Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 166
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tych zadan poniewaz wogole nie rozumiem...

1. Cialo spada swobodnie z wysokosci H=15m. Oblicz jego szybkosc w chwili gdy znajduje sie na wyskoksci h=0,25H nad ziemia.

2.Pionowo w gore rzucono kamien o masie 1kg nadajac mu szybkosc poczatkowa Vo=20m/s. Oblicz:
    a/ wysokosc na jaka wzniesie sie kamien
    b/ energie kinetyczna, potencjalna i calkowia mechaniczna w polowie najwiekszej wysokosci
    c/predkosc jaka kamien powroci do poziomu wyrzucenia
    d/ czas wznoszenia

3 Kulke rzucono pionowo do gory nadajac jej predkosc Vo=12m/s. Jak wysoko doleci kulka i ile trwalo jej wznoszenie sie do gory ?

Bardzo Prosze o Pomoc.:sad:
    Pozdawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dzisiaj 13:47 Nie udało się przekazać linku do schowka. Poniżej pełny adres url prowadzący do posta

OK
    Link pomyślnie przekazany do schowka
    Cześć
    Mam zadanie z fizyki i niestety nie mogę sobie poradzić, choć dla niektórych może być łatwe. Napiszę jeg treść i może ktoś się znajdzie, kto będzie mógł mi pomóc

Ile wynosiła średnia wartość siły uderzenia łotka w gwóźdź, jeżeli wykonana praca miała wartość 100J, a gwóźdź został wbity na głębokość 5 cm? Z jakiej wysokości musiałby spadać swobodnie ten młotek, aby wbić gwóźdź na tę głębokość, jeżeli masa młotka wynosiła 0,2kg?

Proszę o pomoc :P

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gilraen Zobacz post
    Ile wynosiła średnia wartość siły uderzenia łotka w gwóźdź, jeżeli wykonana praca miała wartość 100J, a gwóźdź został wbity na głębokość 5 cm? Z jakiej wysokości musiałby spadać swobodnie ten młotek, aby wbić gwóźdź na tę głębokość, jeżeli masa młotka wynosiła 0,2kg?

Proszę o pomoc :P
    W = F*s
    F = W/s
    F = 100J/0,05m
    F = 2000 N

Ep = mgh
    Ep = W
    h = Ep/mg
    h = W/mg
    h = 100J/0,2kg*10[m/s^2]
    h = 50m

Średnia siła to 2kN, a młotek musiałby spadać z h = 50m

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kim100 Zobacz post
    1. Cialo spada swobodnie z wysokosci H=15m. Oblicz jego szybkosc w chwili gdy znajduje sie na wyskoksci h=0,25H nad ziemia.

2.Pionowo w gore rzucono kamien o masie 1kg nadajac mu szybkosc poczatkowa Vo=20m/s. Oblicz:
    a/ wysokosc na jaka wzniesie sie kamien
    b/ energie kinetyczna, potencjalna i calkowia mechaniczna w polowie najwiekszej wysokosci
    c/predkosc jaka kamien powroci do poziomu wyrzucenia
    d/ czas wznoszenia

3 Kulke rzucono pionowo do gory nadajac jej predkosc Vo=12m/s. Jak wysoko doleci kulka i ile trwalo jej wznoszenie sie do gory ?

Bardzo Prosze o Pomoc.:sad:
    Pozdawiam

prosze o pomoc - wciaz aktualne

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam. Czy ktoś byłby w stanie rozwiązać któreś z tych zadanek:

1. 1.Elektron poruszający sie z prędkością V=10 do potęgi 6 m/s, wpada w jednorodne pole magnetyczne o indukcji B=0,1 T. Należy obliczyć prmień i okres obiegu. Ładunek elektronu q=1,6 * 10 do potęgi -19 C, masa elektronu m=9*10 do potęgi -31 kg

2.Proton wpada w jednorodne pole magnetyczne prostopadle do linii sił pola i zatacza tam drogę o promieniu r=0,5 m. Obliczyć jego prędkość, jeżeli B=10T, q=1,6 * 10 do potęgi -19C, m= 18*10 do potęgi -28 kg

3.Elektron wpada w jednorodne pole magnetyczne o indukcji B=1T prostopadle do linii sił pola i zakreśla tam okrąg o promieniu R=1m. Obliczyć energię kinetyczną elektronu, jeżeli jego ładunek q=1,6*10 do potęgi -19C, masa m=9*10 do potęgi -31 kg

4.Elektron poruszający się z prędkością V=10 do potęgi 6 m/s wpada w jednorodne pole magnetyczne o natężeniu H=1000 A/m pod kątem alfa=45o do linii sił pola. Obliczyć promień i skok spirali. Masa elektronu m=9*10 do potęgi -31, ładunek elektronu q=1,6 *10 do potęgi -19 C

Z fizyki jestem cieniutki, dlatego zależy mi na rozwiązaniu chociaż jednego zadanka. Z góry dziękuję

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

zadania-pomocy

Mam dwa zadania do zrobienia i niestety nie mam pojecia jak sie do tego zabrac, bardzo prosze o pomoc, będę bardzo wdzieczny.
    1. Na szczycie półkuli o promieniu R znajduje się niewielkie ciało, które wyprowadzone ze stanu równowagi ślizga się bez tarcia po powierzchni kuli. Oblicz, na jakiej wysokości nad powierzchnią ziemi ciało to oderwie się od powierzchni.
    2. (...)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pętla beznadziejna

Zadanie 1 będziesz miał pomoc
    Zadanie 2 - bezsensowne(jak Ci napisałem gdzie indziej)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

lolek 900

Zadanie 1
    Narysuj półkulę na linii poziomej (ziemia),zaznacz środek O,wystaw pionowy R i będzie wierzchołek A a na nim narysuj kuleczkę.Kuleczka jedzie po łuku AB i odrywa się..Z punktu B wystaw prostopadłą do OA , otrzymasz punkt C podzieli on na dwa odcinki
    X = oC
    R-x = CA
    Poszukujemy x.
    Kulka się odrywa gdy siła odśrodkowa
    1.F® = m*v^2/R
    staje się równa (lub wieksza) od składowej ciężaru jej nakierunku OB.
    2. P® = P*cos alfa = m*g*cos alfa
    czyli
    m*g*cos alfa = m*v^2/R
    g*cos alfa = v^2/R
    ale
    cos alfa = x/R więc
    3. gx = v^2
    Teraz stosujemy zasadę zachowania energii
    Energia potencjalna grawitacyjna w punkcie A = energii kinetycznej w punkcie B
    M*g(R-x) = 1/2*m*v^2 i dalej
    4. 2g(R-x) = v^2
    łączymy wzory 3 i 4
    2g(R-x) = gx
    2R – 2x = x
    2R = 3x
    x = 2/3 *R

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

bardzo dziekuje za pomoc

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

witam po raz kolejny mam do zrobienia 3 zadania z fizyki ale ich wogole nie rozumiem może mi ktoś pomóc? a oto one: 1)Wazon stoi w odległości 1,5m od zwierciadła płaskiego. Oblicz o ile się zmieni odległość między wazonem a jego obrazem gdy odsuniemy go o 0,5m od zwierciadła. 2)promień sietny przechodzi z bursztynu od współczynnika załamania 1,55m do powietrza . Oblicz prędkość światła w bursztynie . Czy jest możliwe zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia promienia sietnego który przechodzi z bursztynu do powietrza ? Jeśli tak to oblicz sinus kąta granicznego. 3) Przedmiot umieszczono w odległości x od soczewki skupiającej o ogniskowej 10cm.Uzyskano obraz powiększony 2,5razy.Oblicz odległość obrazu od soczewki.Będę naprawdę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia