Homofobia?Czyli granica między tolerancją , akceptacją. - Strona 8
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Niech ich wybór będzie suwerenny pozbawiony wszelkich ograniczeń.
    Słusznie. Niech będą pozbawione wszelkich zbędnych oddziaływań. Najlepiej zarówno homo, bi, jak i hetero. Zlikwidować rodziny i niech wychowaniem zajmą się bezpłciowe instytucje. Hm, tylko wtedy będą obciążone bezpłciowością……… Chyba najlepiej po prostu się nie rozmnażać, zanim nie będzie możliwa nauka bezpośrednio impulsami elektrycznymi do mózgu.

Po prostu dziecko to co widzi uważa za normalne
    …a czego nie widzi, uważa za nienormalne. Owszem. I stąd jedni dawniej uważali murzynów za małpy, a inni obecnie uważają odmienne orientacje za obrazę moralności.
    Jak dziecko przez cały okres swej socjalizacji nie będzie widziało nikogo boso, to chodzenie bez skarpetek też uzna za zboczenie i perwersję. I w dorosłym życiu będzie tępić takie niemoralne zachowania.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ogólnie mówiąc chodzi o tkz. proces socjalizacji co to jest ... w dużym uproszczeniu jest to proces kształtowania naszych poglądów[...]
    Może zacznę od tego, że każda osoba biorąca udział w dyskusji, ma raczej gimnazjum/.../... za sobą, w związku z czym z definicją socjalizacji wtórej i pierwotnej jest zapoznana.

W tym właśnie okresie kształtuje się w dużym stopniu nasze "nastawienie" na świat i przede wszystkim moralność oraz kultura osobista (czego Jasiu się nie nauczył tego Jan nie umie).[...]
    jak rozumiem, próbujesz wmówić nam, że homoseksualizm jest kwestią wychowania, czyli, ze para homoseksualna, będą parą homoseksualną dała dziecku przykład i stało się ono homoseksualistą?
    Wytłumacz mi jak ma się do tego biseksualizm, skąd wzięła się pierwsza para gejów i pierwsza para lesbijek? Tylko proszę logicznie, zgodnie z obecna wiedzą naukową i historyczną.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

MrBigB wcześniej,w tej interesującej dyskusji,napisał:
    tutaj cytat
    "Po protu dziecko to co widzi uważa za normalne."

Jurgi w odpowiedzi napisał:

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    …a czego nie widzi, uważa za nienormalne. ..Jak dziecko przez cały okres swej socjalizacji nie będzie widziało nikogo boso, to chodzenie bez skarpetek też uzna za zboczenie i perwersję.
    Niestety,błąd logiczny!
    Z zaprzeczenia przesłanki w implikacji, nie wynika logicznie zaprzeczenie wniosku tej implikacji.To jest do udowodnienia w logice formalnej już na poziomie szkoły średniej.
    Jeżeli ktoś, na podstawie obecnego mojego postu, wyprowadzi wniosek,że nie podzielam poglądów Jurgi w kwestii homoseksualizmu,a zgadzam się z poglądami MrBigB, będzie to następny błąd logiczny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi i Macol ale wy bredzicie ale po kolei
    1. Jurgi Człowieku ty chyba masz poważne problemy ze zrozumieniem tekstu i jego interpretacją, te dwa wnioski, które nie wiem skąd wydukałeś świadczą o tym, że nie potrafisz spojrzeć na moje wypowiedzi z pewnego dystansu, nieważne co napisze i tak wynajdziesz jakieś bzdurne stwierdzenia którymi będziesz obśmiewał moje poglądy, ta twoja hiperbolizacja co zabawne ośmiesza ciebie a nie mnie.
    A i jeszcze jedno ja też mogę zacząć wyrywać zdania, i pozbawiać je kontekstu a potem produkować jakieś brednie.

2. Macol hmmm kolejny klient z podobnymi problemami, po pierwsze nigdzie nie powiedziałem, że dziecko z "rodziny homo" to będzie gej czy lesbijka, nikomu misiaczku nie wmawiam, że
    "jak rozumiem, próbujesz wmówić nam, że homoseksualizm jest kwestią wychowania"
    czytaj ze zrozumieniem, odnośnie tej kwestii ja tylko stwierdzam, że propaganda i np takie rodzinki homo w dużym stopniu zwiększą prawdopodobieństwo i dodatkowo kaleczą dzieci
    ( i tu pewnie ktoś odkrywczo oświadczy że normalne rodziny nie są takie idealne, no bo nie są, ale ideałów nie ma i tyle)
    A w sprawie socjalizacji to pewnie zajrzałeś do zeszytu bo jakoś na pierwszych stronach nie brylowałeś rzekomą znajomością tego pojęcia bo jakbyś ją miał to byś rozumiał sens moich poprzednich wypowiedzi a nie kolejne bzdury produkował.
    A dlaczego ludzie się mordują za bzdury, a dlaczego kosmos jest taki duży, a dlaczego rządzą nami buraki, a dlaczego......
    co ja jestem jakaś encyklopedia jak taki jesteś zainteresowany to zacznij czytać książki i je analizować a nie tylko czekać na gotowe odpowiedzi.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A w sprawie socjalizacji to pewnie zajrzae do zeszytu bo jako na pierwszych stronach nie brylowae rzekom znajomoci tego pojcia
    Niestety, czego takiego, jak zeszyt z WOS'u, z Gimnazjum nie posiadam od lat trzech, w zwizku z czym zajrzenie do niego jest dla mnie nie moliwe.

co ja jestem jaka encyklopedia jak taki jeste zainteresowany to zacznij czyta ksiki i je analizowa a nie tylko czeka na gotowe odpowiedzi.
    Nie, nie jeste encyklopedi, bierzesz gos w dyskusji, i byo by fajnie jak by go logicznie, w caoci uargumentowa.

Jurgi i Macol ale wy bredzicie ale po kolei
    Macol hmmm kolejny klient z podobnymi problemami
    nikomu misiaczku nie wmawiam, e
    Zgodnie z regulaminem FI, netykiet, etykiet, dobrym wychowaniem, itd. mgby innych nie obraa. Dla mnie koniec dyskusji z tob. Jak ty zaczynasz od wyzwisk, to ja w tym miejscu kocz.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał jeleszcz Zobacz post
    Niestety,błąd logiczny!
    Z zaprzeczenia przesłanki w implikacji, nie wynika logicznie zaprzeczenie wniosku tej implikacji.To jest do udowodnienia w logice formalnej już na poziomie szkoły średniej.
    Jeżeli ktoś, na podstawie obecnego mojego postu, wyprowadzi wniosek,że nie podzielam poglądów Jurgi w kwestii homoseksualizmu,a zgadzam się z poglądami MrBigB, będzie to następny błąd logiczny.
    Sam robisz błąd… W którym miejscu, formułując wypowiedź, wierdziłem, że jest ona wywiedziona z postu MrBigD?

Jurgi Człowieku ty chyba masz poważne problemy ze zrozumieniem tekstu i jego interpretacją, te dwa wnioski, które nie wiem skąd wydukałeś świadczą o tym, że nie potrafisz spojrzeć na moje wypowiedzi z pewnego dystansu, nieważne co napisze i tak wynajdziesz jakieś bzdurne stwierdzenia
    Bła, przygania kocioł garnkowi… A może to zjawisko projekcji? Jeśli uważasz moje stwierdzenie za bzdurne, to udowodnij. Oparte jest na autentycznym, istniejącym przypadku.
    Proszę, miej odmienne zdanie, to cię taki wyzwie, zgódź się z nim, to też cię zwymyśla. Acha, to tak zwany "argument ostateczny". No comments, no epithets. EOT

~~~~~

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nemo_omeN Zobacz post

ok, udowodniono, że można zdusić... Chciałbym się dowiedzieć coś o tym wysokim procencie samobójstw ludzi wyciągniętych z "be trendy"
    Proszę bardzo:

zrzeszające 40 tysięcy licencjonowanych psychiatrów Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w oświadczeniu z grudnia 1998 roku. Czytamy w nim, że: "Potencjalne ryzyko stosowania 'terapii reparatywnej' jest znaczące, włączając w to możliwość wystąpienia depresji, zaburzeń lękowych i zachowań autodestrukcyjnych. (...) Wielu pacjentów, którzy poddali się 'terapii reparatywnej' relacjonuje, że podawano im mylną informację, że homoseksualiści są samotnymi, nieszczęśliwymi osobnikami, którzy nigdy nie osiągną akceptacji lub satysfakcji. (...) Możliwość, że osoba może osiągnąć szczęście i satysfakcjonujące relacje interpersonalne jako gej lub lesbijka nie była im prezentowana, a alternatywne podejście do radzenia sobie ze społeczną stygmatyzacją nie była omawiana (...) Z tego powodu Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne sprzeciwia się jakiejkolwiek terapii psychiatrycznej, takiej jak terapia 'reparatywna' lub 'konwersyjna', które opierają się na założeniu, że homoseksualizm jest sam w sobie zaburzeniem psychicznym lub opartych na założeniu, że pacjent powinien zmienić swoją orientację homoseksualną. (...)". Także Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne przyjęło w 2000 roku tak zwany raport Cohlera i Galatzera-Levy, którego konkluzja jest jednoznaczna: terapia reparatywna jest nieskuteczna i także nieetyczna, gdyż może przynieść szkodę.

Źródło: http://www.homoseksualizm.republika.pl/
    Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne: http://www.psych.org/
    efekt raportu Cohlera: http://www.press.uchicago.edu/cgi-bi...i/00/13960.ctl

authors conclude that the cause is much less important than understanding the meaning of being homosexual.
    Te słowa pasują do tego wątku jak ulał; dla mnie - EOT

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wchodząc w spór, który tu wyniknął chcę tylko powiedzieć, że dla mnie jest zarówno akceptowalne jak i toleruję wszystko co nie krzywdzi innych ludzi (czy istot): homoseksualizm, odmienne poglądy (nawet ideologiczny faszysta, jeśli nie wykorzystuje swojej ideologii), kibiców innych drużyn niż Ruch Chorzów itd.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Macol
    odnośnie tego jak skomentowałeś moją poniższą wypowiedz.
    "co ja jestem jakaś encyklopedia jak taki jesteś zainteresowany to zacznij czytać książki i je analizować a nie tylko czekać na gotowe odpowiedzi."

No i zaś wyrwane z kontekstu...... to dotyczyło twoich pytań w stylu :

Macol: Wytłumacz mi jak ma się do tego biseksualizm, skąd wzięła się pierwsza para gejów i pierwsza para lesbijek? Tylko proszę logicznie, zgodnie z obecna wiedzą naukową i historyczną.
    jak pragniesz tak szczegółowej wiedzy to zacznij czytać odpowiednie książki a nie tylko czekać na gotowce, właśnie.... to ma być wymiana poglądów a nie takie żądania, czego oczekiwałeś, że ci wykład przedstawię a może jeszcze jakąś rozprawkę napisze. I to wszystko oczywiście na płaszczyźnie historii człowieka z portretami psychologicznymi a o datach to nawet nie wspomnę. Zastanów się trochę nad swoimi pytaniami.

a odnośnie wyzwisk to naucz się rozróżniać poszczególne części mowy polskiej bo jak ktoś pisze, że brednie tworzysz to to nie jest wyzwisko misiaczku.

Jurgi "przyjacielu" fajna fota mam nadzieje tylko że nie z albumu rodzinnego.

w sprawie twego komentarzu do
    MrBigB: nie potrafisz spojrzeć na moje wypowiedzi z pewnego dystansu, nieważne co napisze i tak wynajdziesz jakieś bzdurne stwierdzenia.
    to zdanie było odpowiedzią na twoje komentarze do ..zaś wyrwanych z kontekstu....... moich wypowiedzi.

MrBigB Po prostu dziecko to co widzi uważa za normalne ,
    Niech ich wybór będzie suwerenny pozbawiony wszelkich ograniczeń.
    gdzie wyprodukowałeś absurdalne i niedorzeczne stwierdzenia oraz komentarze:

Jurgi: Zlikwidować rodziny i niech wychowaniem zajmą się bezpłciowe instytucje. Hm, tylko wtedy będą obciążone bezpłciowością……… Chyba najlepiej po prostu się nie rozmnażać, zanim nie będzie możliwa nauka bezpośrednio impulsami elektrycznymi do mózgu.

Jak dziecko przez cały okres swej socjalizacji nie będzie widziało nikogo boso, to chodzenie bez skarpetek też uzna za zboczenie i perwersję.

i to wszystko.....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat:
    MrBigB Po prostu dziecko to co widzi uwaa za normalne ,
    Niech ich wybr bdzie suwerenny pozbawiony wszelkich ogranicze.
    gdzie wyprodukowae absurdalne i niedorzeczne stwierdzenia oraz komentarze:

spokojnie, po pierwsze 'misterBigB' ma racj, dziecko co widzi uznaje za normalne i szlag mnie trafia jeli wypowiadacie si na dany temat nie znajc podstaw. Jestem pedagogiem i takie podejcie jest jedn z zasad pedagogiki!! Wic maa rada najpierw zapoznajcie si z zagadnieniami a potem krytykujcie! Druga rzecz do tematu, nie ma nic zego w byciu homoseksualnym czy biseksualnym, jeli si kocha i jest si szczliwym, to co obchodzi zdanie innych?? Trzecia rzecz, te nie jestem za wychowywaniem dzieci prze osoby pci tej samej, ale zwrcie uwag, e robi si zadym, kiedy dwch kolesi sie do tego przyzna, e s homoseksualni, lub dwie laski, e s les... ile jest przypadkw, e dzieci s wychowywane przez kobiety tylko lub mczyzn tylko, a s to sytuacje, ktre rysuje ycie! Troszk rozwagi, tolerancji i mylenia, respect

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)