Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Gajer32 dajesz się zmanipulować. To nie jest dziecko tylko płód, z którego ewentualnie może powstać dziecko. Gdyby to rzeczywiście było już dziecko, można by je spokojnie wyjąć z brzucha zgwałconej dziewczyny i nie byłoby całego problemu. Poczytaj spokojnie czym jest ciąża i jakie piętno zostawia na ciele kobiety a potem wyobraź sobie , że dotyka to właśnie Ciebie. Nie twierdzę, że ciąża to coś strasznego, ale nie jest obojętna dla zdrowia kobiety. Każda ciąża , nawet ta najbardziej upragniona, zabiera z matki to co najlepsze, musi minąć sporo czasu, by organizm kobiety nadrobił te "straty".
    To jest obłęd. Nie można mówić, że przerywanie ciąży to zabijanie dzieci.
    Zgadzam się całkowicie, że nie można stosować przerywania ciąży jako środka regulacji urodzin, bo również ten zabieg nie jest obojętny dla zdrowia kobiety, ale do diaska jak by na to nie patrzeć konsekwencje takiej decyzji zawsze ponosi tylko kobieta i tylko ona powinna o tym decydować.

Przypominam, że partia stworzona przez członków zakładu psychiatrycznego, zwana dalej LPR, która tak ostatnio głośno szczeka za ochroną życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jeszcze kilka miesięcy temu domagała się wprowadzenia kary śmierci.
    W takim razie jak można zwracać uwagę na słowa idiotów z zaawansowaną schizofrenią?
    Jak może partia z poparciem garstki wyborców mająca obecnie według sondaży poniżej progu wyborczego stawiać na nogi cały sejm? A no może, bo jak od jakiegoś czasu jasno widać, Kaczyński jest cuchnącym tchórzem i rządny tylko władzy, na szczęście z wysokiego stołka upadek jest bolesny.
    Moim zdaniem aż tylu idiotów nie ma w sejmie żeby starczyło im 2/3 głosów do dłubania w konstytucji, u nich ledwo przechodzi to co wymaga 50% liczby głosów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara
    To nie jest dziecko tylko płód, z którego ewentualnie może powstać dziecko
    Kiciuszara, a w którym momencie płód przestaje być dzieckiem? Czy na 15 minut przed 9 miesiącem to jest jeszcze płód czy już dziecko? Czy w 5-6 miesiącu ciąży, kiedy czasem zdarza się że już wtedy przychodzi na świat - przychodzi na świat dziecko czy jeszcze płód? Czy w 4 miesiącu, kiedy można płeć określić - to jest jescze płód czy już dziecko? A może w 12 tygodniu - kiedy ma około 10 cm, wykształcone wszystkie kończyny oraz pracujący i żyjący mózg - to jeszcze płód - czy już dziecko? Wybacz, Kiciuszara ale wydaje mi się, że w tym wypadku to ty się dałaś zmanipulować różnym nawiedzonym szaleńcom - tyle, że nie z prawa a z lewa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tego co mi wiadomo, a gdzieś swego czasu wyczytałem, z biologicznego punktu widzenia do 3go miesiąca to się chyba nazywa "zarodek", a nie "w pełni uformowany organizm". Ale nie będę się spierał, bo akurat mało się obracam w tym temacie.

Rozumiem, że obrońcy moralności uważają zarodek, płód - jakkolwiek by to zwać za organizm żywy, którego chętnie by bronili. Chciałem jednak zaznaczyć, że oprócz moralności jest jeszcze coś takiego jak zdrowie/zagrożenie życia kobiety (przykład pani Tysiąc, która wygrała przed Trybunałem) oraz godność kobiety - to odnośnie PORONIONEGO pomysłu, żeby donosić i może jeszcze zaopiekować się dzieckiem z gwałtu. No wybaczcie, ale czy Wy w ogóle PRZEZ MOMENT zastanowiliście się co czuje zgwałcona kobieta?? Jakie zmiany zachodzą w jej psychice?? Wg Was jedyne konsekwencje takiej zbrodni powinna ponieść ona sama, jako darmowy dodatek do tego, że jakiś niedorozwój obdarł ją z godności??!

Rozumiem myślenie "boże", rozumiem myślenie "katolickie", ale do cholery pomyślcie także po "ludzku"! Najgorsze jest to, że najwięcej szumu o rodzinę i dzieci z gwałtów robią fanatyczni "katolicy" i księża, którzy NIE MAJĄ O TYCH SPRAWACH ZIELONEGO POJĘCIA.

I akurat tutaj Kubakas nie celuję w Ciebie, bo na pewno poruszyłeś istotny problem z punktu moralnego, ale moralność nie powinna się opierać wyłącznie ochronie płodu, ale przede wszystkim na ochronie matki, która to życie zapoczątkowała. Nie wolno wyciągać na świat wszystkiego co się da, bez względu na koszty i konsekwencje - jakkolwiek drastyczne by one nie były i niszczące konsekwencje za sobą ciągnęły.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dzieckiem płód staje się w momencie urodzenia i samodzielnego życia. Bez zgody kobiety żaden płód nie stanie się dzieckiem.
    Żeby zaistnieć musi wziąźć co najlepsze z ciała kobiety. Więc tylko ona może zdecydować czy chce mu to życie dać.
    To nas różni. Ty uważasz, że życie z wszystkimi prawnymi tego konsekwencjami zaczyna się w momencie poczęcia, ja uważam, że dopiero w momencie urodzenia.
    I w przeciwieństwie do Ciebie (zakładam, że jesteś facetem) już dałam zycie i wychowałam dziecko, które teraz spodziewa się córki a ja zostanę szczęśliwą babcią.
    Nie znam kobiety, która zdecydowałaby się na aborcję z powodu kaprysu. Zwykle jest to bardzo trudna i dramatyczna decyzja. Uważam, że każda osoba ma prawo do wolności wyboru swojej drogi życiowej, a więc także momentu , w którym chce poświęcić się i dać życie.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Zwykle jest to bardzo trudna i dramatyczna decyzja.
    Słowa warte podkreślenia.

Masz rację kiciuszara. To trudna decyzja, która jednak bywa podejmowana. Walka z samą aborcją jest bez sensu - trzeba zwalczać przyczyny, które sprawiają, że kobiety się na nią decydują. Nawet jeśli są to względy materialne, to jest sygnał aby coś zmienić i nie chodzi o konstytucję.

Tak sobie myślę, że LPR i s-ka bardzo się troszczą o życie po poczęciu, ale o życie po narodzinach, to nikt się nie troszczy...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara
    I w przeciwieństwie do Ciebie (zakładam, że jesteś facetem) już dałam zycie
    I widzisz - tym się różnimy - bo ja uważam, że do tego aby było dziecko - zwykle trzeba dwojga i facet odgrywa istotną rolę w tym czy dziecko jest czy go nie ma - a tym samym też ma w tym temacie coś do powiedzenia (pomijam przypadki związane z przestępstwem). A skoro facet jest niezbędny do tego żeby to życie było - to znaczy że zaczyna się ono wcześniej niż przy urodzeniu.
    Zresztą - ciebie i tak nie przekonam - ale może ktoś czytając to zastanowi się zanim zacznie klepać farmazony o prawie do własnego brzucha i o tym, że dziecko w tym brzuchu to nie jest żywa istota ludzka.

Dla jasności powtórzę moje zdanie na ten temat - jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zmian, uważam że zapisy zarówno w konstytucji jak i ustawie są dobre.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Meżczyzna jako taki do zapłodnienia nie jest tak całkiem potrzebny. Jedynie jego plemnik;-)
    I fakt , że mnie nie przekonasz, ponieważ jest to mój brzuch i moja decyzja. Szanuję inne przekonania i nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich racji, dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś na siłę, chce decydować za mnie:hmmm:
    Ja pragnę jedynie mieć możliwość wyboru, nie chcę by w konstytucji ktoś na siłę zmuszał kogokolwiek do aborcji tak jak teraz chce się na siłę zapisać bym musiała urodzić , nawet jeśli tego nie chcę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Proponuję tym, którzy twierdzą o aborcji że jest fe, oraz parę innych rzeczy, poczytać to.

I pomyśleć. Naprawdę głęboko się zastanowić i przeanalizować wszystkie odczucia z tym związane, i potem się spróbować postawić do podobnej sytuacji.

Ktoś o was decyduje, mając.. tam gdzie słońce nie świeci.. wasze zdanie i wasze życzenia czy żądania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara
    Szanuję inne przekonania i nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich racji
    Ja również, chociaż wolałbym aby zwolennicy aborcji potrafili nazwać ją po imieniu - tym czym jest, a nie sciemniali, że płód to niby nie jest życie, aborcja nie zabija tego życia, itp itd., oszukując tak naprawdę samych siebie...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)