Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał kubakas Zobacz post
    Ja rwnie, chocia wolabym aby zwolennicy aborcji potrafili nazwa j po imieniu - tym czym jest, a nie sciemniali, e pd to niby nie jest ycie, aborcja nie zabija tego ycia, itp itd., oszukujc tak naprawd samych siebie...
    To czym jest aborcja ?
    Wybacz, ale zdania s podzielone. Niema definicji gdzie jest 'aborcja' a gdzie 'morderstwo' ani gdzie jest 'zarodek', 'pd' i 'dziecko'.
    I taka definicja chyba nigdy nie zaistnieje, a jeli tak, to bdzie potwornie niedoskonaa. Nigdy nie odda zdania wszystkich. Zawsze kto bdzie twierdzi inaczej.

To tak troch skrajno. Owszem, pd to ycie. Ale tak jakby.. pasywne.
    Pewnie. Ma zupenie inne znaczenie ni jakie inne ycie. Ale jakby na to spojrze od drugiej strony ? Tej okrutnej, i zupenie odwrotnej ?
    Pd nie jest istot wiadom. Interesuje ci e zdeptae traw ?
    Pewnie nie. To czemu miaby ci interesowa pd ?

Rne punkty widzenia. Rne zdania. Niektrzy myl tak, a jeszcze inni maj zupenie inne zdanie.

Patrzysz na to tylko z punktu widzenia dziecka. A cho sprbuj spojrze z punktu widzenia kobiety ?

Nie zgadzam si z tob. Ale oczywicie szanuj twoje zdanie na ten temat.
    Kady ma swoje, czy nie ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przeczytałam cały wywiad z tą kobietą, ktora wygrała w Strasburgu, uważam że jest to poniekąd lekcja dla lekarzy, którzy odmawiają zabiegu usuniecia ciąży. Współczyję tej pani że tyle nerwów ją to kosztowało, ale opłacało się i dała przyklad innym.

Kubakas czy ważne jest nazewnictwo w tej sprawie?
    Obojętnie jak to nazwiemy to i tak nie zmieni faktu, że kobiety same o swoim brzuchu decydować nie mogą.
    Lekarz w klinice nie zrobi zabiegu bo nie pozwala mu na to etyka lekarska ale jak mu dasz kilka tysiecy do kieszeni to wykona prywatnie zabieg i wtedy etyka go nie obowiązuje.
    Przeciwnicy aborcji głośno krzyczą "ochrona życia poczętego" ale coś cichutko z ich strony o metodach zapobiegająch niechcianej ciąży, pomocy dla zgwałconej czy małoletniej dziewczyny czy pomocy samotnej kobiecie z kilkorgiem dzieci.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena
    Lekarz w klinice nie zrobi zabiegu bo nie pozwala mu na to etyka lekarska ale jak mu dasz kilka tysiecy do kieszeni to wykona prywatnie zabieg i wtedy etyka go nie obowiązuje.
    Przeciwnicy aborcji głośno krzyczą "ochrona życia poczętego" ale coś cichutko z ich strony o metodach zapobiegająch niechcianej ciąży, pomocy dla zgwałconej
    zgadzam się - dlatego uważam że w konstytucji i w ustawie zmiany są niepotrzebne, natomiast potrzeba zmian w innych dziedzinach - takich zmian, które pozwolą rodzicom utrzymać dziecko, a jeśli bardzo go nie chcą, to uświadomienia im tego, że bez żadnych problemów i żadnych konsekwencji mogą oddać to dziecko do adopcji - i jeśli zrobą to odpowiednio, czyli zrzekną się praw rodzicielskich na piśmie, to to dziecko po kilku tygodniach od urodzenia trafi do nowej, kochającej rodziny - szkoda, że ci zaciekli zwolennicy aborcji i prawa do decydowania o "swoim brzuchu" o tym właśnie zapominają - ale nic w tym dziwnego, przecież lepiej pójść na łatwizne - jeden dzień i po kłopocie - po co być w ciąży przez 9 miesięcy, żeby uszczęśliwić inną parę czekającą na to by to dziecko adoptować?

EDIT (niedoczytanie i w związku z tym uzupełnienie)
    Co się zaś tyczy pani Tysiąc - to rozumiem - zawiodła prezerwatywa - ale są przecież tabletki do 72 godzin - czy napewno to też byłoby aż tak szkodliwe? Tego nie wiem, ale jeśli część lekarzy wahała się przed wydaniem zaświadczenia zalecającego aborcję to chyba jednak sytuacja nie była tak oczywista jak to się nam przedstawia. Tak mi się wydaje - oczywiście jeśli to zagrażało jej zdrowiu naprawdę - to jak już mówiłem obecne przepisy są dobre - natomiast zaświadczenie internisty w zakresie okulistyki i położnictwa... no comment

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

nie doczytałeś
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

przepraszam - skorygowałem poprzednią wypowiedź

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kubakas

Dla jasności przeczytaj na pierwszej stronie jaki mam pogląd w temacie aborcji. Wybór co zrobi z ciążą powinien należeć do ciężarnej, jej dziecko i ona powinna podejmować decyzję.

Zgwałcona dziewczyna ma nosić pod sercem przez 9 miesięcy dziecko gwałciciela? czy rozumiesz jak to wpłynie na jej zdrowie psychiczne i jednocześnie na dziecko? z dnia na dzień coraz bardziej będzie to dziecko nienawidzieć.
    Małoletnia dziewczyna np gimnazjalistka czy licealistka, wyobrażasz sobie taka małolatę w ciąży? jaka przyszłość czeka tę dziewczynę, przecież to prawie jeszcze dziecko, które chodzi do szkoły i spodziewa się dziecka. Małoletnia nie ma żadnych praw, nawet zasiłku na to dziecko nie dostanie, musi być wyznaczony kurator. Rodzice dziewczyny nie zawsze sa w stanie wychować malucha.

Te dwa przykłady chyba mówią same za siebie.

Tabletki do 72 godzin po stosunku z tego co czytałam, nie na wszystkie kobiety ta tabletka działa, nie jest łatwo ja dostać bo jest na recepte a lekarze niechętnie je wypisują, poza tym np dla nastolatek to jest spora suma pieniędzy, poza tym ta tabletka burzy cały cykl owulacyjny kobiety.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selena! Może się nie zrozumieliśmy - w gruncie rzeczy chyba mamy zbieżne poglądy (mam wątpliwości co do tych małoletnich - bo uważam, że skoro rodzice córki nie uświadomili za wczasu to niech zajmują się dzieckiem - albo adopcja). Natomiast jeśli istnieje b. poważne zagrożenie zdrowia czy życia matki, lub gdy mamy do czynienia z przestępstwem, to uważam że ostateczna decyzja do niej powinna należeć. Taki obecnie mamy stan prawny i jestem za tym aby taki on pozostał.

Problem jest tego typu, że Giertych z Wierzejskim rozdmuchali ten temat - a zrobili to gdyż:

a) w innych tematach (np. gospodarka, podatki itp.) za wiele do powiedzenia nie mają,

b) balansują na granicy progu wyborczego 5% (raczej poniżej) i biją się z PiSem o elektorat radiomaryjny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kubakas Zobacz post
    Selena! Może się nie zrozumieliśmy - w gruncie rzeczy chyba mamy zbieżne poglądy (mam wątpliwości co do tych małoletnich - bo uważam, że skoro rodzice córki nie uświadomili za wczasu to niech zajmują się dzieckiem - albo adopcja). Natomiast jeśli istnieje b. poważne zagrożenie zdrowia czy życia matki, lub gdy mamy do czynienia z przestępstwem, to uważam że ostateczna decyzja do niej powinna należeć. Taki obecnie mamy stan prawny i jestem za tym aby taki on pozostał.
    Nie jest to takie proste, rodzice mogli zrobić wszystko odnośnie wychowania, ale dziewczyna miała np pecha i ma problem a raczej to jej rodzice maja problem, więc jestem w tym przypadku za aborcją.

Widzę że w części się zgadzamy bo gdy istnieje zagrożenie zdrowia czy życia matki bądź dziecka to dopuszczalna jest aborcja, ale kobieta z artykułu miała przesłanki do usunięcia ciąży i sam widzisz jak to się skończyło, dlatego twierdzę że decydujący głos powinien należeć do ciężarnej, ona najlepiej umie ocenić sytuację czy jest w stanie wychować dziecko czy też nie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja również, chociaż wolałbym aby zwolennicy aborcji potrafili nazwać ją po imieniu - tym czym jest, a nie sciemniali, że płód to niby nie jest życie, aborcja nie zabija tego życia, itp itd., oszukując tak naprawdę samych siebie...
    A więc wyobraźmy sobie (dość często spotykaną) ciążę pozamaciczną. Jeśli wg. Ciebie ten zarodek to dziecko, to kobieta powinna umrzeć razem z nim (takiej ciąży mimo najlepszych chęci donosić się nie da) albo popełnić zbrodnię zabójstwa tego dziecka??
    Bo trzeba się zdecydować na jedną interpretację :
    Albo płód jest dzieckiem od poczęcia i dlatego każde jego usunięcie to zabójstwo (czyli np. dziecko z gwałtu i dziecko w ciąży pozamacicznej)
    Albo jest to tylko hipotetyczne dziecko i tylko kobieta może zdecydować czy chce, by ten płód stał się dzieckiem czy nie.

Mówiąc szczerze rozumiem wszystkich tych, dla których myśl o usunięciu ciąży jest równoznaczna z zabójstwem dziecka. To ludzie , którzy chcieliby by świat składał się z czarno-białych barw. Że ponieważ większość ciąż kończy się urodzeniem dziecka to każde poczęcie to przyszłe dziecko. Niestety rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czytam co tu piszecie i tak nie wiem czy mam tu coś napisać czy nie.
    Narazie emocje jeszcze są duże i nie wiem czy kiedykolwiek opadną.
    Prawdopodobnie jesteście teoretykami tego tematu,ja praktykiem
    bo podjęłam taką walke gdzie mogłam zapłacić najwyższą cene za życie dziecka.
    Podjęlam decyzje świadomą o zajściu w ciąże a potem o jej utrzymaniu za wszelką cene.Udało się choć naprawde to były ciężkie miesiące .Teraz wiem ,że gdybym teraz zaszła w ciąże w świetle dzisiejszych przepisów prawdopodobnie
    mogłabym uzyskać pozwolenie na aborcje,ale nie starałabym się o nie.Są lekarze którzy powiedzą matce,,kobieto co robisz??możesz umrzeć TY i ONO ,albo urodzisz kaleke,, ale są też tacy którzy powiedzą ,,będziemy walczyć i o Panią i o dziecko,prośmy Boga by sie udało,,.Leżąc w szpitalu poznałam kobiete której lekarz usunął ciąże bo ponoć była pozamaciczna,po czym okazało sie ,ze płód nadal żyje(cały czas zastanawiali sie lekarze w Klinice UJ w Krakowie co on jej usunął) i urodziła zdrowe dziecko.Ten przypadek kilka lat temu był opisywany w prasie.Jestem kobietą ,ale nie popieram tego by o życiu dziecka decydowała tylko kobieta,bo po gwałcie, w chorobie itp.działa w silnym stresie podejmuje nieprzemyślane decyzje ,potem może tego żałuje ale już jest po wszystkim.Przypominam ,że kobieta która nie chce tej ciąży,,zmarnuje ,,sobie tylko te 9 miesięcy ,a potem zostawi dzieciątko w szpitalu i być może uszczęśliwi ono ludzi którzy je pokochają. Taka kobieta nie musi zabijać. Nie popieram działań oszołmów sejmowych,ale słucham własnego sumienia bo ono jest najważniejsze w sprawach etyki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)