Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Albo wierność albo... obrzezanie

Hehe... nowy sposób na HIV-a

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos....html?skad=rss

Osobiście mam zastrzeżenia co do tych badań. Ostatecznie niewykluczone, że obrzezani po prostu lepiej się prowadzą. Co sądzicie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie potrafię wypowiedzieć się miarodajnie. Ale osobiście nie mam przekonania do tego typu badań. Ciekawa jestem jak naukowo udawadniają one, że akurat obrzezanie ma chronić przed zarażeniem. Ogólnie jako kobieta nie mam nic przeciwko takiemu obrzędowi, gdyż słyszałam, że pomaga naszym panom być mniej wrażliwym na pewne doznania a co za tym idzie przedłuża to czas przyjemności dla obojga :lol:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aspekty religijne czy higieniczne jestem w stanie zrozumieć. Ale w jaki sposób ma to się zarażenia HIV, tego nigdzie nie piszą, oprócz "statystycznie rzecz biorąc" - też mi "dowody medyczne" :stupid:

Jeśli ktoś by trafił na stronę z DOWODAMI, to proszę o podanie linka, bo od rana jak na razie niczego nie potrafię znaleźć.

To tak jakby stwierdzić, że różowe samochody powodują mniej wypadków, niż niebieskie, bo tylko 1% z nich się tłucze (5 na miasto) w porównaniu z niebieskimi gdzie kolizje ma 40% (200 na miasto) :|

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    To tak jakby stwierdzić, że różowe samochody powodują mniej wypadków, niż niebieskie, bo tylko 1% z nich się tłucze (5 na miasto) w porównaniu z niebieskimi gdzie kolizje ma 40% (200 na miasto) :|
    To akurat miałoby sens. Różowe auta są bardziej widoczne

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Jeśli ktoś by trafił na stronę z DOWODAMI, to proszę o podanie linka, bo od rana jak na razie niczego nie potrafię znaleźć.

Nie wiem czy Cię usatysfakcjonuje ta odpowiedź, ale znalazłam to:

http://www.pomagamy.pl/niusy/obrzezanie_a_hiv.htm

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=37634

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hahahaha już widze kolejke Panów do chirurga :demon09:
    ale to u nas sie nie uda co drugi by mdlał gdyby tylko skalpel sie zbliżył do jego klejnotów:nanana:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Za postem podanym przez Selenę:
    Samo obrzezanie zapewne nie uodparnia organizmu na wirusa. Jednak jak pokazało doświadczenie, tworzy u wielu mężczyzn szczególny rodzaj wstydu. To z kolei ma wpływ na zachowanie przez nich wstrzemięźliwości seksualnej. Ta metoda walki z epidemią, najlepiej może sprawdzić się w Afryce, która jest codziennie dziesiątkowana przez AIDS
    fakty medyczne ekl_ze_smiechu:

No i tu jest właśnie problem. Bo rozumiem, że kobieta może być narażona na wiele chorób przez kontakty z niezbyt dbającym o siebie facetem, ale w sumie co to za przyjemność zadawać się z takim niechlujem - wtedy nawet obrzezanie nie pomoże.

A co do walki z HIV tą metodą - w takim razie nadal pozostaję przy kolorowych samochodzikach

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obrzezanie zmniejsza ryzyko zakażenia HIV nawet o 50 procent. To nie pierwszy raz, kiedy naukowcom udało się potwierdzić tę tezę.

Nawiązując do cytatu z artykułu:
    jeśli tym badaniom poddano panów po pięćdziesiątce to skłonna jestem uwierzyć w tę tezę, że wpływa to na wstrzemięźliwość seksualną, bo zdrowego młodego faceta ten argument nie powstrzyma przed sexem.

RRybak jest też bardziej przemawiająca do facetów opinia lekarzy:

Co ma obrzezanie do HIV? Po pierwsze, w skład napletka wchodzą tzw. komórki Langerhansa, które są wyjątkowo wrażliwe na atak wirusa. Po drugie, usunięcie napletka zmniejsza podatność na inne choroby przenoszone drogą płciową, a te ułatwiają zakażenie HIV.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Bez przesady

To jest tylko pół środek, to nie załatwi sprawy. Co z tego że ktoś się podda zabiegowi jeżeli zacznie zaliczać wszystko co się rusza bez zabezpieczenia. Chodzi przede wszystkim o styl życia, jeżeli ktoś będzie przestrzegać podstawowe reguły to nie musi iść pod nóż, bo w 99.9% nic mu nie grozi. Tak mi się zdaje, że tą metodę wymyślono dla krajów trzeciego świata, gdzie już od kilkunastu lat kościół trąbi, żeby ludzie nie uprawiali seksu bo inaczej się zarażą. Wiecie jak używają np. prezerwatyw w takich krajach, w najlepszym przypadku szaman daje ją do kapliczki jako jeden z elementów odstraszających np. choroby (powaga). Ludzie żyjemy podobno w 21 wieku, chyba ludzkość stać na coś bardziej odkrywczego niż "obrzezanie przeciw aids".

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)