Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

A kto tu nie odroznia kb od kB?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konrad, pozatym łosiu jeden czytaj uważnie a nie się czepiasz małych i dużych literek (ja naprawdę wiem, że one mają znaczenie to na wypadek jakbyś chciał i na mnie krzyczeć... ). Przedmówca napisał, że przy transferze 512 kbit/s osiągnął realny transfer na dysk rzędu 52 kB czyli o 12 mniej niż wynosi transfer maksymalny (wiem też, że zależy to od bardzo bardzo wielu czynników...) Przy przesiadce na opcję 640 kbit/s osiągnął maksymalną wartość transferu równą 68 kB, czyli o kolejne 12 kB realnego transferu za mało... Teraz moje ulubione obliczenia... Maksymalny transfer przy opcji 512 kbit/s wynosi realnie (wartość zapisu na dysk) 64 kB. Jesli kolega SQR ma transfer wielkości 52 kB to znaczy, że traci 19% tego, za co teoretycznie płaci... Przy opcji 640 kbit/s z maksymalnych 80 kB otrzymuje tylko 68 kB, czyli strata wynosi 20%. Nie będę już nikogo zanudzał przybliżonymi analizami takich transferów na łącza 1 Mbit/s. Cały problem polega na tym, że ta firma okrada nas bardzo, ale to bardzo jawnie a nikt nic jej nie może zrobić. Pozatym gdzie jest Urząd Ochrony Praw Konsumenta (nazwa podobna)?! Przecież ograniczenie transferu w opcji 1Mbit/s to narusznie interesu klientów! Ludzie, ja wiem, że żyjemy w kraju bezprawia, ale czy naprawdę nawet w tym przypadku nic nie da sie zrobić?! Czekam na Wasze propozycje (zabicie pracowników TP, czy sabotaż central odpada ;-))

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Na początku , jak ludzie zaczeli się skarżyć na neostrade i jej jakosc , Urzad Ochrony Praw Konsumenta powiedzial , że kilka osób zwróciło się tam z tym problemem . Niestety (z jakis tam powodow ) nie moze nic z tym zrobic bo jest to problem jednostkowy . Nastepnie UOPK stwierdzil , ze : "jezeli ilosc skarg sie nasili wtedy bedziemy mogli podjac jakiekolwiek dzialania". Jak juz wczesniej napisalem to bylo dawno temu , a zyjemy w polsce wiec wiadomo ze i tak i tak UOPK nic z tym nie zrobi . bo napewno dostal wieksza ilosc skarg.Kazdy kogo znam narzeka na neostrade i nie ma takiego transferu jaki powinien miec . Po za tym tp sie zabezpieczyla . W umowie (nie pamietam ktory punkt ) ja napisane : "tp nie gwarantuje maksymalnych transferow" czy jakos tak. A jedyne co my - mozemy zrobic to
    1 . Dzwonic codziennie na infoilinie neostrady , w koncu jest bezplatna i zje***ac pracownikow - za to ze nam sie cos rozlaczylo , ze mamy nendzny transfer i inne rzeczy
    2. Przerzucic sie na innego dostawce internetowego
    3. Glosmy gdzie sie da - jaka tpsa h****a

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ok, Nimitz jelonku ; - ) Nie wiem dlaczego tak macie, ale mi transfer oscyluje w granicach 80-90 kbajtów/s

A czesto tez dochodzi do stówki i ją ladnie przekracza : - )

Kurrr, teraz to juz sie powoli sam gubie w tym kb i kB, przez Was ; - P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A czego używasz do liczenia prędkości połączenia? Może zintegrowanego w IE programiku do download`u? Wtedy to niewątpie, że przekrasza 100kbitów/s :] U mnie wtedy zaczyna nawet od 200-250, bo czym schodzi do jakichś 3-4 kiedy realny transfery wynosi jakieś 50

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Opera 7.54...

W zyciu nie odpale IE, no chyba ze z koniecznosci.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak zwykle tyle zamieszanie, a nie macie racji. Limity pobieranych danych są bardzo popularne na zachodzie (chociaż muszę się przyznać, że i mnie ten pomysł się nie podoba), a w chello już dawno były stosowane. Poza tym zostały one wprowadzone one jako przeszkoda przy łamaniu regulaminu udostępniając Neostradę poza lokal użytkownika. Wydaje mi się, że za jakiś czas zostaną zniesione gdy większość sieci zostanie unicestwiona albo gdy wejdzie konkurencja (ale nie wierze by miała wejść w 1 kwartale przyszłego roku - Telekomunikacja tak łatwo nie da wejść konkurencji).
    A co do prędkośći to jest jedynie wina waszych kabli. Ja cały czas miałem 80 kB/s, a nawet więcej, bo modem synchronizuje się z większą prędkością to zawsze miałem te pare groszy do przodu. A co do aneksu TP to żadne zabezpieczenie. Za łącze o gwarantowanej prze;pustowości to w Polsce byści 10 razy więcej zapłacili niż za Neostradę. A jak komuś przerywa Nesotrada to nie pomyślał on, że może coś się popsuło i należy to gdzieś zgłosić?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Limit byłby Ok jeżeli byłyby z niego wyłączone dane przesyłane poprzez media strumieniowe (radio, tv). Na przeglądanie www, poczty i grup dyskusyjnych wystarczy 5GB.
    Co do transferów i awarii to sam nie mam zastrzeżeń. Mam obecnie neo 512kb (przedtem 320) i działa od czerwca bez żadnej awarii.
    Pozatym z tego co wiem to liczenie transferu przez TP S.A. jest dosyc oszukańcze. Do limitu zalicza sie równierz narzut ATM (to te 128Kb wiecej o które synchronizuje sie modem neo, w przypadku opcji 640).
    Pozdro

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

http://www.di.com.pl/n/?lp=7793

Jednak protesty sie na cos przydaly. Bedzie troche lepiej :-)
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam nadzieję, że wraz z coraz większą konkurencją (wkrótce wejdą onet z energisem oraz tele2 ze swoimi odpowiednikami neostrady na linie abonenckie tp) limity neostrady będą zwiększone.

Warto wspomnieć, że został już rozstrzygnięty przetarg na szerokopasmowy internet drogą radiową. Będzie w to inwestował NASK, PTC i jeszcze jakaś mało znana firma. Moim zdaniem robi się obiecująco :-)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)