Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

NEOSTRADA TP...

Neostrada TP, czyli szybki i stały dostęp do internetu. Szybki - niesądze. Srednia wartość transferów z serwisów polskich i zagranicznych dla opcji (aktualnie) 640kbit/s wynosi raptem 430-430. Specjaliści z TP zapewniali, że przesiadka z 512 na 640, która związana jest z obniżeniem VAT`u (który zostanie najprawdopodobniej znów zostanie podniesiony) spowoduje podwyższenie prędkości transferu. Niestety zamiast przyspieszyć, Neostrada zwolniła. Płacimy za 2/3 faktyczniej usługi. Kolejnym "cudem" ma być wprowadzenie dla opcji 640 kbit/s przyspieszenia do 1Mbit/s. Jeśli to przyspieszenie będzie wyglądało tak jak w przypadku z 512 na 640, to możemy płacić 2 razy drożej niż powinniśmy, bo transfer będzie połową oferowanej przez TP prędkości. To naprawdę żenujące, ale to nie koniec rewelacji. Jak informował Dziennik Internautów oraz wszystkie inne serwisy z branży IT TP postanowiła wprowadzić 5 GB miesięczny transfer plików. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że są ludzie, którzy nie ściągają plików z internetu, żadnych filmów, muzyki czy czegokolwiek co nie jest legalne i zostaną strasznie pokrzywdzeni. Żeby wykorzystać w ciągu tygodnia (i to bez specjalnego wysiłku) cały limit jakim TP nas uraczy wystarczy oglądać transmisje strumieniowe - audycje radiowe, telewizyjne, animacje, czy cokolwiek innego. Postaram się przytoczyć Wam prosty przykład jak szybko można się pozbyć tych 5GB limitu...

1MBit/s to 128 kB/s realnego transferu. Czyli w ciągu minuty ściągamy 7680 KB - 7,5 MB. W ciągu godziny człowiek oglądający bądź słuchający muzyki przy takim transferze wykorzysta 450 MB. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że podczas pracy na komputerze lubię posłuchać dobrej muzyki. Dziennie pracuję jakieś 3-4 godzinki. Prostym rachunkiem obliczam, że dziennie wytransferuję jakieś 1350-1800 MB. Idąc dalej mogę śmiało stwierdzić, że w ciągu tygodnia wykorzystam nie 5GB (czyli 5120 MB) a jakieś 9450-12600MB. Napisałem, że jest to przykład w którym wcale nie używam jakichś liczb z kosmosu, tylko realne liczby. Licząc nawet, że będę słuchał tej muzyki czy oglądał TV przy połowicznym transferze daje to liczby, które pokazują jak łatwo wykorzystać cały limit w ciągu tygodnia. A gdzie obsługa poczty, gdzie surfowanie po stronach WWW? Czy ktoś z Was ma pomysł jak pokazać "specom" z TP jak bardzo krzywdzą klientów?

P.S. Nie jestem wrogiem TP, ale wydaje mi się, że chęć zysku i realizacji planu marketingowego zasłoniła im zdrowy rozsądek, co prowadzi tylko do pokrzywdzenia klientów i do spadku i tak bardzo niskich notowań firmy. Taka polityka może prowadzić tylko do zmienjszenia liczby klientów.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Oficjalne oswiadczenie TP:

Dotychczasowi użytkownicy neostrady tp, którzy nie zdecydują się na skorzystanie z nowych opcji, będą mogli korzystać z usługi na wcześniejszych zasadach.
    Więc jesli masz opcje 640 kbit/s to sie nie przejmuj i nie podnos paniki. : - )

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konrad :
    1. Nie można podnosić paniki, można wywołać panikę... ;-)
    2. Czyli uważasz, że TP dobrze zrobiła? Że dyskryminuje wielu ludzi, którzy korzystają z internetu wg ich sloganu, czyli szybko i stale? Czy opcja 1Mbit ma być przeznaczona dla ludzi, którzy korzystają z internetu raz w tygodniu po 2-3 godzinki? Czy to nie nabijanie klienta w butelke? Wydaje mi się, że jest to strzał samobójczy...

Czy ktoś orientuje się, czy nie można uniemożliwić TP prowadzenia takiej taryfy?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nimitz, polityka TP jest dupna dla klientów - ale dobra dla TP. I dlatego TP to monopolista.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

TPSA TO SZit

Dobra prawie wszystko jest zgodne z tym co napisales . Ja wzielem se neo 512kb jakies rok temu . Maksymalnie jak cos sciagalem to osiagalem 52 KB . Jak podniesli do 640 (tu akurat nie wiem o co chodzi bo w polaczeniu wyskakuje mi ze mam 768) to ciagne z 68KB na maksa mniejsza w to - i tak to sie nie kalkuluje! Ale ok to jeszcze da sie przerzyc , bo w przeciwienstwie do moich kumpli u mnie wszystko dzialalo stabilnie - nie rozlaczalo sie do ....... okolo 3-4 dni temu ( Wtedy wlasnie ujrzalem cudowna reklame tEPSY -neo 1024) Rozlacza sie okolo 30 razy na dzien . I jak mam to rozumiec ? Umowa mi sie konczy za miesiac . Wiec chyba inteligenci z TP prubuja mi w ten sposob wytlumaczyc ze opcja 640 jest zla i powinienem wziasc se 1024. To sie nazywa dbać o klienta! Przyznam sie ze jestem zaskoczony! Normalne ze Tp ma uzytkownika gdzies tam , ale myslalem ze w ostatnim miesiacu umowy to beda mi w d**e wlazic i ze lacze bedzie smigac jak szalone! No cuz ! Rzem sie pomylil.
    Odnosnie opcji 1024 to jest "idealna" dla takich ludzi jak ja . Moj komputer dziala 24h na dobe , przez caly czas sciagam filmy muzyke i inne rzeczy . Tak wiec gdybym powiedzmy mial te 80 - 90KB przy downloadzie to bym to wykorzystal w dwie doby - 48 h !!!!!!!! (Mowie tu o promocyjnym limicie 15GB Wiec tak placi sie 180 zl za 2 -3 dni predkosci 1MB a potem co? 32kb do konca miesiaca! Przeciez to nie jest nabijanie klienta w butelke - to zwykly bałach !!!
    Najgorsze tylko to ze duzo ludzi sie na ten bałach załapie , bo im gały wyjdą jak zobaczą 1024kbps , a nie beda wiedzieli o limicie.
    Więc jeżeli macie tylko możliwosc bierzcie wszystko byle by nie tP.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Jesli jestes jeszcze na starej umowie to idz do BOKu tpsy i zazadaj przedluzenia umowy na czas okreslony - bedziesz musial podpisac aneks. Wtedy zostaniesz przy wersji 640 bez limitow i dalej w cenie 139 zl. Jesli tego nie zrobisz przedluza ci umowe automatycznie ale na czas nieokreslony, czyli bedziesz mial dalej 640 bez limitow tyle ze w cenie 185 zl.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja pierdykam, ludzie, wiecie ze jest roznica miedzy kb i kB ?
    KB to kilobity a kB to kilobajty!!!

Jesli miales 512kb i osiagales 64kB to bylo dobrze!
    Teraz, jesli osiagniesz przy 640kb predkosc 70-80kB to bedzie dobrze.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał konkordPL
    Ja pierdykam, ludzie, (...) !!!
    I po co sie zaraz unosisz? Myslisz ze kazdy musi to wiedziec? Mozna wytlumaczyc cos spokojnie bez pierdykania ani pierdzenia. Szczegolnie, ze nie ma tutaj (na tym forum) zbyt wiele tego typu pytan, ani bledow...
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bo mnie mdli jak widze, ze ktos ma pretensje o transfer, nie majac o tym zielonego pojecia. I oskrza o to caly swiat, ze ma taki a nie inny.

Lektury dla chętnych:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt_(informatyka)
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_bajtów
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bit

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konrad, proszę Cie, zawsze Cie chłopie bronie a teraz odbierasz mi nadzieje, że to wogóle ma sens... Zauważ, że moje oznaczenia i przeliczenia są poprawne. A jednak narzekam na transfer. Krzysiek ma rację. Weź się wycisz. Ja wiem, że to z racji wieku i hormonów, ale kiedyś nam za to podziękujesz

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)