Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał gaga
    Przypominam ,że kobieta która nie chce tej ciąży,,zmarnuje ,,sobie tylko te 9 miesięcy ,a potem zostawi dzieciątko w szpitalu i być może uszczęśliwi ono ludzi którzy je pokochają.
    Być może, jednak w to jest tylko życzenie, które spełni się dla garstki porzuconych dzieci, reszta zostanie poddana państwowej hodowli będąc do osiemnastki dokarmiana i ubierana w jakieś tanie łachy.
    Wyobrażacie sobie życie takiego dziecka bez miłości, bez wymarzonych zabawek i bez zaskórniaków na drobne zachcianki?
    Gdybym ja jako płód był wstanie i mógł wybrać czy mam po porodzie wegetować w domu dziecka lub w jakiejś rodzinie alkoholików to wybrałbym wolność i żeby mnie jak najszybciej usunęli.
    Wczoraj wieczorem słuchałem radia tok.fm, w którym przez godzinę była dyskusja między innymi z Bosakiem, można było tam dzwonić, niestety nie dodzwoniłem się bo spytałbym się o kilka rzeczy i obawiam się, że musieliby mnie rozłączyć.
    Szkoda, że władze II RP nie nakazywały aborcji w 82 roku i taki gnojek jak Bosak nie siałby bełkotu o którym nie ma pojęcia bo sam dopiero co od cyca odpadł.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Widzisz , że sama mylisz pojęcia. Ty świadomie wybrałaś a zabraniasz tego drugiej kobiecie , która też świadomie chce wybrać. Przecież zwolennicy aborcji nikogo do niej nie namawiają ani nie nakazują. To ci co chcą teoretycznie bronić życia chcą nakazywać sposób postępowania innym.
    Dlaczego twierdzisz, że kobieta , która świadomie decyduje się na usunięcie ciąży jest bardziej podatna na czyjekolwiek sugestie niż Ty w momencie podejmowania własnej decyzji??
    Mnie chodzi tylko o wolność wyboru. Oto by uznano moje prawo do decyzji czy chcę być w ciąży czy nie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gaga Zobacz post
    Przypominam ,że kobieta która nie chce tej ciąży,,zmarnuje ,,sobie tylko te 9 miesięcy ,a potem zostawi dzieciątko w szpitalu i być może uszczęśliwi ono ludzi którzy je pokochają.
    "Zmarnuje"? te 9 miesiecy może być dla niej gehenną. Rośnie w niej niechciane dziecko, ma typowe obiawy ciążowe, zniekształca jej figure i tym samym ogranicza jej wolność robienia tego co by chciała. Przez otoczenie może być wyśmiewana jeśli jest to np ciężarna panna czy uczennica. Rodzice mogą nie akceptować przyszłego członka rodziny, ojciec dziecka może być nieznany (dziecko gwałtu) lub "z radości" że zostanie tatusiem spanikował i zostawił dziewczynę samą z problemem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Alarmus,kiciaszara
    przepraszam ale nasze poglądy sie tak dalece różnią,ze dyskusja na temat nie ma sensu,nie jest możliwe nawet zbliżenie.
    Dla mnie życie jest najcenniejsze,dziecko z domu dziecka też ma prawo do szczęścia i po latach chudych w bidulu zakładają szczęśliwe rodziny.Jak śpiewał nieżyjący już Rysiu wolalista Dżemu....w życiu piękne są tylko chwile....i dla nich warto żyć.
    Kiciu jeśli miałaś kiedyś taki problem to rozumiem Twoją postawe ,jeśli natomiast piszesz tutaj tylko o tym ,że...kobieta ma możliwość wyboru ...a sama nigdy nie
    przeżyłaś koszmaru tego wyboru to wybacz szczerość ale nie wiesz o czym piszesz.

Ja uważam że aborcja powinna być legalna... jak ktoś chce usunąć ciąże to zawsze znajdzie kogoś kto to umożliwi...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał hind
    Ja uważam że aborcja powinna być legalna... jak ktoś chce usunąć ciąże to zawsze znajdzie kogoś kto to umożliwi...
    po przetłumaczeniu:
    Cytat Napisał pirat
    Ja uważam, że handel pirackimi programami powinien być legalny... jak ktoś chce zainstalować piracki program to zawsze znajdzie kogoś kto mu to umożliwi

Zauważ że źle wykonany zabieg usunięcia ciązy może zabić kobiete
    A źle skopiowana płyta może co najwyżej wnerwić...

Pozatym w obu przypadkach trzeba się zastanowić, co skłoniło kogoś do takiej decyzj (aborcja/kożystanie z pirata).

Teraz przykład ochrony ciężarnej w naszym kraju.
    Cytat Napisał [url=http://wiadomosci.onet.pl/1514679,11,item.html]Straciła pracę, bo zaszła w ciążę - przegrała sprawę w sądzie[/url]
    Katarzyna Góraj-Kozłowska odważyła się stanąć naprzeciw giganta, amerykańskiej firmy Hewlett-Packard Polska, żeby upomnieć się o swoje podstawowe prawa: do pracy i do bycia w ciąży. W środę przegrała.
    Wyrok warszawskiego sądu pracy obnaża bezradność kobiet, które chcą pogodzić macierzyństwo z pracą. Polskie prawo chroni bowiem pracodawców, a nie kobiety. Gazeta alarmuje o tym od miesięcy w ramach akcji Matka Polka Pracująca. W środę dostała bolesny dowód, że ma rację.
    Jak widać polski kato-rząd ma gdzieś kobietę i jej podstawowe potrzeby, baba to po prostu maszynka do rodzenia bez żadnych praw oraz żadnej pomocy ze strony naszego rydzykowego rządu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alarmus Zobacz post
    .Jak widać polski kato-rząd ma gdzieś kobietę i jej podstawowe potrzeby,
    Tu sie moge zgodzić,brak jest dobrego prawa chroniącego kobiete w ciąży i po porodzie.Nikt nie zapewnia opieki samotnej matce z małym dzieckiem.Gigantyczne pieniądze trwoni administracja ,opieka społeczna też nie trafia tam gdzie powinna.Widze jak jest u mnie,ten kto ma znajomych na stołkach w gminie,umie sie kłucić i taktycznie nie wykazywać dochodów dostaje różne zasiłki,a ten co naprawde ich potrzebuje ale nie ma,,pleców,,albo poprostu wstydzi sie iść poprosić nie dostaje nic.Ostatnio dużo znajomych wyjechało do Irlandii,rodzą im tam sie dzieci i troche opowiadają jak tam traktuje sie samotne matki.Mają bezpłatną opieke zdrowotną, zasiłek na życie ,a w razie potrzeby mieszkanie na koszt państwa,nawet zasiłek rodzinny to 150 euro na 1 i 2 dziecko na następne 185.Mają też świadczenia dla rodzin o niskich dochodach,polega to na tym ,że państwo opłaca czynsz i inne świadczenia,a dzieciom kupowana jest odzież i przybory szkolne.
    Ciekawa polityka prorodzinna istnieje też we Francji.Zasiłek porodowy to 800 euro,na opieke nad dzieckiem do trzeciego roku zycia jedno z rodziców dostaje normalną pensje od państwa ,a zasiłek rodzinny to 120 na jedno ,a 550 euro na 5 dzieci.W rodzinie niepełnej już na 1 dziecko jest 500 euro .Francja na cele pomocy rodzinie wydaje rocznie 3% swojego PKB.
    Pisze to wszystko nie by wywołać wrażenie ,że dzieci rodzi sie dla pieniędzy ,ale by zobrazować jak dalece różni sie nasze ustawodawstwo od tego z tzw.Europy zachodniej.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)