Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Warto się jednak zastanowić z czego takie uczucia się biorą. Śmię twierdzić, że jest gros osób, w których JP2 urósł tak, tylko i wyłącznie dlatego, że to papież i że Polak. Wiele osób z tych, które go wychwalają nie mają pojęcia ani o jego poglądach, ani nawet o jego życiu, a na spotkaniach z nim zalewały się łzami. Powstał kult jednostki, w wielu przypadkach nie poparty wiedzą. To bardzo szybko wychodzi w rozmowach...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    Warto się jednak zastanowić z czego takie uczucia się biorą. Śmię twierdzić, że jest gros osób, w których JP2 urósł tak, tylko i wyłącznie dlatego, że to papież i że Polak.

Wiele osób z tych, które go wychwalają nie mają pojęcia ani o jego poglądach, ani nawet o jego życiu, a na spotkaniach z nim zalewały się łzami.

Papież jest głową państwa watykańskiego i był Polakiem.
    Kaczyński jest głową naszego państwa i też Polakiem.
    Czy na spotkaniach z prezydentem widzisz miliony ludzi?
    Benedykt jest Papieżem i Niemcem.
    Widzisz takie tłumy ludzi na spotkaniach z Bededyktem?
    Czy Niemcy uwielbiają Bededykta bo jest ich rodakiem tak jak Polacy uwielbiali Jana Pawła?

To fakt, że wiele osób mogło nie znać poglądów Papieża, ale czy tylko za swoje poglądy musiał być kochany? wielu Go kochało jako człowieka a nie jako Papieża. Na spotkaniach z młodzieżą nie tylko mówił, potrafił słuchać, doskonale "rozmawiał" z tłumem młodych ludzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czy prezydent jest też głową KK? Nie, nie ma tu po prostu wymiaru duchowego, jaki w ludziach wierzących wzbudza przywódca religijny. Masz odpowiedź. Co do Benedykta to oczywiście, dalej przychodzą tłumy, lecz on jest mniej medialny i nie ma takich zdolności aktorskich jak JP2. Poza tym, w wielu osobach jak zauważyłem kult papieża przesłonił nawet "prawowitą wiarę".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    A czy prezydent jest też głową KK? Nie, nie ma tu po prostu wymiaru duchowego, jaki w ludziach wierzących wzbudza przywódca religijny.

Co do Benedykta to oczywiście, dalej przychodzą tłumy, lecz on jest mniej medialny i nie ma takich zdolności aktorskich jak JP2.

a czy na spotkaniach z Janem Pawłem byli tylko katolicy?
    na spotkaniach gromadzili sie ludzie różnej wiary, nie tylko członkowie Kościoła. Papież nie gardził ludźmi niewierzącymi, podkreślał że Bóg oczekuje, że ludzie potrafią pokochać też odmienność i inność.
    Znana sprawa od niedawna, nasz prezydent niestety zamiast zjednywać ludzi to np potępił gejow, całe środowisko homoseksualne ostro zareagowało na to.

Benedykt mniej medialny? być może tak, ale Benedykt nie ma w sobie "przyciągania" jakie miał Jan Paweł. Według mnie Bededykt w swoich przemówieniach za bardzo podpiera się Janem Pawłem, często podkreśla, że kontynuuje politykę Papieża Polaka, próbując sobie zjednac ludzi, którzy kochali Papieża Polaka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Znana sprawa od niedawna, nasz prezydent niestety zamiast zjednywać ludzi to np potępił gejow, całe środowisko homoseksualne ostro zareagowało na to.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka...Homoseksualizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jan Paweł w swoich kazaniach czy przemówieniach, nigdy publicznie nie obrażał nikogo tak, jak zrobił to Kaczyński. Żenujace dla Polaków, że prezydent ich kraju potępia publicznie ludzi kochających inaczej.

Z tego co czytałam to nie o wszystkich ekscesach w Kościele Katolickim Papież był informowany a jeśli już to tylko w zarysie bagatelizującym całą sprawę, wiele też spraw było przed Janem Pawłem całkowicie ukrywane.
    Jaka była prawda, można tylko spekulować, bo zawsze są dwie strony medalu.

Zawsze znajdą się przeciwnicy ze swoją krytyką, haka na każdego czlowieka można znaleść i na Karola Wojtyłę również. Wiele słów krytyki padło głównie po Jego śmierci, gdy zaczął się proces beatyfikacyjny Papieża.
    Wracając do podanego linku, to ta sama Wikipedia wymienia też wiele zasług Papieża Polaka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zwłoki muszą być krojone, w celu wydobycia serca lub odcięcie innego fragmentu ciała.
    Czy nie jest to profanacja zwłok?

http://wiadomosci.onet.pl/1724238,11,item.html

Ciało jest już chyba w pewnej fazie rozkładu i teraz mogłoby być wystawione na widok publiczny?
    Nie spotkałam się z informacją, że ciało Papieża było po śmierci zabalsamowane czy w inny sposób "zakonserwowane".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wg mnie te wszystkie pomysły krojenia, przenoszenia, wystawiania są kompletnie bez sensu. Nie rozumiem, dlaczego nie można zostawić zwłok spoczywających tak, jak sobie tego papież zyczył...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bo lud ("ciemny?") potrzebuje bożków, idoli, relikwii, artefaktów i innych magicznych obiektów uwielbienia. Brakło Lenina, będzie Papa.
    Życzenia papieża jego "uwielbiciele" mają w d...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Verena
    jestem tego samego zdania, zwłoki Papieża powinni spoczywać spokojnie tam gdzie zostały pochowane.

Jurgi
    Życzenie Papieża co z ciałem po jego śmierci było zapisane w testamencie a ostatnią wolę zmarłego zwykle się spełnia.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)