Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 166 z 166
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

No to jak wszyscy mam problem z nie którymi zadankami....w załączniku skan zadań szczególnie zadanie 4 i 2 b,c a jak byście mieli chwilkę to resztę tez bo mam tam co nieco... ogólnie bym potrzebował te dwa zad do 5.06. do godziny 24 :-)

Kod html:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79c117acf8c767e5.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał jeleszcz Zobacz post
    Dziękuję! Przy życzliwym stosunku redakcji DI ,otwieram kącik pomocy z fizyki za frico ,a dokładnie za "dziękuję".Z zadaniami z fizyki, to wielka ściema w szkole:niektórzy belfrzy zadają kupę zadań ,a nie uczą jak rozwiązywać.Nie będę dawał ściąg lecz uczył metod rozwiązywania zadań z fizyki.Przekaż to innym.Pzdr.jl.

Hej. Mógłbyś mi pomóc z dwoma zadaniami z fizyki?? Jak możemy się skontaktować?? zależy mi na czasie...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zadania z hydrostatyki

Miałabym do was ogromną prośbę. Mam problem z rozwiązaniem kilku zadań z hydrostatyki. Próbowałam je rozwiązać, ale niestety nie potrafię. Jeśli ktoś mógłby pomóc, to byłabym ogromnie wdzięczna. Proszę pomóżcie!

1. Jednorodny sześcian pływa w rtęci, przy czym 1/5 część jego objętości jest zanurzona. Jeśli na nim postawimy drugi sześcian o takich samych wymiarach to sześcian dolny zanurzy się całkowicie. Znajdź gęstość górnego sześcianu. Gęstość rtęci wynosi 13,6*10^3 [10 do 3]kg/m3.

2. Próbówka z piaskiem o masie 0,05kg zanurza się w cieczy o gęstości 1000kg/m3 do pewnej głębokości. Po wrzuceniu do próbówki ciężarka o masie 0,05kg zanurza się ona do tej samej głębokości w innej cieczy. Oblicz gęstość tej cieczy.

3. Metalowa kulka o średnicy 20mm ma w powietrzu ciężar 2N. Ile waży ta sama kulka zanurzona w wodzie o gęstości 1000kg/m3.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Enigmatyczna

1. Jednorodny sześcian pływa w rtęci, przy czym 1/5 część jego objętości jest zanurzona. Jeśli na nim postawimy drugi sześcian o takich samych wymiarach to sześcian dolny zanurzy się całkowicie. Znajdź gęstość górnego sześcianu. Gęstość rtęci wynosi 13,6*10^3 [10 do 3]kg/m3.
    Rozwiązanie
    I sytuacja
    F = P
    Siła wyporu = cieżarowi sześcianu
    F = 1/5 V(s)D(r)
    P= m*g = V(s) D(s,1)g
    1/5 V(s) *D(r) = V(s) *D(s,1) *g

II sytuacja
    F = P
    F = V(s)* D( r)
    P = V(s) *D(s,1) + V(s) *D(s,2)
    V(s)* D( r) = V(s) *D(s,1) + V(s) *D(s,2)
    Kąd
    D ( r) = D(s,1) + D( s,2) więc
    D(s,2) = D( r) – D(s,1)

Uwaga
    D(s,1)-gęstość pierwszego sześcianu
    D9s,2)- gęstość poszukiwana
    D( r)- gęstość rtęci
    V(s)- objetość każdego sześcianu.

2. Próbówka z piaskiem o masie 0,05kg zanurza się w cieczy o gęstości 1000kg/m3 do pewnej głębokości. Po wrzuceniu do próbówki ciężarka o masie 0,05kg zanurza się ona do tej samej głębokości w innej cieczy. Oblicz gęstość tej cieczy.
    Rozwiązanie
    Siła wyporu w wodzie jest równa cięzrowi probówki z piskiem
    Ciężar probówki
    P = m(1)8g
    Siła wyporu
    F = Pi*r^2*x* D(w) gdzie x-głębokość zanurzenia,r-promień probówki
    Jest więc
    P = F
    1. m*g = Pi*r^2*x* D(w)
    Równanie dla drugiej sytuacji
    2*P = Pi*r^2*x*D(c ) bo ciężar wzrósł dwa razy
    2. 2*m*g = Pi*r^2*x*D(c
    podziel równanie 1 przez 2 dostajesz
    ½ = D(w)/D( c) skąd
    D( c) = 2*D(w)
    3. Metalowa kulka o średnicy 20mm ma w powietrzu ciężar 2N. Ile waży ta sama kulka zanurzona w wodzie o gęstości 1000kg/m3.
    Rozwiazanie
    Najpierw oblicz objetość kulki
    V = 4/3 Pi(d/2)^3 tylko d-średnicę zamień na metry
    Nastepnie według prawa Archimedesa oblicz wypór wody pionowo do góry
    F = V*D(w) gdzie D(w)-gęstość wody
    No to jej ciężar w wodzie będzie
    P(1) = P - F

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dziękuję

Jeleszcz: dziękuję bardzo za pomoc

Pozdrawiam!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam wszystkich

Mam do rozwizania 2 zadanka z fizyki i przyznam ze nie mam pojcia jak to zrobi oddaje_sie: Czy kto moe mi pomc?

Oto zadania:
    1. Oblicz dugo fal de Broglie'a odpowiadajc elektronom o energii 1 keV. Porwnaj j z dugosci fali promieniowania widzialnego. Znajd i nazwij zakres tych fal elektromagnetycznych.
    2. wiato o dugoci fali 0,4 um pada na metal powodujc emisj elektronw. Przyjmujc, e elektrony te w polu magnetycznym o indukcji B= 3*10(do potgi -4) Wb/m(kwadratowy) zakrelaja okrgi k, oblicz prac wyjcia elektronw z metalu. Promie najwikszego koa r=0,012m.

Bd wdziczna :smile:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia