Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wielkanoc

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wielkanoc

Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie, ale też święto odrodzenia i powitania wiosny.

Z czym Wam kojarzy się Wielkanoc? święconka, śniadanie wielkanocne przy rodzinnym stole, dyngusem czy tak po prostu dni wolne od szkoły/pracy, więc jest okazja do odpoczynku, może nawet wyjazd za miasto na łono odradzającej się do życia przyrody?

Wesołych i Radosnych Świąt

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

z wolnymi dniami od pracy mi się nie kojarzy, z wolnymi dniami od szkoly tez ... kojarzy mi się z jajkami na twardo, które uwielbiam wcinać

Wzajemnie Wesołych Świąt
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Smile

Dla mnie Święta kojarzą się ze spotkaniem z rodziną i dobrym jedzeniem.:smile:
    Wspólnie zasiadamy do zastawionego stołu i w szerokim gronie mamy okazję porozmawiać i pośmiać się razem. Wszelkie animozje zostają zostawione gdzieś za drzwiami i razem umiemy się cieszyć ze wspólnie spędzonego czasu. Każde Święta to dla mnie czas radosny. Czego i wszystkim forumowiczom życzę.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Jak dla mnie to właśnie kojarzy się z dodatkowym dniem wolnym od pracy, jajka na twardo też uwielbiam - koniecznie z majonezem a do tego wypasiony kwaśny bigosik. Wieczorkiem w swoim gronie jakaś flaszeczka (lub więcej) itp. Ale najbardziej lubię najbliższych obdarowywać upominkami. Oczywiście dostawać też

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przez całą zimę jedzie się na szklarnianych produktach, a przeważnie - z powodu ich ceny - na braku warzyw i większości "jarskich" rarytasów.
    W Wielkanocny poranek budzi mnie zapach szyneczki, kanapeczek, "zielonego". A potem widzę na stole te wszystkie ogóreczki, pomidoreczki, sałatki które po półroczu zaczynają tak jakby smaku nabierać - ach, zaprawdę radosne to święta :-D

No i Smacznego Króliczka i Wesołego Jajka Wszystkim Czy jakoś tak :mrgreen:

p.s. U nas na Śląsku jest tradycja szukania prezentów "od Zajączka" - jak to wygląda u Was, w innych częściach kraju? Bo słyszałem że różnie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mieszkam na Podlasu i u nas nie robi sie prezentów z okazji Wielkanocy, ale jest zwyczaj że od Zajączka Wielkanocnego otrzymuje się słodycze w kształcie jajeczka, zajączka czy kurczaczka.
    Praktykuje się prezenty gwiazdkowe na Boże Narodzenie.

Wypowiem się na pytanie postawione w wątku.

Wielkanoc kojarzy mi się z przedświąteczną krzataniną, porządki, zakupy, przygotowanie świątecznych potraw itp W dni świąteczne to najważniejsze jest dla mnie śniadanie wielkanocne ze święconką w gronie rodzinnym a także spotkania z dalszą rodziną i przyjaciółmi.

Nieprzyjemne skojarzenie to dyngus, ale nie jako wielkanocny obyczaj, tylko grupy głównie nastolatków ganiające z wiadrami wody, nie mające nic wspólnego z tradycją śmigusa, czasem są to tylko wybryki chuligańskie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale za to jaki *dreszczyk emocji* przy wychodzeniu na ulicę :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Ale za to jaki *dreszczyk emocji* przy wychodzeniu na ulicę :twisted:

Ja dziękuję za takie emocje , jak dwa/trzy lata temu wiadro wody zmoczyło moją kieckę w której szłam do znajomych "pochwalić" sie nową kreacją, to dreszczyk złości tak mną zawładnął, że dobrą chwilę stałam zanim ochłonęłam.

dopisek
    Zauważyłam przed chwilką że Zajączek Wielkanocny pośpieszył sie z prezentem i podarował mi plusa.
    Jak moge sie dowiedzieć kto jest właścicielem zajączka z prezentem dla mnie?

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Niestety nieodzownie Świeta Wielkanocne teraz kojarzą się z religią chrześcijańską a ta kojarzy mi się niestety żle... Jednak jakoś lubię wszystkie święta póki co

A co do plusika Selena, to pomimo wygłaszanych wartości i opinii z którymi jak zauważyłem większość się nie zgadza (ja często też) to jak najbardziej Ci się należy za IMHO "bycie sobą".

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

P.S. Chyba coś nie po naszemu piszę ale to ten nadmiar zupy chmielowej

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

W mojej rodzinie również nie ma zwyczaju obdarowywania się prezentami, tylko dla dzieci kupuje się cukrowe baranki.
    Co prawda mój syn niedługo sam będzie tatą, ale ja nadal dla niego kupuję te cukrowe figurki.:wink:
    Natomiast w Italii jest zwyczaj obdarowywania się czekoladowymi jajkami (niektóre są naprawdę wielkie) z prezentem w środku. Bardzo często chłopcy proszą cukiernika o włożenie do środka np. zaręczynowego pierścionka :grin:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)