Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem "co łaska" rozwiązany?

Dzieci rozpoczęły rok szkolny. Trzeba było wybrać się do kościoła. Wyszedł klecha z rzędu i wygłosił kazanie.

Przytoczył przypadek pary, która przyszła zapytać, ile kasy trzeba wybulić za udzielenie ślubu. Proboszcz ociągał się z odpowiedzią. Wszystko co z siebie zdołał wydobyć to tradycyjne (choć podszyte obłudą) "co łaska".
    Kiedy przyszły pan młody zapytał ile to "co łaska" wynosi dokładnie, proboszcz zrobił się czerwony (zapewne procesor mu się przegrzał od przeliczania) ale wydukał:
    - Daj synu tyle, abyś do swojej przyszłej żony mógł mówić "moja droga"...

No i masz Ci los... ile dać? Przecież nie dam stówy, bo mi panna mordę obije - tak pewnie sobie owy gostek pomyślał
    Przecież nasze, te jedyne kobiety (przynajmniej na początku) są bezcenne.
    Zachłanny ten proboszcz :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To ja slyszałem podobny dowcip:
    Przyszła para dać na zapowiedzi po wszystkich sprawach młody zapytał się księdza ile się należy :!: ksiądz mu odpowiedział: A na ile wyceniasz swoja przyszła żonę
    Mlody popatrzył na narzeczona na księdza i na anrzeczona potem wręczył księdzu 50 zł
    Ksiądz popatrzył się na młodą i wydał młodemu jeszcze 20 zl reszty :twisted:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Apropos kosciola...

Bylem na religii (to wyjatek) i ludzie co chodza mają sie nauczyc cnót kardynalskich czy coś w ten desen... Nie moglem sie powstrzymac od zadania pytania o wiecie czym...

A moja jest bezcenna...

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Cytat Napisał Dybaś
    To ja slyszałem podobny dowcip
    Ty słyszałeś dowcip... ja słyszałem kazanie
    Nie sądzę, aby klecha był na tyle dowcipny, aby na mszy dowcipy opowiadać

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Nie rozumię takich ludzi, którzy nie wierzą w Boga a chodzą do kościoła i przyjmują sakramenty święte.
    Jak ich nazwać?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Jak ich nazwać?

rozrywkowi :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja nie rozumiem takich ludzi, ktrzy chodz do kocioa do pracy (i nie mwi tu o kocielnym, czy organicie)... a ich jedynym bogiem jest Pan $.
    Jak ich nazwa?
    1. Ksidz.
    2. Kapan.
    Odpowiedzi moecie wysya gdziekolwiek, pod jakikolwiek numer. Opata wg cennika sieci.

Dom'u. Ju Ci tumacz po co czasem trzeba si przej do najdroszego budynku w okolicy i zje kawaem wafelka klczc, albo da si pochlapa wod czy nasmarowa olejkiem. Dla spokoju. eby si stare klpy nie czepiay i palcami nie pokazyway.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie rozumię takich ludzi, którzy nie wierzą w Boga a chodzą do kościoła i przyjmują sakramenty święte.
    Jak ich nazwać?
    Moze nazwac by ich konformistami. Nie jest to wina tych ludzi ze robia cos w czym nie widza najmniejszego sensu tylko nietolerancyjnego spoleczenstwa, zwlaszcza w malych miejscowosciach i na wsiach gdzie osoby nie chodzace do kosciola przynajmniej raz w tygodniu traktuje sie jak diably wcielone.

Poza tym jakbys dom nie zauwazyl to wiekszosc osob zycia publicznego tak robi - bo inaczej media i spoleczenstwo zepchna ich na margines. Mozesz sie spierac ze wiekszosc rzadzacych na prawde wierzy - jesli tak to po co ciagle szopki w tv, gdzie te osoby pokazuja sie w towarzystwie biskupow. Kolosalne datki na kosciol - zeby przypadkiem jakis klecha nie powiedzial ze taka a taka osoba jest be, szum w okol jakich zabobonow w eurokonstytucji, zakaz handlu w niedziele, itp... za chwile w tym chorym kraju ZUS bedzie zamykal nieposwiecone budynki firm.

Ludzie sa tak glupi ze zaklada sie juz partie ktore maja swietych w nazwie a ich celem jest walka z tajemniczym wrogiem. Kosciol ma u nas za duzo przywilejow a duchowni sa za bardzo rozpuszczeni. Maja byc przykladem, ale dla kogo? chyba dla zlodziei i pedofili...

Nie chcial bym tutaj obrazac porzadnych duchownych, ale prawda jest taka ze chyba tylko w srodowiskach koscielnych dochodzi w takim stopniu do zatajania zboczen i przekretow i nikt nie moze albo i nie chce nic na to poradzic. Moim zdaniem kosciol katolicki (nie religia) powinien byc zdelegalizowany jako organizacja o destruktywnym wplywie na spoleczenstwo i strukturach mafilnych.

W USA sie z nimi nie piepsza. Zauwazyli ze Watykan pomaga ukrywac pedofili, to zamiast diecezji kare za postepowanie swoich zboczencow w sutannach zaplaci Watykan. Nawet wizyta Condoleezzy Rice watykanie i upor ksiezy nie pomogl. Sprowadzaja do siebie obroncow pedofili i pomagaja im uciec przed wymiarem sprawiedliwosci - to za ich wybryki zaplaca.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

"Nie jest to wina tych ludzi ze robia cos w czym nie widza najmniejszego sensu " A kim ci są co robią i sensu nie widzą?
    Coś to mi nie pasuje. Z kim ja tu pisze. "raz w tygodniu traktuje sie jak diably wcielone. " no to teraz już wiem. Bzdura.
    "Ludzie sa tak glupi ze zaklada sie juz partie ktore maja swietych w nazwie" rozumię, tylko świckich w nazwie?
    r-mi czy Ty nierozumiesz świata? Wszędzie są różni ludzie. W kościele, partii, rządzie i samorządzie. Jak będziesz popierał geji to nie krzycz na nich w kościele czy rządze. Nie zarzucaj kościołowi czy rządowi, że są tam geje> Popierasz ich równość i dajesz możliwości pracy w kościele czy rządzie. Ja właśnie nie chce popierać żadnej parady ani równości. Gej nie jest równy ze mną bo jest chory. Ja też ale moja choroba to nie jest zboczenie. Jak pozwalasz gejowi być nauczycielem, psychologem, posłem czy księdzem to prędzej czy póżniej jego choroba da się odczuć publicznie bo to jest choroba i stanowisko publiczne.
    Nie płacz teraz nad rozlanym młekiem, że w rządzie, sejmie czy kościele są geje.
    Pieski teraz poszczekają, że ich pouczam. Daleki jestem od pouczania ale kij ma dwa końce. To wszyscy musimy zapamiętać. Jest to tak normalne patrząc na ten kij, że jak zajmiemy się jednym końcem to drugi może nas uderzyć. Dlatego szanujmy ludzi, którzy są inni ale nie dopuszczajmy do rozwoju chorób i zboczeń.
    I znowu ściągneli mnie na inny temat.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jako rzekłeś: szanujmy ludzi.
    Czasem w tym bełkocie coś modrego Ci się wyśliźnie - jeszcze ze 20 lat i może coś do Ciebie dotrze.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)