Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Router?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Router?

Witam
    Jestem zielony w Routerach wiec chciałem trochę pomocy. Mianowicie jaki router wybrać do 300 zł. Chciałem założyć neo 6 mb/s na dwie osoby i czy da się to podzielić na 2x 3mb/s, czy będziemy mieli różne ip?

Jestem w tym jak mówiłem zielony i proszę o wyrozumiałość jakieś porady,sugestie
    Dziękuje

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

czy będziemy mieli różne ip?
    Zewnętrzne ip będziecie mieli to samo.

czy da się to podzielić na 2x 3mb/s
    tak, chociaż czy fabrycznie jakiś router to robi, i jaki to ci nie powiem.
    IMHO to niema sensu. Ograniczycie sobie sztucznie przepustowość - i tak żaden z was przy normalnym korzystaniu z sieci nie będzie ciągnął cały czas 3mb - a w razie potrzeby każdy będzie mugł wyciągnąc więcej... IMO rozsądniejsze było by ograniczenie prędkości na portach p2p.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jedno IP zewnętrzne czy to nie przeszkadza w graniu lub korzystaniu z oprogramowań na którym może być tylko jedno zalogowane ip a próba podłączenia sie drugiego tego samego ip kończy sie niepowodzeniem (albo zbanowaniem Danego IP)? kilka przykładów (Najpopularniejszych gier. stron.) Ogame,BF 1942. itp. Tam może być zlogowane jedno ip nie ma znaczenia na ile kont.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Drugi publiczny adres IP możesz dostać tylko od dostawcy internetu. Jeżeli to jest neostrada, nie ma rady, każdy z was musi mieć swoje konto. Chello w droższych pakietach daje 3 lub 5 adresów IP ale korzystanie z łącza z innego lokalu to naruszenie regulaminu. Jeżeli macie net z jakiejś sieci osiedlowej to musicie dogadać się z adminem. Router pozwala współdzielić dostęp do internetu ale wszyscy użytkownicy widoczni są z zewnątrz pod tym samym adresem IP.

Cytat Napisał Pawelec123 Zobacz post
    Witam
    Jestem zielony w Routerach wiec chciałem trochę pomocy. Mianowicie jaki router wybrać do 300 zł. Chciałem założyć neo 6 mb/s na dwie osoby i czy da się to podzielić na 2x 3mb/s, czy będziemy mieli różne ip?

Jestem w tym jak mówiłem zielony i proszę o wyrozumiałość jakieś porady,sugestie
    Dziękuje
    Kup modem do neo np. Edimax AR-7084A ustaw go w bridge i do tego router Edimax BR-6204wg ma on wbudowany QOS, więc będziesz mógł podzielić 6 mega po równo. Koszt to około 120zł modem i 150zł router.
    Będziecie mieć jeden adres publiczny i oczywiście dwa odrębne w Waszej sieci. Można jeden z tych komputerów wystawić poza sieć narzędziem DMZ.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja również nie bardzo wiem jak to działa, potrzebuje rozdzielić internet na pc i laptopa, do pc moze byc z kablem, do laptopa bezprzewodowo, laptop działa piętro wyżej od pc. uzywam neo. nie chciałabym na to wydać dużo. pomożecie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

do neostrady ruter
    TP-link W8901G
    koszt ok 90-100 zł

pozdrawiam

wielkibrat
    Gość

Oczywiście ip masz to samo, żeby otrzymać drugie musiałbyś tak jakby mieć podłączony drugi net, chociaż nawet wtedy nie zawsze będziesz mieć dwa ip, u mnie w kablówce każdy ma to samo IP ;/ Jeśli chcesz na router wydać aż 300 złoty to proponuję toŁhttp://www.gral.pl/preview/3Com/3Com...DR101A_14.html
    chociaż można coś ustrzelić znacznie taniej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja ci polecam Linksys WAG54G2-EE. Świetna firma, podzielisz łącze i będziesz miał dobry sygnał i zasięg.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czy taki router http://www.profan.com.pl/_upload/_pr.../small/337.jpg spisze mi się przy rozdzieleniu sygnału na 3 komputery, każdy w odległości ok. 80-90 m od routera?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)