Strona 8 z 17 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 166
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy zadania-help!

Czy ja też mogłabym prosić o pomoc w rozwiązaniu zadań? Mam jakąś wiedzę, ale chyba nie jestem jej za bardzo pewna, bo boję się, że źle robię te zadania.
    Oto one:
    1) Na poziomym torze nadano ciału prędkość v0 = 4m/s. Ciało zatrzymało się po przebyciu drogi S = 8m. Jaki jest współczynnik tarcia ciała o podłoże?
    2) Czterech robotników popycha wagon o masie 20 ton działając siłą F = 250N każdy. Jaką drogę przebędzie wagon w pierwszej minucie ruchu, jeżeli wypadkowa siła hamująca wynosi T = 400N ?
    3) Człowiek o masie m = 80kg naciska na podłogę windy siłą F = 700N. Jakim ruchem porusza się winda? Oblicz jej przyspieszenie.
    Pozdrawiam! I z góry dziękuję wszystkim tym, którzy się zlitują!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cool

3) Zakadajc e g=10m/s, czowiek bdcy w windzie spoczywajcej lub poruszajcej si ruchem jednostajnym naciskaby na podog si F'=800N

Jeeli naciska z mniejsz si, to znaczy e winda albo porusza si ruchem przyspieszonym w d albo opnionym do gry. W obu przypadkach przyspieszenie skierowane jest w d.

Narysuj sobie chopka w windzie. Z jego brzucha narysuj dugi wektor skierowany w d, podpisz go Q (ze strzak nad liter) oraz krtki wektor w gr, Fb. Z podogi redni wektor R.

Nacisk stanowi 7/8 ciaru tego czowieka gdy nie dziaaj na niego adne siy (wtedy jego ciar wynosiby 800N)
    Zapisz N = 7/8 * Q

Teraz popatrz na wektory i zapisz sytuacj za pomoc symboli:
    R + Fb = Q
    Fb = Q - R
    Sia z jak podoga dziaa na czowieka jest rwna sile z jak czowiek dziaa na podog, wic
    Fb = Q - N
    Fb = 1/8*Q
    podstawiamy m*a za Fb i m*g za Q
    m*a = 1/8*m*g
    a = 1/8 *g

przyspieszenie windy wynosi 1/8 przyspieszenia grawitacyjnego, czyli 1,25m/s

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ad. 2.
    F= 4*250-400 = 600 N
    a=F/m=600/20000kg = 0,03 m/(s*s)
    s= (a*t*t)/2= (0,03*60*60)/2= 54m

Tyle że nie daje gwarancji, ze jest 100% ok. Lepiej niech to jeszcze ktoś potwierdzi .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał iwona345 Zobacz post
    Mam jakąś wiedzę, ale chyba nie jestem jej za bardzo pewna, bo boję się, że źle robię te zadania.
    Iwono, przedstaw sposób, w jaki ty rozwiązujesz te zadania. Być może popełniasz tylko jakiś mały błąd, a może rozwiązujesz je poprawnie.
    Daj nam szansę Ciebie pochwalić...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Ad. 2.
    a=F/m=600/20000kg = 0,003 m/(s*s)
    Wkradł się drobny błąd, powinno być:
    a=0,03 m/(s*s)
    Sposób rozwiązania jest ok.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał doderic Zobacz post
    Wkradł się drobny błąd, powinno być:
    a=0,03 m/(s*s)
    Sposób rozwiązania jest ok.
    Czyli wynik to 54 metry?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał iwona345 Zobacz post
    1) Na poziomym torze nadano ciału prędkość v0 = 4m/s. Ciało zatrzymało się po przebyciu drogi S = 8m. Jaki jest współczynnik tarcia ciała o podłoże?
    Oznaczmy masę ciała przez m.
    Współczynnik tarcia f to nic innego jak stosunek siły tarcia T do nacisku N wywoływanego przez ciało na podłoże, a więc:
    f=T/N, gdzie N=mg.
    Tarcie jest siłą, więc T=a*m.
    Wiemy też, że a=2s/(t*t).
    Skoro znamy prędkość początkową ciała v0 i prędkość końcową v1=0m/s oraz drogę s, to można już łatwo wyliczyć t, przez jaki ciało pozostawało w ruchu. Znając t, można wyliczyć a... znając a można wyliczyć T i wreszcie f.
    Mi wychodzi f=1/g

(i tu dyskusja ile wynosi g... proponuję jednak przyjąć wartość trochę dokładniejszą: g=9,81m/s2)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

2 zadania

Witam, mam 2 zadania do rozwiazania a orlem z fizyki nie jestem wiec prosze o pomoc

1) Ciała A i B rozpoczęły spadek swobodny z tego samego punktu ale ciało B później o Δt niż ciało A. Znajdź zależność czasową odległości między nimi.
    2) Ciało spada swobodnie na ziemię wewnątrz również spadającej swobodnie windy. Pokaż, że ciało nie porusza się względem windy lub jego ruch jest ruchem jednostajnym.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

energia wiązania układu ziemia-słońce

witam was drodzy internauci i fani fizyki ja niestety z fizyki nie błyszczę i proszę o pomoc do jutra do 13 musiałabym miec te zadanko więc liczę na was oto one:

Oblicz energię wiązania układu ziemia- słońce.znajdz jej wartosc liczbową przyjmujac ze masa ziemi wynosi 6x10 do potegi 24 kg.odległosc ziemi od słońca 150mln km a okres obiegu 1 rok ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu tego zadania: punkt porusza się po prostej zgodnie ze wzorem x=b(1-t)^2. obliczyc srednia wartosc prędkości w przedziale (0;t), sredni wektor prędkości w tym przedziale czasu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia