Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
    Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Spokojnie.
    Bardzo ładnie, że pomagamy sobie.
    Kliknij uruchom i wpisz ping -t wp.pl i zostaw.
    Zapewniam cię, że wcześniej niż po 24 godz nie rożłączy.
    Przypuszczam, że może to już niepotrzebna ale ja tak mam i pewny jestem, że nie wyrzuci mnie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Też mam neo. 1Mbit/s. W dodatku nie pracuję, więc właściwie spędzam przed komputerem około 16-18 godzin dziennie, a komputer "chodzi" non-stop, nawet gdy śpię. Limit mam wykorzystany najpóźniej siódmego dnia każdego miesiąca, a później... to już wiadomo. Na początku lutego nieco się zdenerwowałam i napisałam do nich, by mi wyjasnili skąd się tego aż tyle wzięło w tak krótkim czasie. Nie raczyli odpowiedzieć. Hmmm... Niestety, w mojej okolicy jedyną alternatywą jest radiówka - max 128 kb, jednak bez limitów. Ale chyba się zdecyduję na zerwanie umowy z TP i na tę radiówkę. Może będzie lepiej. Jak myślicie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli czytałaś mój post dotyczący wyliczeń bardzo łatwo zorientować się jak wygląda wykorzystywanie limitu... A może skusisz się na podzielenie z kimś pasma 1MBit z DSL`a? Wtedy nie ma limitu i jst stałe IP. No i TP podchodzi inaczej do klientów DSL niż do klientów NEO o czym mogłem przekonać się osobiście. Wydedukowałem, że klientów NEO przychodzi za dużo i za dużo krzyczą, że coś jest nie tak i pracownicy po prostu już ich olewają...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czytałam wyliczenia, ale to nie jest na moją głowę ;-)
    Pewnie, że bym się skusiła, tylko gdzie ja taką osobe znajdę? Nie znam nikogo takiego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mieszkasz w bloku czy w domu? Jeśli to blok to wystarczy rozwiesić ogłoszenia w sąsiednich klatkach i pociągnąć kabelek / sieć bezprzewodowa. Ale nam się OT zrobił ;-) Podaj dokładnie jak mieszkasz to może coś wymyślimy :-)

P.S. Ja jestem z Zabrza. Tzn. urodzony w Zabrzu :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mieszkam w zabytkowym budynku (poza tym, że jest zabytkowy ma 100 lat): jedna klatka schodowa, 14 rodzin. Z tego może 2-3 mieszkania zdecydowałyby się na internet, bo w większości to są sami wiekowi ludzie (ja też jestem troszkę "wiekowa" ale nie aż tak bardzo )
    Nikt tu sieci nie pociągnie - wiem, bo już pytałam w kilku firmach zajmujących się tym.

PS: Ja nie jestem z Zabrza - mieszkam tu od kilkunastu lat, bo... tak wyszło. Chętnie zmieniłabym i mieszkanie i miasto, może nawet kraj, bo nic mnie tu nie trzyma. Jednak to najczęściej wiąże się z kosztami ehhh to już zupełnie inny temat

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zrobił nam się straszy offtopic, ale cóż :-) Niestety wydaje mi się, że koszt łącza DSL (512 KBit/s to 254 zł a 1MBit/s to 303 zł) i utrzymanie sieci (kilka-kilkanaście złotych w miesiącu + koszt założenia takiego łącza (brutto 970 zł) + opłaty poczatkowe (serwer, karty sieciowe, kable, robocizna) to chyba troszkę za dużo jak na 3 czy 4 osoby. U mnie internet ewoluował z SDI więc zmiany nie nastepowały drastycznie. Narazie jest nas 4 i planujemy powiększyć sieć do 6 osoób + zmiana łącza na DSL 1 MBit/s. Tak po przeanalizowaniu tego tematu doszedełem do wniusku, że jeśli zależy Ci na stablilnym internecie i bezproblemowym działaniu (jeśli radiówka jest dobra) to wybierz radiówkę, a jeśli chcesz mieć 1MBit/s (teoretycznie), kupe problemów i limit transferu to wybierz TP. A może napisz dokładnie do czego używasz komputera i tego łącza. Będzie łatwiej coś więcej powiedzieć :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pozwolcie moze, ze dorzuce swoje trzy grosze do tematu DSL. Moj kumpel mieszka w solidnym bloku z wielkiej plyty, ponad 50 lokali, centrala tepsy 150 metrow dalej. Pech chcial, ze kablowki jakos wolno szly w jego strone z internetem wiec zaczela sie dyskusja z tpsa...
    Pierwsze rozmowy - nie da rady. Tylko i wylacznie modem, nie ma okablowania, centrala nie obsluguje, pan sie dowiaduje za miesiac i tak dalej...
    Drugie podejscie - z zasadzki. O mozliwosc jakiegokolwiek innego polaczenia niz przez modem zaczela sie dowiadywac 'firma' - znaczy sie mama kumpla, prowadzaca dzialalnosc gospodarcza. I tu :shock: Nie ma sprawy kochana pani, umawiamy sie, przyjezdzamy zakladamy. Przyjezdzali ze dwa miesiace. Zanim powiedzieli, ze bardzo nam przykro... patrz punkt pierwszy...
    Rownoczesnie ta sama sprawe ciagnal nasz znajomy z liceum mieszkajacy w tym samym bloku. Raz w tygodniu pojawial sie w centrali, chodzil i zawracal glowe komu sie tylko dalo, skladal pisemne zapytania, prosby, sugestie i co mu tam tylko do lba strzelilo. W efekcie po pol roku wszyscy w rzeczonej centrali rozpoznawali go po odglosie krokow. Pewnego pieknego dnia chlopakowi puscily nerwy i oglosil, ze jak nie zaoferuja mu czegos sensownego to on zalozy sobie lacze zewnetrzne za ciezkie pieniadze chocby je przez pol miasta mieli ciagnac i okabluje jako wlasna firma nie tylko swoj blok ale i sasiednie. I to nagle stworzylo wielkie mozliwosci :shock: Na terenie, gdzie nie bylo mozliwosci zalozenia glupiego SDI zalatwili DSL od reki A jaki serwis... Router padl? technik pojawil sie w ciagu pol godziny i od reki wymienil na nowy bez marudzenia. A zwykle w takich przypadkach slyszy sie haslo - serwis, 14 dni...
    No nie powiem, sam przemysliwuje nad podobna opcja ale jakos ciezko mi sie byloby rozstac z 1,5Mbps w chello nawet za cene nielimitowanego transferu... Jeszcze jakos daje rade :lol: Pomijajac fakt, ze z telefonem stacjonarnym i tepsa rozstalem sie... huh? Trzy lata temu? Cztery? Juz nie pamietam... I tak mi z tym dobrze, ze do tepsy nie chce wracac... Wystarczy, ze pare groszy u nich zarobilem i to tyle...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Szczęściarzu, gdybym ja miał możliwość przejścia fo innej firmy zaraz bym to zrobił... Ale u mnie ani Netii ani Chello

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Do czego wykorzystuję łącze? Hmmm... chyba tak jak wszyscy. Poza tym, że odwiedzam ciekawe stronki, gdy mi czas na to pozwoli, to troszkę piszę. Więc najczęściej przesyłam pliczki i informacje. Czasem zdarza mi się troszkę popracować "społecznie" tzn. gratis I do tej "pracy" wykorzystuję komunikator. To chyba wszystko.
    U mnie także nie ma ani Netii ani Chello. A z TP zamierzam zakończyć "znajomość" w maju. Jeśli nie znajdę innego rozwiązania..

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)