Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Jak miło dowiedzieć się, że na tym Forum nie jestem ewenementem twierdzącym że Jan Paweł 2 to Wielki Człowiek.

Mirthall byłam ponownie na stronce podanej przez gaga i zgasiłam Twoją wirtulną świeczkę.
    Rzeczywiście był tak wielki że odetchnołem z ulgą gdy umarł. Dlaczego ? Bo już nigdy nikogo nie oszuka!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Janne Zobacz post
    Rzeczywiście był tak wielki że odetchnołem z ulgą gdy umarł. Dlaczego ? Bo już nigdy nikogo nie oszuka!

W jaki sposób zostałeś oszukany przez naszego Papieża, że aż tak to Cię boli?
    Poczułeś ulgę że zmarł, więc odpowiedz proszę jakie masz z tego powodu korzyści?
    Uzasadnij proszę, co na lepsze zmieniło się w Twoim życiu po śmierci Papieża Polaka skoro taką ulgę Ci to przyniosło?

Uprzedzając Twoja ewentualną ripostę, przeczytaj proszę post #66.

„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień".

Nie podoba mi się wiele ludzi, zrobili mi wiele złego, to co? "Życzenie śmierci x"?
    Jest wiele ludzi, którzy kochają nielubianą przeze mnie osobę a ja mam się cieszyć, że ta osoba zmarła, bo jej nie lubiłam.

Wybacz te kilka pytań, ale one nasuwają się same, stwierdzasz fakt, niczym go nie motywując.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Janne, twój polonista też cię oszukał! To słowo pisze się "odetchąłem"! };>

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Janne, twój polonista też cię oszukał! To słowo pisze się "odetchąłem"! };>

Błędy miały być wytykane w prywatnej wiadomości.
    "twój" jak się nie mylę to z dużej litery się pisze.

Dziś w jednym poście sama złapałam się na tym, że strzeliłam ortografa, dobrze że w czas zauważylam i poprawiłam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wolałbym, aby ciało papieża Wojtyły pozostało nienaruszone, nietknięte, niepodzielone (...) niesprofanowane - pisze włoski publicysta.
    http://wiadomosci.onet.pl/1731861,12,item.html

Nasuwa mi się na myśl salomonowy wyrok, gdy dwie kobiety twierdziły, że są matkami tego samego dziecka.
    W pełni się zgadzam z włoskim publicystą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Benedykt mniej medialny? być może tak, ale Benedykt nie ma w sobie "przyciągania" jakie miał Jan Paweł. Według mnie Bededykt w swoich przemówieniach za bardzo podpiera się Janem Pawłem, często podkreśla, że kontynuuje politykę Papieża Polaka, próbując sobie zjednac ludzi, którzy kochali Papieża Polaka.
    Co sądzisz http://fakty.interia.pl/prasa/na_swi...dziala,1000777 ? W Austarlii było podobnie. Benedykt XVI jest inny od Jana Pawła II, oddziaływuje jego głębokie wewnętrzne skupienie. Istniej też coś takie jak kontynuacja naznaczonego kursu, to nie to samo co podpieranie się.. Łatwo wyjaśniać te sprawy za pomocą zjawisk socjologicznych, lecz sprawy zamykaja się w nieco odmiennej materii.... .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

odnośnie podanego linku przez Gladiator

Pielgrzymi z całego świata przybywają nie tylko na spotkanie z Rantzingerem, przybywają ogólnie do Włoch, Rzymu, Watykanu a w Watykanie jest nie tylko obecnie panujący papież, ale jest też grób Jana Pawła do którego ustawiają się długie kolejki.

„Są dni, szczególnie świąteczne, że do grobu Jana Pawła II w krypcie Bazyliki Watykańskiej przybywa 20 tys. pielgrzymów. Przeciętnie każdego dnia grób Jana Pawła II nawiedza od 12 do 15 tys. pielgrzymów.” - powiedział abp Angelo Comastri, wikariusz dla Państwa Watykańskiego.

Liczba uczestników w Światowych Dniach Młodzieży.

Niemcy, Kolonia, Benedykt przyjechał do swojego kraju, do rodaków.
    "400 tys. pielgrzymów ze 193 krajów przybyło do Kolonii na 20. Światowe Dni Młodzieży, których punkt kulminacyjny to spotkanie z papieżem Benedyktem XVI"
    Podkreślano, że spotkaniu młodzieży patronowało aż dwóch papieży – Jan Paweł II w niebie i papież Benedykt XVI na ziemi.

Światowe Dni Młodzieży w Sydney
    "Trzysta tysięcy młodych ludzi uczestniczyło od 15 do 20 lipca w XXIII Światowych Dniach Młodzieży w Sydney. Na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI przybyła młodzież ze 177 krajów świata, w tym 2 tys. Polaków."

Poniżej liczba uczestników spotkań z Janem Pawłem.
    Pierwsze, oficjalne Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Niedzielę Palmową 1986 w Rzymie. Kolejne spotkania gromadzą młodzież w Buenos Aires (1987) - 900 000, Santiago de Compostela (1989) - 400 000, Częstochowa (1991)- 1 600 000, Denver (1993)- 600 000, Manila (1995)- 4 000 000, był to jednocześnie Międzynarodowy Rok Młodzieży ogłoszony przez ONZ. Paryż (1997)- 1 200 000, Rzym (2000)- 2 200 000, Toronto (2002)- dokąd przybyło 800 tys. młodych z całego świata.

Widzisz różnicę?
    Liczby mówią same za siebie, który Papież miał większą "przyciągalność".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ad Selena
    Co to znaczy przyciągalność ? Duszpasterstwo, to nie markenting. Liczba uczestników nie świadczy o dogłębności oddziaływania. Jan Paweł Ii był na pewno bardziej medialny, pontyfikat Benedykta XVI ma inny charyzmat. Nie oznacza to, że jest mniej słuchany. Pewna epoka minęła wraz z Janem Pawłem II , teraz Kościół koncentruje sie na tym co obecnie istotne. Powtarzanie pewnego gigantyzmu z czasów Jana Pawła II nie jest konieczne, wręcz niemożliwe. Benedykt XVI jest równie wielki , lecz w nieco innym wymiarze, każdy papież ma do spełnienia misje w określonym momencie dziejów. Wpływ na ludzi i epoke nie zależy od tak bardzo od medialności, jakby można z pozoru sądzić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gladiator Zobacz post
    ad Selena
    Co to znaczy przyciągalność ? Duszpasterstwo, to nie markenting.
    "Przyciąganie" celowo dałam w cudzysłów, bo brakowało mi innego określenia a znaczy to mniej więcej tyle, że Jan Paweł miał w sobie radość i dzielił się nią z innymi, tryskał humorem a swoją charyzmą przyciągał do siebie ludzi w różnym wieku.
    Nie czekał aż przyjdą do Niego, On sam wychodził na spotkanie ludzi.

Marketing nie ma tu nic do rzeczy, duszpasterstwo to miedzy innymi homilie w których uczestniczyło setki, tysiące a niekiedy miliony ludzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Przyciąganie" celowo dałam w cudzysłów, bo brakowało mi innego określenia a znaczy to mniej więcej tyle, że Jan Paweł miał w sobie radość i dzielił się nią z innymi, tryskał humorem a swoją charyzmą przyciągał do siebie ludzi w różnym wieku.
    Nie czekał aż przyjdą do Niego, On sam wychodził na spotkanie ludzi.

Marketing nie ma tu nic do rzeczy, duszpasterstwo to miedzy innymi homilie w których uczestniczyło setki, tysiące a niekiedy miliony ludzi.
    Tak to odczuwasz..... . Tu wchodzimy w bardziej złożone kwestie. Zależy czy postrzegasz Jana Pawła II jako o charyzmatyczna osobowość, czy bardziej jako papieża Kościoła, tworzącego pewne przestrzernie teologiczne, dalej jako jednego z konstruktorów II Soboru Watykańskiego. W tym momencie przechodzimy na wizje Kościoła , reinterpretacje teologiczną II Soboru przez Benedykta XVI itp. Tutaj zaczyna sie pontyfikat Benedykta XVI i jego charyzmaty , nieco inne, niemniej skuteczne oddziaływanie na wiernych.

P.S. Maksymalne ilość wiernych na mszy papieskiej , to 2 miliony. Czy to wykładnik wiary , czy popularności ?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)