Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wink

Cóż ja mogę powiedzieć na ten temat..
    do tej pory miałam taki sam problem :neutral:
    ale moja mamuśka pomogła mi rozwiać wszelkie wątpliwości.
    Otóż aby szybciej opalać sie na słoneczku zaczęłam chodzić na solarium ale tylko kilka sesji aby uzyskać delikatną opaleniznę (raz w tygodniu od 5 do 8 minut)
    Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednich kremach aby opalanie było przyjemne i w miarę zdrowe.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cool

Cytat Napisał majkelos Zobacz post
    W moim przypadku to ani jedno ani drugie. Nie jestem w stanie wytrzymac lezac na sloncu dluzej niz kilka minut, czytac jest ciezko bo swiatlo odbija sie od kartki i bola oczy. Jest goraco, czlowiek sie poci i caly lepi. Solarium jeszcze gorzej - zamkniety w swiecacej trumnie - klaustrofobia.
    Jedyne co pozostaje to rower bez koszulki lub siatkowka na powietrzu.

Taktyka narzeczonej polega na odwiedzeniu kilka razy solarium i przyzwyczajeniu skory przed dawka naturalnego UV. Potem to juz tylko opiekanie jak w piekarniku: 15 minut na jednej stronie, 15 na drugiej az do pierwszych poparzen. Ja w tym czasie siedze w cieniu i slucham jaki to jestem bialy.
    Teraz nawet nie trzeba zdejmować koszulki ;-). Są takie koszulki i stroje kąpielowe, przez które można się opalić ;-).

edit: www.sunselect.pl - to znalazłam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja też spotkałam się z podobnym tekstem, że filtry UV w kremach to tylko podpucha.
    Nie to miałem na myśli, że podpucha, tylko że chemikalia z kosmetyków na dłuższa metę czynią więcej szkody niż słońce, przed którym mają chronić.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No to też załapałam chodziło mi o to, że co jakiś czas pojawiają się różne doniesienia - a to, że filtry UV w kosmetykach nie działają, a to że działają, a to że słońce szkodzi, a to że nie szkodzi, a to że chemia w kosmetykach szkodzi, a to znów, że jest całkowicie bezpieczna... po prostu wyraziłam się mało precyzyjnie

Osobiście znam tzw. filtromaniaczki, które codziennie (także w porze zimowej) przed wyjściem z domu nakładają na całe ciało warstwę kosmetyku z filtrem UV (najczęściej wysokopółkowego i cholernie drogiego). Pisząc warstwę dokładnie to miałam na myśli, bo ponoć, żeby ów filtr zadziałał, trzeba nanieść (wklepać) minimum 1,5-centymetrową warstwę kosmetyku Trochę ortodoksyjne, nieprawdaż?

Równie ortodoksyjne jest wystawianie się na słońce bez żadnych zabezpieczeń, opierając się tylko na wierze, że co nie zabija od razu, nie może szkodzić.

Acha, Sunko - przez każde ubranie można się opalić. Materiał nie zatrzymuje całości promieniowania UV, które powoduje zmianę odcienia skóry. Natomiast zdecydowanie wolniej opalisz się w ubraniu niż w bikini - to pewne
    A w ogóle to sęk w tym, żeby znaleźć złoty środek. I nie poparzyć się na słońcu czy w solarium (to też jest możliwe!).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cool

Cytat Napisał zina Zobacz post
    Acha, Sunko - przez każde ubranie można się opalić. Materiał nie zatrzymuje całości promieniowania UV, które powoduje zmianę odcienia skóry. Natomiast zdecydowanie wolniej opalisz się w ubraniu niż w bikini - to pewne
    Hehe, no może, ale tu producent zapewnia, że ta opalenizna będzie zauważalna :-p. Nie wiem czy ktoś już tego próbował? Myślicie, że warto?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli zawiera dihydroksyaceton - DHA to pewnie tak, bo działa jak samoopalacz. Innej możliwości nie widzę.

I ze słońcem przesadzać nie należy i z solarium. I chyba generalnie z niczym - nawet dobry humor w nadmiarze może zaszkodzić. (Tak mam czepliwy nastrój).
    Tu ciekawy artykuł o słońcu: link

Lubię patrzeć na ludzi ładnie opalonych - ale ładnie nie znaczy na brązowo - ładnie to tak żeby pasowało do człowieka. A nie tak żeby wyglądać jak Andrzej L.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja zdecydowanie słonce,poniewaz mam klaustrofobie i chyba musiałabym sie opalac na otwartym łżóku w solarium.własnie szykuje sie za tydzień na wypad nad morze i zagłebiam sie w takiej oto lekturze ;-) http://blog.rimmel.info/news/view/1075

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak większość z Was, również wybieram opalanie w ruchu i to na słoneczku. Powody? W ruchu, ponieważ nie uleżę za długo na słońcu-chyba że na hamaku i przy orzeźwiającym wietrzyku..wtedy momentalnie zasypiam natomiast solarium opala na brzydki kolor(przynajmniej moim zdaniem) skóra staje sie sucha jak papier, opalić tam nogi to nie lada wyczyn
    Choć nie ukrywam, że jak jest długa i nieprzyjemna zima, to zazwyczaj 2razy na sezon zawitam do solarium, jednak wtenczas nie chodzi o opaleniznę-raczej o dogrzanie sie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja nigdy nie byłam na solarium.. Ale patrząc na niektóre koleżanki, które wprost nałogowo chodzą, widzę w jakim stanie jest ich skóra.. Poza tym ten kolor mi się strasznie nie podoba. Zdecydowanie wolę swój, naturalny

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia