Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Hybrid View

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Papież Jan Paweł 2

Dziś mija druga rocznica śmierci Papieża Jana Pawła 2. W całym kraju trwają uroczyste obchody. Prasa, radio, TV wspominają Papieża Karola Wojtyłę.
    Wielki Polak rozsławił imię naszego narodu na całym świecie.

Tak sie niefortunnie złożyło, że nie miałam okazji uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym w czasie pielgrzymki Papieża w kraju.

Macie jakieś wspomnienia związane z Janem Pawłem 2?

Dlaczego "wielki Polak"?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mirthall Zobacz post
    Dlaczego "wielki Polak"?
    Odpowiedź masz w tym samym zdaniu "Wielki Polak ..."

macol
    Papież kochał dzieci i młodzież, miał z nimi bardzo dobry kontakt, przykladem niech będą "rozmowy" z okna w Krakowie na Franciszkańskiej.
    Ty należysz do młodzieży, wiec etykietkę "pokolenie JP2" można przykleić również i do Ciebie a to czy chcesz sobie przypąć tę etykietkę zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
    Koszulki z wizerunkiem Jana Pawła nie założylabym, uważam że jest to komercja i nabijanie kieszeni cwaniakom.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ty należysz do młodzieży, wiec etykietkę "pokolenie JP2" można przykleić również i do Ciebie
    Dlaczego, ba jakiej podstawie? Co ja, jak i wszelka młodzież w moim wieku ma wspólnego z JP2, że ma być zaliczana do pokolenia JP2?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Dlaczego, ba jakiej podstawie? Co ja, jak i wszelka młodzież w moim wieku ma wspólnego z JP2, że ma być zaliczana do pokolenia JP2?

Powtórze się - żyłeś w czasach pontyfikatu JP2, więc można Cię zaliczyć do pokolenia Jana Pawła 2, ale nie musisz tej etykietki sobie przypinać.

Siła Reputacji
    0

Co z tego, ze żyłem, jak byłem wtedy gówniarz?
    To mój 3 letni siostrzeniec, dla którego JP2 będzie tym samym co Leon I też zalicza się do pokolenia JP2? Bo przecież żył za jego pontyfikatu?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Papież kochał dzieci i młodzież (…)
    No, tak bardzo, że nie kiwnął palcem, żeby je bronić przed wykorzystywaniem seksualnym, za to stawał na głowie, żeby bronic i osłaniać pedofilów. A jak się sprawa rypła, to gromko, publicznie ubolewał, że ucierpiało "dobre imię Kościoła", na temat losu tycięcy molestowanych (i zastraszanych, żeby siedziały cicho) dzieci nie miał do powiedzenia ani słowa.

(…) przykladem niech będą "rozmowy" z okna w Krakowie na Franciszkańskiej. (…)
    Show.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Dla mnie wielcy są ludzie, którzy nie mają takich możliwości jak JP2, a jednak robią coś nie tylko dla siebie, bez blasku fleszy, nagłówków w gazetach, wiwatujących tłumów, potężnego zaplecza finansowego i kadrowego, mający świadomość, że nie zyskają nieśmiertelności na kartach historii, tylko kiedyś znikną w nicości, tak samo jak się pojawili i żyli.

JP2 po prostu wykonywał swoje obowiązki, które wynikały z funkcji jaką pełnił. Jedne lepiej, inne gorzej. Ponieważ z racji swojej funkcji był na piedestale instytucji, która jest samozwańczym kreatorem moralności, to i teraz trzeba tę pozycję tej instytucji poprzez tę czy inną osobę jakoś utrwalać.

Te całe gadki o pokoleniach JP2, cudach i innych rzeczach mają tylko na celu wpłynąć na Polaków, urabiać w nich nie gotowość do czynienia świata coraz lepszym, tylko bezwarunkowe oddanie względem instytucji, którą markował JP2. Jedni mają w tym bardziej szczytny cel, inni mniej. Ot, zwykłe życie, w którym wielcy wcale nie są wielcy, a mali wcale nie są tacy mali - a wszystko zależy od szerokości zamkniętych oczu.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Siła Reputacji
    0

Unikanie TV i innych mediów podatnych na rocznice śmierci JP2 na początku kwietnia.

Przyklejenie mnie do pokolenia JP2, z którym związku nie czuje - moim zdaniem pokolenie JP2 to ludzie mający obecnie minimum dwadzieścia parę latek.
    Dla większości ludzi w moim wieku JP2 nie reprezentuje żadnej większej wartości. A ich przynależność do pokolenia JP2 charakteryzuje się tym że noszą koszulki z napisem "pokolenie JP2" i raz w roku na początku kwietnia spotykają sie pod jednym z miliardów pomników JP2 w Polsce.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Wielki Polak rozsławił imię naszego narodu na całym świecie.
    hmm.... Fryderyk Chopin osiągnął to samo, ale nie zmienia to faktu, że Japończycy znają muzykę Chopina o wiele lepiej niż polacy. Podobnie jest z nauką Jana Pawła II. Fakt, że był wielki i że był Polakiem, wcale nie wskazuje nas na najlepszych szafarzy jego idei. To jest duże zobowiązanie, do którego duża część narodu jeszcze nie dorosła (i nie jest to kwestia wieku, a raczej mentalności).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)