Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85
 1. #81
  Obserwator
  Dołączył
  February 07
  Postów
  1,343
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Cytat Napisał Gladiator Zobacz post
  Tak to odczuwasz..... . Tu wchodzimy w bardziej złożone kwestie. Zależy czy postrzegasz Jana Pawła II jako o charyzmatyczna osobowość, czy bardziej jako papieża Kościoła

  P.S. Maksymalne ilość wiernych na mszy papieskiej , to 2 miliony. Czy to wykładnik wiary , czy popularności ?

  Nie znam pojęcia "charyzmatyczna osobowość", ale jeśli Ci chodzi o charyzmat, to dar Ducha Świętego jakoś nie dociera do mnie, jeśli zaś chodzi Ci o charyzmę, to Jan Paweł miał ją, dzięki szczególnym cechom swojej osobowości zdobył autorytet u ludzi.

  Jana Pawła postrzegam jako człowieka z ludu polskiego, który rozsławił imię naszego narodu wznosząc się na wyżyny Kościoła.
  Był głowa Kościoła, ale to nie przeszkadzało Mu to, wyciągąć rękę do chorego, starego, brzydkiego czy wyznającego inną wiarę, chciał być blisko ze wszystkimi i sądzę, że to Mu się udało.

  Papież nie jest aktorem czy piosenkarzem, by wyznaczać Mu wykładnik popularności i ustawiać w rankingach, ale jeśli już, to wykładnik popularności w przypadku Papieża nie jest chyba tak bardzo zależny od liczby osób na mszy, chociaż niewątpliwie ma znaczenie.

  W bardziej złożone kwestie typu przestrzenie teologiczne czy reinterpretacje teologiczne nie wchodzę, bo nie znam się na tym.

 2. #82
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  December 05
  Postów
  2,236
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Duszpasterstwo, to nie markenting. Liczba uczestników nie świadczy o dogłębności oddziaływania.
  Otóż to. A Polsce tłumni ludzie nie tylko nie rozumieli, co JPII mówi, ale nawet go nie słuchali. Dowód? Dowolna transmisja ze spotkań JPII z Polakami. Nie słuchali go, bo mało że przerywali mu w pół zdania, to wręcz w pół słowa, kiedy wygłaszał wzniosłe mowy. Ot, mógł se mówić cokolwiek.
  Inna sprawa, że to co mówił, niewiele głębszego sensu miało, po przyjrzeniu się to tylko gładkie, okrągłe słówka, coś na kształt partyjnej nowomowy.

  Jana Pawła postrzegam jako człowieka z ludu polskiego, który rozsławił imię naszego narodu wznosząc się na wyżyny Kościoła.
  Rozsławił, owszem, ale głównie wśród naszego własnego narodu. Czyli takie kapkę masło maślane.

 3. #83
  Obserwator
  Dołączył
  February 07
  Postów
  1,343
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Na spotkaniu z Papieżem nie byłam, z wielogodzinnych transmisji ogłądałam urywki, głównie homilie i nie zauważyłam by ludzie Mu przerywali, były oczywiście oklaski, były "rozmowy" Jana Pawła z ludźmi, ale raczej po homilii lub na zakończenie spotkania a nie w trakcie kazań.

  Nie dopisałam, że rozsławił imię naszego narodu na całym swiecie.
  Jan Paweł II odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, odwiedził ponad 130 krajów i ok 900 miejscowości, więc tam gdzie był zostawił cząsteczkę polskości.

 4. #84
  Obserwator
  Dołączył
  October 08
  Postów
  1
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Nasz Ideał

  Karol Wojtyła- Papież POLAK, wielki Polak który uwolnił nas Polaków od niewoli. My staraliśmy się walczyć bronią lecz on zwyciężył ale słowem. Słowo było jego tajną bronią. Dostawał się do środka ludzi, do ich wnętrza. Na zawsze pozostanie w naszych sercach. My, młodzież byliśmy otwarci na Jego słowo. Jan Paweł II nie żyje, lecz jego słowa na zawsze pozostaną w naszych sercach. „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi...” tak do nas mówił. JAN PAWEŁ WIELKI słowa to za mało żeby opisać to co dla nas zrobił Ten wielki człowiek. Prośmy więc Boga o rychłą beatyfikacje, aby nasz wspaniały rodak nie zaginął w pamięci naszych potomków. Prośmy też Boga oto aby ludzie widzieli w tym papieżu wspaniały ideał do naśladowania, a zwłaszcza młodzi ludzie. Aby naśladować Karola Wojtyłe nie trzeba od razu zostać księdzem, należy żyć w prawdzie i w miłości jaką nas Bóg obdarzył.

  Maciek lat 18

 5. #85
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  December 05
  Postów
  2,236
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  uwolnił nas Polaków od niewoli
  Egipskiej, dobrze pamiętam z katechez?

  Prośmy więc Boga o rychłą beatyfikacje
  I jak najdokładniejszą parcelację, aby każda parafia na świecie mogła otrzymać dla siebie Jego cząstkę — relikwię.

  „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi...”
  Możem mało kumaty, ale słysząc te słowa nigdy nie wiem, z której strony tych drzwi On stoi i czy mamy go wpuścić, czy uwolnić.

  Aby naśladować Karola Wojtyłe nie trzeba od razu zostać księdzem, należy żyć w prawdzie i w miłości jaką nas Bóg obdarzył
  Myślę, że wystarczy zacząć od zrozumienia tego, co przekazywał, zamiast powtarzać (przekręcone) slogane i pleść bzdury, ale z tym ciężko, oj, ciężko.

  Maciek lat 18
  Że Maciek, to wierzę, że 18 lat, to nie wierzę.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. Bo tak powiedział papież
  By konkordpl in forum PIENIĄDZE, POLITYKA, WŁADZA
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni post / autor: 14-11-06, 16:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer