Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Sześć lat za jedna corkę

Za wielokrotne zgwałcenie dwóch córek mężczyźnie grozi tylko od 2 do 12 lat więzienia. Prosta matematyka że po sześć lat za każdą z córek.
    Jedna z jego córek jest z nim w ciąży, druga dziewczynka miała 12 lat jak ojciec zmusił ją pierwszy raz do współżycia.

Śmiesznie niska kara jak dla tak wyrodnego "tatusia". Nasze prawo karne jest kulawe, ale aż do tego stopnia? nawet jak dostanie najwyższy przewidziany prawem wymiar kary to i tak mi zakrawa na kpinę.

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/n...ek,893914,2943

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja jestem raczej spokojny człowiek ale pedofilii i tego typu gości bez problemu mógłbym żegnać z tego świata jednym strzałem miedzy oczy. Taka niestety jest nasza sprawiedliwość, trzeba przyznać, że w Islamie takie sprawy załatwia się lepiej niż w świecie katolickim, ktoś może powiedzieć , że brak mi miłosierdzia czy czegoś w tym stylu ale po prostu takim ludziom nie da się wybaczać to jest po prostu "rozpier....... mózgów małym dzieciom, niestarczy życia aby wymienić wszystkie zarażone części" WWO

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W Islamie, a w szczególności w arabi saudyjskiej, to by te kobiety skazano na biczowanie, więc wiesz

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nawiązując do Waszych wypowiedzi to czytałam opartą na faktach książkę Jean Sasson "Księżniczka Sułtana"
    i kontynuację losów bohaterki "Córki księżniczki Sułtany".

Akcja dzieje się w Arabii Saudyjskiej w latach 80 podane przykłady deprawacji i okrucieństwa wobec nieletnich a często też małych dziewczynek sprzedawanym dla Saudyjczyków, usmiercanie dziewczynek jeszcze niemowląt były na porządku dziennym i nie ponosili za to żadnej kary.

dopisek
    Ale żeby u nas w kraju za takie zachowanie ojca dac mu tylko 6 lat za córkę to sie w glowie nie mieści, dochodzi jeszcze to nienarodzone, skrzywdzone, nie proszące się na świat dziecko i współczucie dla matki, która je nosi.
    W tym wypadku aborcja aż sie prosi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

że w Islamie takie sprawy załatwia się lepiej niż w świecie katolickim
    Tzn jak? Zakopanoby młode żywcem, bo zhańbiły rodzińę? To ja jednak wolę "katolickie" podejście do problemu.

W Islamie, a w szczególności w arabi saudyjskiej, to by te kobiety skazano na biczowanie, więc wiesz
    Tylko biczowanie? Przecież "dały się zgwałcić", to chyba jeden z tych krajów islamskich "bardziej cywilizowanych" :P

12 lat za molestowanie, przecież to adekwatna kara, 2 fakt dość mało - jednak za wszystko są kary minimalne i maksymalne. 12 lat to ponad pół mojego życia (i pewnie wielu z was) a przez ten czas w więzieniu zgotują gościowi piekło. System działa dobrze a wy biadolicie nie wiadomo o co. Ciekawe gdzie byli wszyscy kiedy to się działo, nagle wyparowali albo polecieli na księżyc? Wszyscy są tacy mądrzy w swoich fotelach kiedy można rękami innych "wymierzać sprawiedliwość" ale jak coś się dzieje to każdy udaje, że nie widzi... no chyba, że można powyzywać ofiary od kur**ew tak jak to miało miejsce przy okazji pewnego filmu na youtube, wtedy na pewno znajdzie się wielu chętnych, żeby się dowartościować.

Pewnie fajnie by było za kradzież cukierka karać śmiercią (gdyby to był mój cukierek) - ale takie rzeczy to tylko w erze

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dla mnie najtragiczniejsze w tym wszystkim jest zdanie
    - Jak ustaliło śledztwo, początkowo do gwałtów dochodziło w godzinach nocnych, jednak po pewnym czasie oskarżony gwałcił swoją córkę również w czasie dnia, nawet gdy w domu byli inni członkowie rodziny
    Co to za rodzina, która na takie jego zachowanie wogóle nie reagowała?
    Czy oskarżyciel nie powinien zaiteresować się tym aspektem sprawy i pociągnąć tych ludzi do odpowiedzialności jeśli nie za współudział to za nie udzielenie pomocy ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie sądzę by na oczach rodziny dochodziło do gwałtów, ale nie można wykluczyć, że pozostali członkowie rodziny domyślali się co sie dzieje.
    Nie wspomniano nic w artykule o matce, tylko o sześciu córkach tego faceta, być może dziewczynki były tak zastraszone, że bały sie o tym komukolwiek mówić a może uważały to za "normalne" bo rodzice są najblższymi osobami dla dzieci, dziecko (nie w każdej rodzinie) ufa swoim rodzicom.

r-mi
    To prawda, że w więzieniu przez "zgotowane piekło" odechce się facetowi żyć, ale niekoniecznie musi dostać najwyższy wymiar kary, odsiedzi kilka lat a za dobre sprawowanie albo zły stan zdrowia wyjdzie z niego wcześniej, dlatego uważam że kara przewidziana prawem jest za niska.
    Kara więzienia jest nie tylko dla winowajcy, ma to również odstraszyć innych potencjalnych gwałcicieli, zrozumiałe że taki "straszak" nie podziała na każdego, ale niech wystraszy tylko jednego to już warto.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    To prawda, że w więzieniu przez "zgotowane piekło" odechce się facetowi żyć, ale niekoniecznie musi dostać najwyższy wymiar kary, odsiedzi kilka lat a za dobre sprawowanie albo zły stan zdrowia wyjdzie z niego wcześniej, dlatego uważam że kara przewidziana prawem jest za niska.
    Hmm... i tak i nie. Bardziej odstraszy nieuchronność poniesienia kary niż jej wysokość. Co jak sama zauważyłaś w naszym aparacie "sprawiedliwości" nie działa jak powinno.

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Kara więzienia jest nie tylko dla winowajcy, ma to również odstraszyć innych potencjalnych gwałcicieli, zrozumiałe że taki "straszak" nie podziała na każdego, ale niech wystraszy tylko jednego to już warto.
    To może zadziałać w przypadku złodziei, czy prawych obywateli którzy np. mają zamysł stłuc sąsiada, który od lat uprzykrza im życie, ale w przypadku wykolejeńców (nie wnikając w szczegóły czy to choroba psychiczna czy degeneracja moralno-społeczna) szansy na to nie ma. Każdy kto liczy na to że pedofila, seryjnego gwałciciela, itp. skurw***i idzie "wyleczyć", przywrócić na "łono społeczeństwa" po kilku latach izolacji i systematycznej terapii popełnia błąd. Ale to już sprawa na osobny temat o przywróceniu kar cielesnych z karą śmierci włącznie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał szary_user Zobacz post
    Każdy kto liczy na to że pedofila, seryjnego gwałciciela, itp. skurw***i idzie "wyleczyć", przywrócić na "łono społeczeństwa" po kilku latach izolacji i systematycznej terapii popełnia błąd. Ale to już sprawa na osobny temat o przywróceniu kar cielesnych z karą śmierci włącznie.
    Na tym Forum był już poruszony problem terapii pedofili i po części zgadzam się z Tobą, że nikłe bądź nawet zerowe szanse są na wyleczennie takich zboczeńców. Takie terapie może miałyby rację bytu, gdyby pedofil czy podobny zboczeniec miał chociaż odrobinę chęci, fachową pomoc a przede wszystkim rozumiał swój problem i chciał z tego wyjść, ale pod przymusem to czarno widzę taką resocjalizację.

Kara śmierci? nie do końca jestem przekonana za takim rozwiązaniem i nie ma to nic wspólnego z piątym przykazaniem boskim "nie zabijaj", jestem raczej za obozami pracy.
    63% Polaków twierdzi że są za wprowadzeniem kary śmierci.
    http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/n...ci,886349,2943

a jeśli chodzi o kary cielesne to masz na myśli tortury?

Jak ustrzec przed zboczeńcami potencjalne ofiary, jak dotrzeć do tych dzieci, które przeżywają dramat a boją/wstydzą się o tym mówić?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wyjaśnienie

Odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi "w islamie załatwia się to lepiej " miałem na myśli przypadki, w których dokonuje się kary na sprawcy, oczywiście zgadzam się z waszymi wypowiedziami, że w większości krajów muzułmańskich kobiety traktuje się gorzej od sprzętu kuchennego, i jak już przychodzi do rozsądzenia sporu między dwoma stronami gdzie na przeciw siebie staje kobieta (o ile w ogóle odważ się coś powiedzieć) i mężczyzna, racja automatycznie jest po stronie gościa, należy jednak pamiętać, że skrajność islamu zależy od rejonu świata w którym występuje i to też różnicuje sposób podejścia do tego problemu. Ktoś napisał, że woli już katolickie podejście, no cóż 12 lat za coś takiego to rzeczywiście duży akt miłosierdzia , po za tym w Polsce kraju rzekomo katolickim pomoc ofiarom takich zbrodni jest naprawdę mizerna, i w wielu przypadkach otoczenie je za to napiętnuje(o wyśmiewaniu nie wspominając) więc też u nas nie jest różowo . W krajach mniej rozwiniętych problem ten jest tabu albo zupełnie się go pomija. Ostatnio gdzieś czytałem, że ponad 50% dzieci w Indiach (już jest ich ponad miliard) jest molestowanych, przyznam że mnie to zaszokowało. A o Afryce lepiej nie wspominać. Kończąc mogę powiedzieć, że moje podejście do tego "zjawiska" jest niezmienne, izolacja to za mało.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia