Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Śpiew : emisja głosu

Witam.
    Mam pewien problem z emisja głosu mianowicie na niektórych samogłoskach o ;i; y; mój głos nie brzmi ..
    Nie wiem co mam zrobic aby sie odblokować... Ponieważ zdaża sie że spiewam gardłowo, spinam struny na tych własnie samogłoskach.

Czy może to "zablokowanie' być spowodowane nieudanym wystepem ?
    spiewam w zespole i chciałaym aby wszytko wróciło do normy.

pomocy

Dark Angel

Może jakiś przykład audio, wówczas łatwiej nam będzie osądzić czy to jest wada, czy styl.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kurcze nie wiem czy jestem wstanie coś Ci wysłać..
    Strasznie sie spinam.. cięzko mi niekture sylaby spiewac.. nie rozumie tego dawniej tak nie miałam ..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Smile Musisz ćwiczyć.

Może być wiele pryczyn.Jak wspomniałaś po nieudanym występie mogła powstać blokada,ale takze nie musiała.Spróbuj ćwiczyć dużo te głaoski z którymi masz problem.Są różne ćwiczenia,a jeżeli żadnych nie znasz to poszukaj w google o śpiewnie,albo wpisz poprostu ćwiczenia w śpiewnie czy jakoś tam i powinnaś tam znaleść.Ja ćwicze je wszystkie regularnie i bardzo są dobre i pomagają.A jezeli dalej nie będzie rezultatów poproś kogoś o pomoc.Jeżeli jest to spowodowane stresem musisz się przełamać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

struny głosowe

Cześć, może znajdzie się ktoś, kto zna się na nauce śpiewu, mógłby mi pomóc i powiedzieć, do kiedy najlepiej uczyć się śpiewać...Chodzi o struny głosowe, czy to prawda, że z czasem, w wypadku braku ćwiczeń, trudniej pracują, a tym samym próby śpiewu wychodzą coraz gorzej. Jak to wygląda? Mam lat 25 i chciałabym nauczyć się dobrze śpiewać i martwię się, że może być już za późno...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał juliajulia Zobacz post
    Cześć, może znajdzie się ktoś, kto zna się na nauce śpiewu, mógłby mi pomóc i powiedzieć, do kiedy najlepiej uczyć się śpiewać...Chodzi o struny głosowe, czy to prawda, że z czasem, w wypadku braku ćwiczeń, trudniej pracują, a tym samym próby śpiewu wychodzą coraz gorzej. Jak to wygląda? Mam lat 25 i chciałabym nauczyć się dobrze śpiewać i martwię się, że może być już za późno...
    Uczyć możesz się do końca życia. Nie daj sobie wmówić nikomu, że jest inaczej. Ja zaczęłam naukę w wieku 20 lat a teraz śpiewam operowo . Naprawdę warto

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

:)

Dzięki za słowa otuchy, jeszcze nie wiem, gdzie mogłabym się zgłosić, ale w wolnej chwili poszukam. Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Nie wiem co mam zrobic aby sie odblokować... Ponieważ zdaża sie że spiewam gardłowo, spinam struny na tych własnie samogłoskach".

Spróbuj śpiewać wokalizę na samogłosce, przy której nie zamykasz gardła, np "a", następnie przechodzić łagodnie w te trudniejsze dla ciebie. Mój były nauczyciel śpiewu praktykował ćwiczenia na prychanie jak koń (przez dłuższy czas), warczenie przedłużonego "r", co miało pomóc rozluźnić wiązadła głosowe. O nieudanym wystepie zapomnij, gdyż rzeczywiście może cię psychicznie blokować. Pomyśl sobie, że zepsucie koncertu zdarza się nawet najlepszym Powodzenia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Dark Angel Zobacz post
    Witam.
    Mam pewien problem z emisja głosu mianowicie na niektórych samogłoskach o ;i; y; mój głos nie brzmi ..
    Nie wiem co mam zrobic aby sie odblokować... Ponieważ zdaża sie że spiewam gardłowo, spinam struny na tych własnie samogłoskach.

Czy może to "zablokowanie' być spowodowane nieudanym wystepem ?
    spiewam w zespole i chciałaym aby wszytko wróciło do normy.

pomocy

Dark Angel
    Zarówno O jak i A to samogłoski otwarte. Jeśli z A nie masz problemu, to poćwicz płynne przechodzenie z A na O zmieniając tylko i wyłącznie położenie języka.

Co do napinania gardła. Przyczyny mogą być różne. Jeśli problem dotyczy wysokich lub trudnych do zaśpiewania dźwięków, to może to być kwestia braku efektywnego podparcia oddechowego.

Podparcie to przeciwdziałanie naturalnej skłonności przepony do zbyt szybkiego pozbywania się powietrza z płuc.

Jako wokaliści potrzebujemy niewielkiego, stałego strumienia powietrza, który wprawia nasze struny w drgania. Strumień powietrza kontrolujemy za pomocą mięśni tułowia (brzucha pleców i wszystkich wokół przepony) dlatego chcemy je mieć dobrze wytrenowane.

Dobrym ćwiczeniem na płynne i jednostajne pozbywanie się powietrza z płuc jest wydychanie powietrza na "ssssss" lub "rrrrrr". Można to robić ze stoperem na czas, za każdym razem starając się posssssyczeć lub porrrrrryczeć sekundę dłużej

Zauważ że im dłużej syczysz, tym Twoje mięśnie muszą się bardziej napinać, żeby podtrzymać dźwięk (o tej samej głośności) - to właśnie jest podparcie oddechowe.

Jednak należy pamiętać, że mimo napięcia mięśnie muszą być w ciągłym ruchu. "Przyblokowanie" oddechu powoduje napięcia w gardle i męczy struny.

Kiedy mamy wytrenowane mięśnie i z łatwością kontrolujemy wydech, to gardło się nie napina.

Myślę, że to jest kwestia techniki i nie ma związku z nieudanym występem.

Cytat Napisał juliajulia Zobacz post
    Nie jest za późno! 25 lat to dobry wiek na naukę każdej umiejętności! Co do pytania o struny, to nie, to nie jest prawda. Fakt, że u osób starszych głos się zmienia, ale do 70tki jeszcze Ci trochę zostało

Struny głosowe to cześć naszego organizmu. Są po to żeby ich używać i nie "niszczeją" same z siebie. Pewnie, że jeśli śpiewasz zawodowo, a potem masz długą przerwę, to jeśli chcesz wrócić do formy musisz znowu zacząć ćwiczyć. Ale tak jest przecież ze wszystkim.

Pozdrawiam!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia