Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 166
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał doderic Zobacz post
    lsnienie:
    To może wprowadzić zasadę podobną, jak jest w przypadku Reputacji?
    Np. danej osobie rozwiązujemy jedno zadanie za 50 postów na forum i nie częściej niż raz w miesiącu.

Pomysł wart zachodu, chociaż 50 postów to w/g mnie za wiele, zniechęci to nowiciusza, ale tak około 20 byłoby w sam raz.
    Tak bardziej serio, to nie każdego stać na korepetycje a w necie taka wzajemna pomoc ma sens.
    Przydałby sie taki pokoik na tym Forum dla tych, którzy w miarę możliwości beda w stanie pomagać w zadaniach szkolnych.

Beatka już deklaruje, że zostanie na dłużej

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Czego ty ode mnie chcesz? Czy ja cię o coś oskarżyłem?
    ... Brak ironii, brak podtekstów, brak drugiego znaczenia, itd.
    Ja wyczułem ironię i pewien podtekst,no i pomyliłem się ,więc -
    PRZEPRASZAM !
    Błąd z mojej strony ,że w tekst do Ciebie włączyłem dygresyjnie uwagi o wypowiedzi case.Nie miałem czasu,wysłać jemu odrębnie.Jeszcze raz przepraszaam.jl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał case Zobacz post
    Edukacja w Polsce może i nie jest na wysokim poziomie ale Wy ją jeszcze zaniżacie.
    Case,
    Ośmielam się sformułować pytanie:
    dlaczego nie skomentowałeś ani jednym zdaniem postu, w którym proponuje się pomoc beatkasz w rozwiązaniu zadań z fizyki, o ile ta zapłaci 20 zł ( za same wyniki) ,a 40 zł za wyniki z wyjaśnieniami, zaś moją bezpłatną pomoc, szczegółową w wyjaśnienia, oceniłeś tak zdecydowanie – negatywnie?
    Czy uważasz, że płatna praca – z definicji – jest lepszej jakości, od pracy bezpłatnej?
    Jest taki pogląd, że nauczyciele uczyliby lepiej, gdyby dostawali większą kasę. Albo - dobre korepetycje ,to takie, za które jest wyższa cena.
    Nie podzielam tych opinii. W tej dziedzinie nie istnieją jednoznaczne związki przyczynowe.
    Znam nie jeden woluntariat studencki, niosący pomoc w nauce uczniom z biednych rodzin, którego działanie nie szkodzi edukacji ,a wprost przeciwnie. Myślę ,że w necie jest także potrzebny i możliwy, a z wyrokiem o jego ewentualnych rezultatach, poczekaj aż się rozwinie.
    Że bezpłatna pomoc uczniom, jest w drobnym stopniu, zagrożeniem dla ogromnej rzeszy korepetytorów ,to obydwaj zgodnie (chyba?) wiemy.
    A kto im zagwarantował, że zawsze będą mieli życie „łatwe i przyjemne”? jl.

P.S.
    Twoje ogólne uwagi o wartości i znaczeniu pomocy uczniowi lub studentowi są dyskusyjne ale zamiast sporu lepsza będzie cierpliwość z mojej strony w pokazaniu Tobie - jeżeli to będzie możliwe- jaka jest moja filozofia kształcenia w dziedzinie fizyki ,na przykładach praktycznych ,a nie w szermierce słownej.jl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O co Wy sie spieracie. To chyba dobrze, ze sa osoby,ktore pomoga bez niczego...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dobrze powiedziane jeleszcz:
    Cytat Napisał jeleszcz Zobacz post
    Myślę ,że w necie jest także potrzebny i możliwy, a z wyrokiem o jego ewentualnych rezultatach, poczekaj aż się rozwinie.
    Uważam, że jest to naturalny krok w ewolucji wielu rzeczy: przeniesienie z reala do sieci.

Poza tym, na opłacenie miesięcznych rachunków mam, natomiast brakuje mi w Wilekim Mieście trochę życzliwości i bezinteresowności oraz tego przysłowiowego "dziękuję", które jest często bardziej wartościowe od "20zł/godzinę".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeleszcz, masz racje, nie ufam w dobre intencje ludzi . Może już za stary jestem na idealizowanie świata chociaż sam jakieś ideały jeszcze wyznaję. Nie wierzę by chłopak Beatkasz faktycznie coś z Twojej pomocy wyniósł poza zaliczeniem fizyki i w przyszłości kolejnym zlewaniem "niepotrzebnych" przedmiotów . Do Ciebie nic nie mam, tak naprawdę podziwiam ludzi, którzy starają się coś robić bez patrzenia na zysk ale w tym wypadku same chęci wg mnie nic nie dadzą oni i tak będą przychodzili tylko po pomoc.
    Sorki za zamieszanie w tym wątku, chiałem tylko przedstawić inne spojrzenie na sposób w jaki staracie się pomóc innym, nie miałem zamiaru nikogo atakować. Problem z edukacją w naszym kraju napewno nie jest przez takich ludzi jak Wy i nie przez Was są osoby, które niskim kosztem (czasowym) szukają rozwiązania ich własnych problemów. A właśnie przez tych ostatnich nie wierzę w powodzenie Waszej akcji .

Co do tego, że nie skomentowałem postu kolegi, który oferował pomoc za pieniądze. Nie miałem zamiaru też komentować Twojego posta Jeleszcz. Do napisania sprowokowała mnie Selena która zaczęła wychwalać taką pomoc. Nie zgodziłem się z Nią i dlatego też odniosłem się do Twojego posta by postarać się chociaż w części wyjaśnić o co mi chodzi.

Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po sprawie

case,
    dziękuję za ostatni post.Twój pierwszy ,przyjąłem bardzo źle ,dlatego ,że byłem w złym nastroju.odzcekałem jeden dzień i minęło mi.Wkurzony byłem pomysłem "20 - 40 zł" i reakcją jego autora .Pozdrawiam.jl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Do napisania sprowokowała mnie Selena która zaczęła wychwalać taką pomoc. Nie zgodziłem się z Nią i dlatego też odniosłem się do Twojego posta by postarać się chociaż w części wyjaśnić o co mi chodzi.

Bardzo dobrze, że się nie zgadzasz z innymi, w tym konkretnym przypadku ze mną, bo jakże nudne byłoby FI gdyby wszyscy sobie przytakiwali. Nie ma ludzi jednakowo myślących i popierających się bez zastrzeżeń.

Wychodzę z założenia, że pochwal jednego a inni pójdą jego przykładem, niekoniecznie czekając na podziekowanie czy chwalenie.
    Porównując podejście do prośby beatkisz, kwesoly i jeleszcz zauważyłam bezinteresowność jednego i "nic za nic" drugiego, wyraziłam swoja opinię pisząc o tym w wątku.

Temat pięknie sie rozpisał bo wzbudził kontrowersje, ale czy to źle? myślę że nie, bo poznaliśmy różne podejscia do sprawy pomocy w necie.
    Z tego co się orientuję to każde Forum w necie ma na celu dyskusję na przeróżne tematy a ten wątek był właśnie taką dyskusją.

Dopisek
    Chciałam jeszcze dodać, że elzunia ma już 5 pstów na swoim koncie a beatka 9 postów, więc nie wpadły na FI z problemem i nie wypadły po otrzymaniu pomocy, śledzą ten wątek, zainteresowały się też innymi wątkami i to jest fajne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

J Nie wierzę by chłopak Beatkasz faktycznie coś z Twojej pomocy wyniósł poza zaliczeniem fizyki i w przyszłości kolejnym zlewaniem "niepotrzebnych" przedmiotów .
    a mi się wydaje, że może wynieść coś z tego, nauczka na przyszłość, że trzeba się przyłożyć chociaż trochę do tego i wierzyć w ludzi, którzy potrafią bezinteresownie pomóc....
    mam nadzieję, że właśnie tak będzie...a nawet jeśli nie, to chociaż nie zrezygnuje ze studii przez jeden "głupi"(nie chcę tutaj nikogo urazić, szczególnie tych, którzy lubią) przedmiot

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Drodzy panowie/panie od Fizyki

Potrzebuję waszej pomocy, jednak nie w zadaniach. Odpowiedz na to pytanie nie powinno wam sprawic duzego problemu.
    Otóż jaki materiał(możliwie jak najlżejszy) jest w stanie zakłócić odzdziaływanie na siebie 2óch magnesów przyciągających się-wkładając płytkę z tego materiału pomiędzy nie?...czy jest to ołów?Jesli tak to prosiłbym o lżejsze materiały...
    Z gory dziekuje i prosze o mozliwie jak najszybszą odpowiedz

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia