Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Parę dni temu na urodziny dostałem dość interesującą książkę "Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach" (Dr Alan Francis - zainteresowanych odsyłam do recenzji ) i myślę, że to całkiem nieźle oddaje sens niniejszego wątku :-P

A tak bardziej poważnie - nigdy nie narzekałem na *brak kontaktu* z kobietami, ale pewnego dnia się zacząłem zastanawiać nad tym, czego "ona" tak naprawdę pragnie. I przyznam szczerze, że nawet poraziło mnie na swój sposób jak niewiele obie strony wiedzą o sobie Chcąc, nie chcąc stwierdziłem, że lepiej nie wiedzieć jakie są konkretne potrzeby i jechać dalej tak, by obu stronom było dobrze I to się zawsze sprawdzało

Co do porozumień w takim stricte znaczeniu, to przecież pełno jest tzw. słowników damsko-męskich (typu "jeśli kobieta mówi "może" to znaczy "tak", a jak "pomyślę" to znaczy "zapomnij frajerze") i mamy na tyle różnie rozwinięte półkule, że nie ma szans na pełne "dogadanie się" Ale - jak napisałem powyżej - w sumie po co? Ważne, by wszystkim było i żyło się ze sobą dobrze. A ta odrobina mistycyzmu "o co jej znowu chodzi, co by tu dla niej zrobić", oraz "czy on mnie rozumie i czym mnie dzisiaj zaskoczy" dodaje jedynie smaczku napędowego w związkach (a także zwykłych koleżeńskich relacjach

Gdybyśmy wszystko o sobie wiedzieli, spełnilibyśmy wszystkie oczekiwania drugiej osoby. A potem... potem nie byłoby już nic do roboty i byłoby po prostu nudno

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Durden Zobacz post
    Nie ma szans
    Ludzie to nie roboty. Szanse są zawsze.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że Istotą relacji na tym Froncie jest Samoświadomość.
    Samo... świadomość - to taki dzisiejszy, mcdonaldowy wytwór. Mnie się wydaje, że każdy jest samoświadomy. Gorzej ze świadomością podmiotowości drugiej osoby. To jakos nikomu nie leży.

Działa to oczywiście w obie strony. Mężczyzna, który chce w domu prawdziwego "ogniska", musi najpierw stworzyć kobiecie takie warunki , aby Westalka "zapłonęła"
    Mężczyzna --> chce ---> tworzy warunki.

Mógłbym pomyśleć, że te słowa pisała jakaś kobieta :-> Przynajmniej tak to wygląda.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Być może jest to właśnie to coś, co Twoją żonę kręci ;-)
    Z tego co ona mi mówi, to kocha mnie dlatego, że jestem dobrym człowiekiem. Myli sie biedaczka, ale co prawda to prawda... dla niej jestem dobry :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MarcinM Zobacz post
    Z tego co ona mi mówi, to kocha mnie dlatego, że jestem dobrym człowiekiem. Myli sie biedaczka, ale co prawda to prawda... dla niej jestem dobry :-)

Miłość dwojga ludzi w/g mnie to uczucie, w którym kocha się drugą połówkę taką jaką ona jest, razem z jej wadami i przywarami. Twoja "biedaczka" widzi w Tobie dobrego czlowieka i kocha Cię takiego jakim jesteś.

Czasem można "walczyć" z wadami partnera ale tylko silne osobowości potrafią kochaną osobę przerobić na własne kopyto.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Miłość dwojga ludzi w/g mnie to uczucie, w którym kocha się drugą połówkę taką jaką ona jest
    Słowa warte podkreślenia.
    No właśnie o tym mniej więcej pisałem, gdy pisałem...

Cytat Napisał MM
    "Ja robie to samo od lat, czyli nic nie robię"
    Bo po co być z kimś, kto nie kocha Ciebie, tylko kogoś, kto go kręci?

No... a teraz wracam do pracy...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking

Cytat Napisał Alarmus Zobacz post
    Kobieta jako prosty domowy przyrząd do narzekania wymagania ma z góry ustalone, wręcz u nich jest to instynktowne, a mianowicie: kasa, kasa, kasa oraz wierny i trzeźwy chłop w domu.
    Super trafna ocena!!!
    Moja aparatura też narzeka na wszystko ...
    Jak jej mówię , że ją kocham - narzeka .
    Jak przestanę bo narzeka - narzeka , że nie mówię...
    Jak mam pragnienie to ją "głowa boli". :big_smile:Jak Ona ma pragnienie - to ja niestety muszę z molami walczyć by futra jej nie wyżarły - bo jak nie - to narzeka...:big_smile:
    A jak już nie ma na co narzekać to postęka oczywiście że kasy mało....:klotnia:
    I jak by nie było - Zamiast "motyli w sercu" żony , ja mam mola w d....:zlosnik:
    I tak już żyjemy sobie zgodnie:brawo: od jedenastu lat...

Uczestnik Forum redaktor DI
    Siła Reputacji
    0

Zawsze wydawało mi się, że nie chodzi o to za co z Tobą jestem, a pomimo czego. Wiadomo, że ludzie mają mnóstwo wad, których - w miarę przebywania ze sobą - poznajemy coraz więcej. I wtedy często pojawiają się problemy.

Dodam jeszcze, że gadanie "kocham cię" itp. słów nie robią tak naprawdę wrażenia. Wiadomo, że w niektórych sytuacjach, czasem warto to powiedzieć i miło usłyszeć, ale "nieważne słowa - liczą się czyny, droga do celu do którego dążymy..."

admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał PrzemekM Zobacz post
    gadanie "kocham cię" itp. słów nie robią tak naprawdę wrażenia. Wiadomo, że w niektórych sytuacjach, czasem warto to powiedzieć i miło usłyszeć, ale "nieważne słowa - liczą się czyny, droga do celu do którego dążymy..."
    to męski punkt widzenia, na którym można się zdrowo przejechać...
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ci wszyscy, którzy uważają , że kobiety najbardziej kręci kasa a do tego wierny i trzeźwy chłop, może mi wytłumaczą, skąd się bierze tyle rozwodów. Czyżby zaspokojenie tych 3 podstawowych kwesti sprawiało mężczyznom aż taki kłopot ? Według mnie są to sprawy bardzo proste do wykonania.
    Jednak z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego. To właśnie Ci panowie , którzy utrzymują , że
    Kobieta jako prosty domowy przyrząd do narzekania wymagania ma z góry ustalone, wręcz u nich jest to instynktowne, a mianowicie: kasa, kasa, kasa oraz wierny i trzeźwy chłop w domu.
    są w daleko idącym błędzie.
    Brak rozeznania co kobietom jest tak naprawdę potrzebne do szczęścia powoduje tak daleko idący brak porozumienia.
    Być może gdyby panowie poświęcili odrobinę swojego cennego czasu na spojrzenie na swoje partnerki z niewielką dozą zainteresowania i zastanowili się co miłego mogą dla nich zrobić to okazałoby się, że priorytety kobiet są zupełnie inne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Brak rozeznania co kobietom jest tak naprawdę potrzebne do szczęścia powoduje tak daleko idący brak porozumienia.
    Być może gdyby panowie poświęcili odrobinę swojego cennego czasu na spojrzenie na swoje partnerki z niewielką dozą zainteresowania i zastanowili się co miłego mogą dla nich zrobić to okazałoby się, że priorytety kobiet są zupełnie inne.
    Mężczyźni rezonują całe życie. Współdrgają na początku związku, potem już tylko dowodzą swoje teorie.
    Być może gdyby panowie poświęcili ...
    No właśnie..mam takie wrażenie ,że kobiety ciągle mówią o "poświęceniu"
    -Przecież tyle dla niego robię/ zrobiłam...!
    Czy nie było by warto zmienić nastawienie, drogie Panie?
    -Przecież tyle dla Niego mogę jeszcze zrobić!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)