Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wydaje mi się że się nie rozumiemy.

Dziecko dorasta, wybiera swoją drogę życiową jaka chce kroczyć i tę jego drogę jak najbardziej akceptuję, ale ja jako matka mam swoje marzenia związane z tym dzieckiem np chciałabym mieć wnuki.
    Wobec powyższego jego marzenia się liczą, nie przeszkadzam mu w ich spełniueniu, mogę nawet pomóc jeśli będę w stanie, ale w takim wypadku moje marzenia schodzą na dalszy plan i nie jest mi z tego powodu przykro, jeśli jego droga życiowa, która kroczy czyni go szczęśliwym i spełnionym w życiu.
    Dobro dziecka jest dobrem rodziców, moje dziecko jest szczęśliwe to ja również jestem szczęśliwa i cieszę się razem z nim, pogodzę sie z tym że nie da mi wnuków.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nikt z nas (chyba?) nie miał takiej sytuacji żeby jego dziecko było homoseksualistą. Łatwo jest rzucać pięknymi hasłami gdy się nie ma z tym do czynienia na co dzień.
    Wyobraźcie sobie waszą córkę, która przychodzi z chłopakiem do domu (spotykają się już bardzo długo i się kochają, mam na myśli miłość) i oznajmiają że chcą się pobrać, że są razem szczęśliwi. W tym momencie chłopak z kwiatami prosi ojca (mnie, Was) o rękę córki. Czyż to nie jest najwspanialsza chwila z życiu rodzica? Kiedy jego dziecko dorasta i staje się dorosłe, wkracza w świat wychowane przez Was.

A teraz wyobraźcie sobie syna który przychodzi za rękę do domu ze swoim chłopakiem, no i co teraz? Prosi o rękę?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał benq Zobacz post
    Nikt z nas (chyba?) nie miał takiej sytuacji żeby jego dziecko było homoseksualistą. Łatwo jest rzucać pięknymi hasłami gdy się nie ma z tym do czynienia na co dzień.

A teraz wyobraźcie sobie syna który przychodzi za rękę do domu ze swoim chłopakiem, no i co teraz? Prosi o rękę?
    dokładnie mówimy o czyś czego nie doświadczyliśmy.selenko za lekko przychodzi Ci teraz wypowiadać się na ten temat,a gdyby nastąpiła ta sytuacja mogłaby Cie przerosnąć,mnie zresztą też;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gaga Zobacz post
    dokładnie mówimy o czyś czego nie doświadczyliśmy.selenko za lekko przychodzi Ci teraz wypowiadać się na ten temat,a gdyby nastąpiła ta sytuacja mogłaby Cie przerosnąć,mnie zresztą też;-)
    To co mam wówczas zrobić?
    mam swoje dziecko wykląć, wydziedziczyć, wypędzić z domu za to że nie spełnił moich marzeń? a cóż by to dało?
    Nie chcę stracic syna/córki i dlatego pogodzę sie z tym i zaakceptuje ich wybory.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja wcale nie miałem na myśli wyrzucania z domu, ani wydziedziczania ( z resztą nie ma z czego ). Ale ta sprawa byłaby bardzo długo dyskutowana przeze mnie i nie sądzę, że ktoś by mnie przekonał do tego żebym to zaakceptował.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał benq Zobacz post
    . Ale ta sprawa byłaby bardzo długo dyskutowana przeze mnie i nie sądzę, że ktoś by mnie przekonał do tego żebym to zaakceptował.

Nie mam zamiaru Ciebie czy innych przekonywać, próbuje tylko uświadomoć że w wyżej omawianej sytuacji dziecko, notabene już dorosły człowiek nie dopasuje się do woli matki czy ojca, nie zostawi kogoś kogo kocha ... a jeśli już przyjmie do wiadomości Twoje dobre rady jako ojca, bo Ciebie również kocha, to uważasz, że zostawi geja i znajdzie sobie dziewczynę z która będzie szczęśliwy? Gej nie zazna szczęścia przy boku dziewczyny, nie da się zmienić tego co matka natura stworzyła. Predzej zostanie samotny niż stworzy szczęśliwy związek z dziewczyną.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wszystko na raz

Temat homofobii jest dość drażliwym zagadnieniem, jeżeli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko. Ale szlak mnie trafia jak widzę gościa, który mówi w TV "kościół katolicki niszczy nasze życie, nie pozwala nam brać ślubów kościelnych i adoptować dzieci" szczerze to bym tego kolesia skopał bez zahamowań, i nie dla tego, że jest gejem ale za tego typu poglądy. Na samą myśl o adopcji to mnie krew zalewa, nie wiem ale podobno w Holandii to jest dozwolone jeśli tak to ja się pytam czy w tym kraju niema żadnych psychologów czy nawet psychiatrów co z socjalizacją pierwotną przecież takie małe dziecko nie posiada swoich poglądów, przyjmuje wszystko jak "gąbka" i uznaje to za normalne, i to jest rola rodziny aby pokazać mu w miarę normalną drogę rozwoju. I kiedy już dorośnie to samo wybierze co jest dla niego najlepsze bez żadnych obciążeni z dzieciństwa (oczywiście że nie wszystkie normalne rodziny są idealne). A jak ktoś już zarzucił przykład z np synem, ja znam to z relacji kumpla, prawdziwa historia. Otóż pewien 18 letni gość powiedział ojcu, że jest gejem. Wiecie co jego ojciec zrobił....... wybił mu chyba wszystkie zęby z przodu i wywalił z domu. Koleś podobno mieszka teraz ze swoim "chłopakiem" starszym o ileś tam lat. Szczerze współczuje ale nie dziwie się reakcji ojca. Poza tym to o czym mówicie to trochę teoria jest bo mówienie o homofobii i homoseksualizmie bez znajomości chociaż jednego geja nic nie daje, ciekaw jestem jakie były by wasze wypowiedzi gdyby na ulicach waszych miast co czwartą a nawet co trzecią przytulającą się parą byliby faceci bo tak np. jest w Irlandii. Ja bym sobie tego nie życzył mimo, że nie uznaję siebie za jakiegoś homofoba. Faktem jest, że nasze społeczeństwo jest coraz silniej atakowane tego typu treściami, przykład to osławiona parada "równości" gdzie głupim ludziom wmawia, się że chodzi o wolność, za dwa lata będzie chodziło o śluby kościelne a za 8 o adopcje (i to wszystko oczywiście pod sztandarem "wolność"). Trzeba mieć umiar i wiedzieć kiedy powiedzieć nie. Tolerancja to tak naprawdę znoszenie czyiś poglądów i zachowań (w umiarze oczywiście) a nie zgadzanie się z nimi jak pragną nam wmówić te wszystkie organizacje walczące o równo uprawnienie.:uwaga:

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

nie pozwala nam brać ślubów kościelnych
    za dwa lata będzie chodziło o śluby kościelne
    Skąd ty to wziołeś? Znajdź mi chociaż jednego homoseksualistę który potrzebuje ślubów kościelnych. Po co mu to, w jaki sposób to zmienia status prawny takiej pary? Oni chcą tylko ślubów świeckich, w urzędzie stanu cywilnego, a nawet nie ślubów, a związków partnerskich.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To cytat z wypowiedzi jednego goci ktry widziaem w zeszym roku (w Polsce), a jeli mi nie wierzysz, e takie wypowiedzi padaj to zacznij oglda zagraniczne serwisy infor. w ktrych si relacjonuje takie np. protestacje. Oczywicie w Polsce takie pogldy s odosobnione, same rodowisko gejowskie jest podzielone w wielu sprawach i dlatego nie prezentuje jednakowych pogldw. A odnonie twojej rozlegej wiedzy na temat 'czego chc geje ' to ci mog powiedzie, e w Polsce na razie walcz o odpowiedni status prawny homoseksualistw ale ju np. w pastwach, ktre tak status im naday np. USA (niektre stany) Holandia, Hiszpania i chyba te Francja (s te inne pastwa) organizacje walczce o "prawa" homoseksualistw walcz teraz .... zgadnij o co zotko wanie o luby kocielne i adopcje, ten proceder jest silnie widoczny w USA gdzie koci jest bardzo liberalny oraz bodaje w kociele anglikaskim gdzie na duchownych wywica si np. gejw(jeeli si myl w sprawie kocioa, bo za bardzo nie pamitam czy to wanie chodzi o ten to prosz dajcie zna). Pytasz czemu im zaley na tym przecie prawnie nic im to nie daje, w tym masz racje ale chodzi o poczucie normalnoci, w moim przekonaniu wikszo tych ludzi ma w podwiadomoci ukryte przekonanie o swej odmiennoci i dlatego d wanie do lubw kocielnych oraz adopcji, eby zbliy si wanie do tej upragnionej normalnoci ktra dla nich linie jest zwizana z pragnieniem cakowitej akceptacji przez otoczenie. Moe si myl ale w mojej ocenie argumenty jakie wysunem s racjonalne. Odnonie lubw to przecie w USA w Kalifornii prawo (czy te jaki odam kocioa katolickiego, jak wiecie to te dajcie zna) na to zezwala, i taki zwizek nie daje adnych wikszych praw ni cywilny mimo tego ludzie nawet si przeprowadzaj z innych stanw do Kalifornii poto aby udzielono im lubu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z przymrużeniem oka

Ślub lesbijek odbył się już w naszym kraju, na Suwalszczyźnie w lipcu 2005 r.

http://siostrzana.org/slub

Legalizację (nie ślub kościelny) par homoseksualnych myślę, że byłabym w stanie zaakceptować, natomiast jeśli idzie o adopcję dzieci jestem przeciwna.
    "Rodzice" homoseksualiści nie są dobrym wzorcem dla dziecka.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)