Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 166

Twoja ocena: Yes No

Ja na takie prośby nie odpowiadam, a jeżeli już to tak żeby "spławić" delikwenta. Przepraszam jeśli kogoś obrażę, ale te wzory których użyto w powyższym wyjaśnieniu znajdują się w tablicach maturalnych. Jeśli dla kogoś przepisać coś stamtąd to jest być albo nie być to najwyższy czas iść do pracy...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a ja powiem tak...ja staram radzić sobie sama i taka jest prawda, że jeżeli nie potrzebowałabym tej pomocy to poprostu bym nie pisała, chłopak sam te zadania rozwiązał, tylko chodzi o to, że sam już zwątpił czy one są dobrze zrobione, ponieważ nie mógł tego zaliczyć.

Tak zgodzę się, że to są studia techniczne, ale myślisz, że tutaj aż tak konieczna jest ta fizyka? bo mi się wydaje, że nie jak patrze jakie ma przedmioty i wogóle...Zresztą nie każdy wszystko musi lubić...

I ja dziękuje Panu który mi pomógł i że istnieją takie osoby, bezinteresowne, a nie tylko które jak stwierdził kwesoły chcą spławić delikwenta lub rozwiązać zadania za 20/40 zł... Jeśli to tak ciężko pomóc to trudno...i tutaj nie chodzi o pieniądze, żeby nie było...

case...a on tych studii nie zignoruje i nie zajmie się piciem...bo mu na nich zależy i wie co chce robić, a że trafi się jakiś głupek na studiach, który ocenia prace takie same, dobrze rozwiązane różnie(bo ma dobry/zły humor, bo podoba/ nie podoba mu się pismo) to może nie trzeba myśleć o tym, żeby zrezygnować ze studii tylko by zrobić coś z tym człowiekiem? I nie bronie chłopaka tutaj, bo to nie tylko na jego uczelni tak jest...ja studiuje dwa kierunki i tacy ludzie się zdarzają i na drugim i na trzecim, możesz umieć perfect nauczyć się napisać dobrze i nie zaliczyć...więc bez sensu jest taka dyskusja....

selena i wydaje mi się, że on już wyciągnął z tego wnioski dzięki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kwesoly Zobacz post
    Ja na takie prośby nie odpowiadam, a jeżeli już to tak żeby "spławić" delikwenta.

a jednak odpowiedziałeś, dodając stawki swoich "usług".

Cytat Napisał kwesoly Zobacz post
    To jest na poziomie matury, za jakieś 20zł mogę podać wyniki, za 40 wytłumaczyć

W necie podobnie jak w życiu, nie zawsze musi być odpłatność.
    Pomóż innym a znajdą się tacy, którzy pomogą Tobie jak zajdzie taka potrzeba.

Dodać muszę, że ja na tym Forum też otrzymałam pomoc za przysłowiowe dziękuje.

Sam nieraz pomagam, przepraszam jeśli źle zrozumiałem beatkasz. Ja mogę tylko potwierdzić ,że zadania są rozwiązane bardzo dobrze, pieniędzy bym nie przyjął bo niby jak?? Zadania były, jak widać w samych rozwiązaniach raczej proste, a podanie cennika jest najlepszym sposobem na "oddalenie" takich proszących. Jeszcze raz przepraszam, po prostu mam uraz do ludzi proszących o rozwiązanie zadań. Najczęściej są to dzieci którym się nie chce robić zadania domowego.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kwesoly nie ma problemu :-) ja naprawdę nie prosiłabym o pomoc gdyby nie było to dla mnie ważne i nie jestem dzieckiem ja poprostu nie mam fizyki i nie mam z nią styczności od bardzo dawna dlatego niby nawet to podstawienie do wzorów nie byłoby trudne, ale...nie wiedziałabym nawet do jakich wzorów

Nie ma problemu, jakbyś kiedyś coś potrzebowała pytaj śmiało, sądzę że wszystko można załatwić

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Thumbs up Fiza - POMOCY !!!

Błagam niech mi ktos pomoze. Mam zadanie z fizy na jutro, a jestem zagrozona, Fizyka kompletnie mi nielezy. Ktos mi rozwiaze to zadanie ??
    Ładunek punktowy q wytwarza wokol siebie pole elektrostatyczne, ktorego natezenie w punktach A i B ma wartosc EA i EB. Jaka praca zostanie wykonana podczas przesuniecia ladunku probnego Q0 z pukntu A do punktu B, jezeli znane sa odl.rA i rB

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wzorki i wyjanienia o elektrostatyce znalazem na: http://fizyka.kopernik.mielec.pl/fiz...ektrostatyczne
    Wydaje mi si, e cakiem sensownie tam pisz.

To, co tam pisz, to:
    (przyjmuj oznaczenia Elzuni1989)
    praca W = (Q0*k*q/rA) - (Q0*k*q/rB)
    potencja E = k*q/r^2, czyli k*q/r = E*r
    tak wic warto W = (Q0*EA*rA) - (Q0*EB*rB) = Q0 * (EA*rA - EB*rB)
    W zalenoci, czy przemieszczasz adunek prbny Q0 w kierunku "do" czy "od" rda, to znak W jest + lub -:
    "do" - praca jest ujemna
    "od" - praca jest dodatnia

Chciabym jeszcze zaznaczy, e ze mnie adne fizyk, od 5 lat nie miaem zadania z fizyki w rkach, wic jak by tak kto bardziej "praktykujcy" zechcia przy okazji rzuci okiem i potwierdzi, e za duo nie nakamaem koleance.
    8)

ps. co to moe by za 'k' we wzorze na potencja?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elzunia1989 Zobacz post
    Błagam niech mi ktos pomoze. Mam zadanie z fizy na jutro, a jestem zagrozona, Fizyka kompletnie mi nielezy. Ktos mi rozwiaze to zadanie ??
    Ładunek punktowy q wytwarza wokol siebie pole elektrostatyczne, ktorego natezenie w punktach A i B ma wartosc EA i EB. Jaka praca zostanie wykonana podczas przesuniecia ladunku probnego Q0 z pukntu A do punktu B, jezeli znane sa odl.rA i rB
    Do Twego postu mam dwa komentarze:
    1. Nie wiem jaki poziom nauczania a stosowanie odpowiedniej matematyki od tego zależy. Zakładam ,że liceum i nie stosuję rachunku różniczkowego lub całkowego.
    2. Tekst zadania chyba posiada za dużo danych, czyli jest wadliwie sformułowany.

Rozwiązanie.
    Jeżeli znam wartość ładunku źródłowego q oraz wartość ładunku przesuwanego Q(0) i odległości punktów A i B od q ,to praca sił pola jest
    1).W(z A do B) = Q(0)[V(A) – V(B)]
    Gdzie V(A) i V(B), to potencjały pola w odpowiednich punktach, które obliczamy
    2).V(A)= kq/r(A)
    3).V(B) = kq/r(B)
    Po podstawieniu 2 i 3 do 1 dostajemy
    4). W(z A do B) = kqQ(0)[1/r(A) – 1/r(B)] gdzie
    k = ¼*Pi*e(0) = 8,99*`1o^9[N*m^2/C^2]
    Tak więc rozwiązanie otrzymałem bez użycia E(A) i E(B).

Jeżeli natomiast muszę użyć wartości E(A) i E(B), to zbędny jest dla mnie ładunek q. Wykorzystam po prostu znaną zależność pomiędzy potencjałem V i natężeniem pola E
    5). V = E*r
    i do wzoru 1 podstawię odpowiednie iloczyny
    6). W(z A do B) = Q(0)[V(A) – V(B)] =
    = Q(0)[E(A)*r(A) – E(B)*r(B)]

Uwaga końcowa.
    Zbadaj poprawność sformułowania tekstu zadania.jl.

P.S.
    doderic prawie wszystko zrobił.Ciekawe czy potwierdzi mój komentarz na temat sformułowania tekstu zadania.
    k jest stał fizyczną związaną ze stałą dielektryczną próżnie(0),jak podałem wyżej.jl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kwesoly "nie sztuką jest popełnić gafę (błąd), sztuką jest się do tego przyznać". Jest ok.

Do beatkasz i elzunia

Trafiłyście na super Forum, od ręki macie rozwiązane zadania, miejmy nadzieję, że zostaniecie tu na dłużej i odwdzięczycie się pomocą dla innych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia