Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

ASDL , co potrzeba zeby korzystac poprzez WIFI

Witam, mam taka sytuacje w domu:
    -laptop z wbudowanym WIFI
    -radiówka na kablu (ktora doprowadza mnie do szalu)
    -chce zmienic dostawce uslug na osiedlowa telekomunikacje, oferuja oni dostep ASDL 1024/256 kbit/s

oni mowia: kupic modem i splitter zeby korzystac z telefonu i internetu jednoczesnie. Pomine fakt ze maja sagema fast 800 za 140 zł.

Teraz konkretnie, mam dosc kabli, chce przejsc na nowego dostawce i korzystac tylko z WIFI w laptopie, drugiego komputera w poblizu nie mam.

Jakie urzadzenia powinienem zakupic?!

Pozdrawiam-->Szymon

Jeżeli masz używać modemu ADSL to przykładowo zainteresuj się czymś takim, jest to pierwszy lepszy link na allegro, nie robiłem zbędnych dla mnie poszukiwań.
    Ten modem pozwoli Ci na bezprzewodowy dostęp do netu.

Najlepszym rozwiazaniem bedzie router z wbudowanym modelm DSL zarowno lilsys jak i d-link oferuja takie urzadzenia. Oczywiscie bedziesz mogl korzystac z sieci bezprzewodowej jesli bedzie t router z taka opcja . Obie firmy oferuja uradzenia bardzo proste w konfiguracji takze nie pwoinienes miec zadnego problemu.

Saint, przecież dałem mu przykładowy link do takiego modemu....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podziekowal Koledzy :hipiska: rozumiem ze kupuje wifi router (przykladowy link allegro) i wszystko powinno smigac... podlaczam kabel i jest imp:

Dlaczego niby ma nie śmigać?
    Ja niedawno kupiłem router z wbudowanym modemem ADSL, co prawda bez wifi bo nie potrzebuję i skoro jestem wstanie napisać ten post to znaczy, że działa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzieki, wlasnie sie zastanawiam nad nowa opcja, czy nie wziac wyzszego abonamentu i podzielic to na dwa komputery, ja bym wykupil abonament, a z lacza korzystala by rowniez moja siotra ktora mieszka pietro wyzej. Wiec pytanie jest nastepujace: co tym razem kupic zeby sygnal byl u niej nawet jak ja nie korzystam z internetu (wylaczony laptop). Ona ma stacjonarny wiec konieczna u niej karta WLAN.

Linksys WRT54GL (oprogramowanie do tego routera jest otwarte, zatem w miare mozliwosci mozna je modyfikowac i istnieje co najmniej 3 rozne odmiany takowego robionego przez uzytkownikow), ale niestety bez modemu. Ta seria ma kilka odmian, ktorys tez jest z modemem, takze nie powinienes miec problemu. Co do polaczenia komputera siostry trudno powiedziec, ale chyba nie powinno byc problemu, choc jesli sciany wypelnione sa olowiem to nie dam glowy. Najwygodniej chyba jest zrobic to przez wf-fi, bez kabli wpiac siostrze jakies urzadzenie bezprezwodowe i tyle.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)