiło mi sie o uszy że około 20% użytkowników RTV jest zwolnionych z płacenia abonamentu np inwalidzi, kombatanci i osoby powyżej 75 roku życia.
    Co zrobią z tymi użytkownikami? prawdopodobnie ludzie stracą te uprawnienia, ale znam rodzinę, w której młodzi przepisali abonament na niewidomego dziadka, który siłą rzeczy nie ogląda TV a oni nie muszą płacić i darmo oglądają.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Tylko co z wolnością wyboru... Nikt w moim domu, ani ja nie oglądamy ani 1 programu TV ani 2 ani 3 i nie słuchamy żadnej ze stacji Polskiego Radia państwowego. Czy ci, co oglądają i słuchają te programy powinni się zatem analogicznie dorzucać do rzeczy, które robię i za które płacę, ale oni ich nie robią i za nie obecnie nie płacą?
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zresztą w naszej Polskiej telewizji niema nic ciekawego do ogladania,wiec nie wiem za co ten abonament mam niby zapłacić,bo za ogladanie polityki 24h/dobe to nigdy wżyciu nie zapłace.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Leon rtv to nie oplata za podstawowe programy czy za sygnał.
    RTV to opłata za posiadanie TV, radia i korzyustanie z niego.
    Za ilość programów masz kablówke albo antene na dachu a nie RTV...
    Co do zwolnień to fakt- nawet niezłe te przywileje
    http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV&R=Zwolnienia
    niestety mojej rodzinki nie obejmują...odstep:
    Jak już pisałam na innych postach lepiej zapłacić i mieć święty spokój. Nie ma co kombinować to kasiora Państwa a oni już znajdą sposób na ściągnięcie tego zadłużenia.
    Coś słyszałam o komercjalizacji Poczty Polskiej ze ma byc spółką Skarbówki. Zastanawiam się czy przypadkiem nam ze zwrotu z podatku tego by nie zabrali tak jak mandaty. Eh opłaciłam 186.70 za cały 2009 nawet zniżke mi dali.
    Oni już znajdą sposób ... do tego politykom główka pracuje...:czarownica:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Paulinka Zobacz post
    to opłata za posiadanie TV, radia i korzyustanie z niego :
    to może wprowadzą nam abonament na żarówki, mikrofalówki i kuchenki gazowe? z tych przedmiotów też korzystamy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja nie ogladam tv ani nie slucham radia, ogladam filmy na dvd a wiadomosci czytam w necie i gazetach. nie chce placic za cos z czego nie korzystam..

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Luz, teraz zamiast abonamentu ma być finansowanie z budżetu, czyli i tak się dołożysz do Farfałowizji.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)