Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Temat: Łupież...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Em, ale przeciwnie do zegara na której półkuli? Bo na drugiej zegary chodzą odwrotnie… ;D

Coś mi to podejrzanie brzmi, czemu niby kierunek miałby mieć znaczenie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

szukałem przed momentem tego artykułu lecz nie mogę o dziwo znaleźć :P ale z tego co pamiętam to chodziło o zrównoważenie sił nie podali nic informacji o półkulach ale myślę że to jedynie obowiązuje w europie Azjaci mają pewnie bardziej zmechanizowane praktyczne sztuczki usuwania łupieżu

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Em, ale przeciwnie do zegara na której półkuli? Bo na drugiej zegary chodzą odwrotnie… ;D
    Yhym. he,he... :-D:-D

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Smile

Od dłuższego czasu borykam się z powracającym łupieżem...
    Próbowałam wieeeelu specyfików zaczynając od szamponów, kończąc na domowych sposobach.
    Ostatnio wybrałam się do apteki po poradę farmaceuty
    Poradził mi zakup szamponu Selsun Blue. Znalazłam wiele informacji na temat tego szamponu w internecie, ale chciałabym usłyszeć opinie osób, które go stosowały Widziałam, że ktoś już w tym wątku o Selsun Blue wspomniał. Czy mogę dowiedzieć się wiecęj? Czy łupież wrócił?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Selsun i Nizoral to chyba najczęściej polecane szampony na łupież. Używałem kiedyś obu, oba nie pomogły. :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selsun? Nie słyszałam o takim szamponie... Wpisłam w google.Wyskoczyły dwie odpowiedzi selsun blue i selsun 2,5%. O którym mowa? Możesz napisać coś więcej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mikamajka słyszałam jedynie o selsun blue... Selsun 2,5% to chyba jakaś bzdura... Czy czytałaś coś na ten temat?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To było kilkanaście lat temu, więc pamiętam tylko nazwę Selsun. Ae jak już, to lepszy był chyba Nizoral.
    Ale trwale pozbyłem się łupieży dopiero, jak zrezygnowałem z detergentów, które niszczą skórę i jej system ochronny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Byłam w aptece i już wiem dokładnie jaki to szampon Dokładnie nazywa się "selsun blue". Kupiłam trzy saszetki, bo nie wiem jak zadziala... Ale dzięki za podpowiedzi
    Jurgi jeżeli możesz, to napisz co masz na myśli mówiąc o detergentach. Uzywam co prawda pianki do włosów, ale chyba to nie ona niszczy skórę głowy?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Detergent = wszystko, czego używasz do mycia poza wodą.
    Człowiek wyewoluował bez środków myjących i wszelkie mydła i szampony zaburzają pracę skóry. Im częściej myjesz włosy, tym szybciej się przetłuszczają. Mycie detergentem usuwa ochronną warstwę skóry, więc organizm usiłuje to naprawić i zwiększa produkcję łoju. W rezultacie skóra jest albo wysuszona, albo przetłuszczona. Rezultat - łupież.

Zalecam stopniowe odchodzenie od szamponu (żeby nie straszyć przetłuszczonymi włosami) przez mycie coraz rzadziej. Zamiast tego mycie po prostu gorącą wodą, można dwa razy dziennie, po gorącej spłukać zimną. Można ściąć włosy, będzie łatwiej się przestawić.

Przy półdługich włosach absolutnie wystarczy użycie szamponu raz lub dwa razy na miesiąc (i to przy włosach skłonnych do przetłuszczania się). Rezultat - koniec z łupieżem. I pytania „jak to robisz, że masz takie ładne włosy”.

Faceci mają oczywiście łatwiej, przy krótkich włosach szampon przydaje mi się tylko po strzyżeniu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia