Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Papież Jan Paweł 2

Dziś mija druga rocznica śmierci Papieża Jana Pawła 2. W całym kraju trwają uroczyste obchody. Prasa, radio, TV wspominają Papieża Karola Wojtyłę.
    Wielki Polak rozsławił imię naszego narodu na całym świecie.

Tak sie niefortunnie złożyło, że nie miałam okazji uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym w czasie pielgrzymki Papieża w kraju.

Macie jakieś wspomnienia związane z Janem Pawłem 2?

Dlaczego "wielki Polak"?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Unikanie TV i innych mediów podatnych na rocznice śmierci JP2 na początku kwietnia.

Przyklejenie mnie do pokolenia JP2, z którym związku nie czuje - moim zdaniem pokolenie JP2 to ludzie mający obecnie minimum dwadzieścia parę latek.
    Dla większości ludzi w moim wieku JP2 nie reprezentuje żadnej większej wartości. A ich przynależność do pokolenia JP2 charakteryzuje się tym że noszą koszulki z napisem "pokolenie JP2" i raz w roku na początku kwietnia spotykają sie pod jednym z miliardów pomników JP2 w Polsce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mirthall Zobacz post
    Dlaczego "wielki Polak"?
    Odpowiedź masz w tym samym zdaniu "Wielki Polak ..."

macol
    Papież kochał dzieci i młodzież, miał z nimi bardzo dobry kontakt, przykladem niech będą "rozmowy" z okna w Krakowie na Franciszkańskiej.
    Ty należysz do młodzieży, wiec etykietkę "pokolenie JP2" można przykleić również i do Ciebie a to czy chcesz sobie przypąć tę etykietkę zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
    Koszulki z wizerunkiem Jana Pawła nie założylabym, uważam że jest to komercja i nabijanie kieszeni cwaniakom.

Siła Reputacji
    0

Ty należysz do młodzieży, wiec etykietkę "pokolenie JP2" można przykleić również i do Ciebie
    Dlaczego, ba jakiej podstawie? Co ja, jak i wszelka młodzież w moim wieku ma wspólnego z JP2, że ma być zaliczana do pokolenia JP2?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Dlaczego, ba jakiej podstawie? Co ja, jak i wszelka młodzież w moim wieku ma wspólnego z JP2, że ma być zaliczana do pokolenia JP2?

Powtórze się - żyłeś w czasach pontyfikatu JP2, więc można Cię zaliczyć do pokolenia Jana Pawła 2, ale nie musisz tej etykietki sobie przypinać.

Siła Reputacji
    0

Co z tego, ze żyłem, jak byłem wtedy gówniarz?
    To mój 3 letni siostrzeniec, dla którego JP2 będzie tym samym co Leon I też zalicza się do pokolenia JP2? Bo przecież żył za jego pontyfikatu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

macol dwa lata temu nie byłeś gówniarzem i rozumiałeś pewne sprawy związane z miłością do Papieża, dla wielu młodych ludzi Jan Paweł był autorytetem. Nowością Jego pontyfikatu były Światowe Dni Młodzieży i w tych spotkaniach uczestniczyło tysiące młodych ludzi. W swoich podróżach po całym świecie zawsze było spotkanie z młodzieżą. Nastolatki a nawet małe dzieci też spotykały sie z Papieżem.

Nikt Cię do żadnych rejestrów nie wciąga, nie chcesz sie zaliczać do pokolenia JP2 masz do tego prawo i jest to wyłącznie Twoja sprawa, ja Ci tylko sugeruję że mógłbyś.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powtórze się - żyłeś w czasach pontyfikatu JP2, więc można Cię zaliczyć do pokolenia Jana Pawła 2, ale nie musisz tej etykietki sobie przypinać.
    Selena trochę dziwny argument. Równie dobrze mogę powiedzieć, że np. starsi userzy z tego forum są pokoleniem komunistów. Bo może nie byli komunistami, ale przecież żyli w czasach komuny. Pewnie np. arabowie 18-20 lat to też "pokolenie JP2" - po co się ograniczać, jeszcze np. wszyscy chińczycy i eskimosi.

Pokolenie JP2 - to pusty slogan stworzony po to, żeby sprzedawać filmy, plakietki i inne badziewie. No i jeszcze podtrzymywać tezę, że polak = katolik, albo won.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi Zobacz post
    Pokolenie JP2 - to pusty slogan stworzony po to, żeby sprzedawać filmy, plakietki i inne badziewie. No i jeszcze podtrzymywać tezę, że polak = katolik, albo won.

Ten "pusty slogan" być może istnieje po to by naiwni sie nabierali i nabijali kieszenie biznesmenów, ale macol nie zaprzeczał że pokolenie Jana Pawła istnieje.
    Nie szufladkuje nikogo do tego pokolenia, ale takowe określenie funkcjonuje i zaprzeczyć sie nie da.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)