Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Exclamation Fundusze emerytalne

Witam wszystkich bardzo serdecznie:grin:
    Możliwe że był już ten temat poruszany ale chyba wydaje się być na czasie i zdania na ten temat mogą się zmieniać z dnia na dzień.
    Chciałbym poznać państwa zdania na temat funduszu który warto wybrać.
    Należę do Allianz ale z tego co widzę notowania tego funduszu nie należą do zbyt obiecujących.
    W internecie jest wiele notowań ale każda strona przedstawia inne dane więc najlepiej zapytać właśnie ludzi.
    Co proponujecie, jaki fundusz jest waszym zdaniem najlepszy?
    Dziękuję za pomoc i czekam na wasze opinie.
    Pozdrawiam Obione81

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja się tam nie znam, ale po wnikliwych wyszukiwaniach wybrałem NN. Jako jedyni zawsze są powyżej średniej, bez zbędnych skoków

Tyle z osobistej odpowiedzi

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja się pewnie znam jeszcze mnie niż RRybak, bo nie prowadziłem wnikliwych poszukiwań jak sam wybierałem. ;-) Tak trafiłem do CU i jak na razie jest dobrze.
    Niestety, z racji, że nie wiadomo w jaki sposób pieniądze będą z OFE wypłacane, ciężko dokonać w pełni świadomego wyboru - tak więc cokolwiek wybierzesz, rozważ też III filar. No i wtedy na pewno opłaca się wybierać różne "grupy kapitałowe".

www.ofe.xt.pl
    Gość

Drodzy przedmówcy!

Dokonaliście wyboru i bardzo dobrze. Jednakże musicie sobie zacząć zdawać sprawę z faktu że ten wybór nie jest na stałe.
    Chociaż co niektórzy tak mówią.

Można spróbować tak pokierować swoją bytnością w OFE aby zawsze były to fundusze powyżej średniej. I niekoniecznie należy się w 100% opierać na wynikach historycznych, ale także na wielkości aktywów, tendencji do ryzyka inwestycyjnego, grupy zarządzających, itp.

Co do funduszy wymienionych w poprzednich postach to uważam, że:
    - Allianz - słaby fundusz ale w chwili obecnej z mocna tendencją wzrostową, zostałbym w nim jeszcze przez rok a potem ponownie analizował,
    - NN - dobry fundusz ale z tendencją spadkową, okres dużych wzrostów ma juz za sobą, spokojnie można się przenieść do jakiegoś innego OFE
    - CU - średni fundusz z tendencją spadkową, spokojnie można zmienić na inny,

I nie dajcie się namówić agentom, że większa ilość tanich jednostek to lepiej dla klienta. Nie jednostki zarabiają a pieniądze.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obione81 ja wybrałam w Generali!!prześledziłam ich "karierę" w tej kwestii i ciągle trzymają sie w pierwszej piątce w Polsce!!a w ciągu 6 lat obroty wzrosły o ponad 130%!!
    Mam u nich dodatkowo polisę na życie!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia