Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kredyt, prezent, czy pieniądze użytkownika.....

Witam.
    Przedstawię interesujące podejście serwisu aukcyjnego "Aukcje 24" do wirtualnych pieniędzy użytkowników.

Zanim powstał serwis A24, na rynku aukcji internetowych działało Adico.
    Zgromadziło niemałą grupę użytkowników, z którymi współpracowało w formie rzadko spotykanej: dialogu między zarządem serwisu i userami.

W ubiegłym roku wlaściciele Adico postanowili hmm.. "sprzedać" serwis grupie QXL Ricardo, znanej z procesów o odzyskanie serwisu Allegro.
    Cała grupa administratorów Adico przeszła do nowego serwisu.

Dotychczasowych użytkowników Adico poproszono o przejście na nową platformę aukcyjną, obiecując im przeniesienie dorobku w serwisie: m.in. komentarzy, statusu sprawdzonego użytkownika oraz wirutalnych środków pieniężnych na indywidualnych kontach.
    Wirtualne złotówki do wykorzystania na płatne opcje w serwisie, gromadziliśmy drogą: wpłat prawdziwych złotówek, akcji promocyjnych Adico np. 10 zł po rejestracji, 1 zł za każdą wystawioną aukcję w okresie promocyjnym, z programu partnerskiego itp. Informacje o saldzie rachunku były (i są w A24) zbiorcze (jest jeden rachunek użytkownika).

Niestety, dla sporej grupy użytkowników nowy serwis nie sprawdził się.
    Normalne (na początku) problemy techniczne, nieprzyjazny interfejs nie zachęcały do korzystania z nowej platformy.

Z początkiem bieżącego roku dostaliśmy informację, że do końca marca mamy wykorzystać w serwisie wirtualne pieniądze przeniesione z Adico, ponieważ (w ramach porządkowania ?), środki te zostaną skasowane na kontach użytkowników tzw. nieaktywnych, to znaczy niewystawiających przedmiotów do sprzedaży w A 24.

Protesty, dyskusja i mocne słowa na forum A24 nie zmieniły stanowiska administracji serwisu, sprawa wróciła kilka dni temu.

Kuriozalne są stwierdzenia administratorów A 24 np. "Do każdego użytkownika (konta) podejdziemy indywidualnie" , "Forum nie jest miejscem do dyskusji na tematy finansowe", " To są wirtualne kredyty, prezenty, które serwis anuluje, jeżeli użytkownik z nich nie korzysta" itp.

A gdyby tak mój bank, pewnego dnia przysłał mi informację, że zabiera
    część pieniędzy na moich lokatach, bo ich nie wydaję?

Jak myślicie, byłoby to analogiczne podejście do poważnej w końcu sprawy prywatnych pieniędzy ?

Pozdrawiam.

Kacper

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ave kacper

Nie zgodze sie, ze wszystkie "wirtualne" pieniadze zgromadzone na koncie Adico ulegly przepadkowi na A24. Pieniadze z wplat i konkursow pozostaly. Przepadly na pewno te za wystawienie pierwszych 10 aukcji... I to na kontach na ktorych nie byly zuzyte.
    Kwestie sensownosci pomyslu pomine milczeniem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To nieistotne, jaka część jest do kasacji.

Heej Det.
    Miło Cię widzieć.

Mógłbym się nie zajmować tematem. Mnie na razie nic nie zabrano, choć pewnie jest to kwestia czasu.
    Mam tylko zapowiedź e-mailową, jaka dotarła do wszystkich userów z dawnego Adico.

Dziwię się, że użytkownicy A24 tak spokojnie przeszli do porządku dziennego nad złamaniem generalnej zasady uczciwości.
    Życie uczy, że jeżeli kogoś obok potraktują podle, to za chwilę zrobią to z tobą - jeżeli nie zaprotestujesz.

Wiesz Det najlepiej jak było, byłeś i jesteś liderem aukcyjnym. :!:

Na większość mojego wirtualnego salda zapracowałem, całymi dniami przygotowując opisy, skanując, obrabiając zdjęcia, wystawiając aukcje, żeby serwis miał wyrobioną stachanowską normę.
    Taka była umowa.

Do A24 przeszedłem tylko dlatego, żeby kiedyś wykorzystać efekty mojej pracy - jeżeli stan techniczny serwisu to umożliwi.
    Dlatego, że serwis obiecał przeniesienie salda bez żadnych innych warunków.
    Taka była umowa.

Obiecał, bo byliśmy mu potrzebni jako pozycja przetargowa z QXL.

Teraz dowiaduję się z postów p. Namysło, że to był kredyt, prezent i jako niewykorzystany ulegnie skasowaniu!

A24 nie interesuje mnie już jako miejsce zawierania transakcji internetowych. Jeżeli zarządzający nie dotrzymali jednej obietnicy, mogą zrobić to znowu.

Arogancja, bezczelność, przeinaczanie faktów, nieliczenie się z użytkownikami?

Jak na ironię: Adico powstało jako masowy protest przeciwko arogancji adminów Allegro po akcji w polskim necie.
    Wystarczyły niecałe 2 lata, żeby tym samym ludziom zmienić punkt widzenia i zasady postępowania.

Smutne i tyle. :cry:

Pozdrawiam.
    Kacper

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prędzej czy później zaczną okradać także QXL-a. O ile mi wiadomo, to niewielu zostało ze starego teamu Adico. Zastąpili ich najbliżsi oraz rodzina. To jest już interes rodzinny. :!:

A czy nasze dane w Aukcje24 są bezpieczne? Sami sobie odpowiedźcie.
    Zobaczcie jak Pani administrator Aukcje24 udostępnia swoje konto osobom trzecim łamiąc w ten sposób regulamin:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27824608

Zwróćcie uwagę na:

Zestaw urzywany 2 miesiące, stan idealny, sprzedaje ponieważ zaopatrzyłem sie w chłodzenie wodne na cpu. Na terenie Warszaway mozliwy odbiór osobisty!
    Czy Pani administrator zmieniła płeć? Nagle stała się dysortografikiem? Czy udostępnia osobom trzecim także konto administratora? Czy nasze dane są bezpieczne? Wasze może nie, ale ja zamknąłem już tam swoje konto i złożyłem wniosek o wykasowanie danych osobowych.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No cóż - żyjemy w Polsce. Ja naprawdę nie idealizuję innych państw, ale to co dziejej się u nas przekracza już wszystkie możliwe granice. Przecież z konta admina można skasować pół serwisu. :|

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Xaran
    Czy Pani administrator zmieniła płeć? Nagle stała się dysortografikiem? Czy udostępnia osobom trzecim także konto administratora? Czy nasze dane są bezpieczne? Wasze może nie, ale ja zamknąłem już tam swoje konto i złożyłem wniosek o wykasowanie danych osobowych.
    Czy Hitler był kobietą? Czy handlujesz na Świstaku? Czy łykałeś dzisiaj leki uspokajające?

W swym ślepym pierniczeniu zaznaj czasem trochę umiaru.

Prędzej czy później zaczną okradać także QXL-a. O ile mi wiadomo, to niewielu zostało ze starego teamu Adico. Zastąpili ich najbliżsi oraz rodzina. To jest już interes rodzinny.
    Jak Ci nie wiadomo to lepiej bzdur nie gadaj. Był taki czas kiedy córka jednej z głównych administratorek pełniła również funkcję administratora. Ta sprawa została rozwiązana przez QXL ricardo już dawno temu, tak więc nie pierdziel bzdur, łykaj nerwosol i jazda do łóżeczka

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kacper, wierz mi że cała ta sprawa spotkała się z dużym sprzeciwem użytkowników. Administracja tłumaczyła się kilkakrotnie, zarazem często sobie przecząc.

Prywatnie myślę, że była to decyzja wymuszona przez QXL ricardo.

pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał iG

Czy Hitler był kobietą? Czy handlujesz na Świstaku? Czy łykałeś dzisiaj leki uspokajające?

W swym ślepym pierniczeniu zaznaj czasem trochę umiaru.

Jak Ci nie wiadomo to lepiej bzdur nie gadaj. Był taki czas kiedy córka jednej z głównych administratorek pełniła również funkcję administratora. Ta sprawa została rozwiązana przez QXL ricardo już dawno temu, tak więc nie pierdziel bzdur, łykaj nerwosol i jazda do łóżeczka
    Jak widzę nie masz pojęcia o Aukcje24.pl. Nie wiem też co do tego ma Świstak, ja sprzedaję tylko tam gdzie można coś sprzedać czyli na Allegro.pl

Sprawa o której piszesz nie została rozwiązana przez QXL Ricardo choć wiem, że jednen z użytkowników napisał do Anglii skargę. Nie miało to jednak większego znaczenia. Mówisz zapewne o córce Agnieszki czyli ossie. Jak widzisz doskonale wiem o czym piszę, a gwarantuję Ci, że jestem o wiele lepiej zorientowany w tych sprawach.
    Czy wiesz, że np. spora część pracowników Aukcje24.pl to rodzina? On, ona, ojciec, siostra ... Przegapiłeś to? Fakt, moze zmyliło Cię to , ze siostra ma inne nazwisko Są tworzone fikcyjne stanowiska dla rodzinki, a za to wszysko płaci QXL Ricardo. Raz ich oszukano, a teraz znów robią to inni.

Przyjrzyj się dokadnie aukcji mwity na Allegro. Ona, pracownica biurowa nie popełniłaby takiego błędu w pisowni. Druga sprawa, czy nie dziwi Cię, że będąc kobietą pisze jak facet?
    Udostępniła konto osobom trzecim i o ile to co do mnie dociera jest prawdą ujawnia także dane osobowe użytkowników Aukcje24.pl osobom nie związanym z serwisem.
    Gdybyś nie wiedział, to właśnie mwita wysyła spam do SS z Allegro wyszukując ich adresów e-mail na stronach "O mnie".
    A swoją drogą, to chyba nie bardzo wierzy w sprzedaż na Aukcje24.pl skoro wystawia towar na Allegro

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

iG, czy wiesz ile osób pracuje dla Aukcje24 i kto pracuje? Myślisz, że ci samo co w Adico? Człowieku, teraz jest kasa, teraz są kombinacje.
    Nie musisz znać się na komputerach, nie musisz mieć pojęcia o internecie, wystarczy, że jesteś z rodziny ...

O, amatorszczyzna, siostrzyczka używa służbowego e-maila towarzystko
    http://forum.dogs.pl/member.php?acti...member=Gosik27

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O tym liście wiem wiele, bo jestem jego autorem. Czy pozostał bez echa? Spotkałem się z przedstawicielem QXL ricardo plc. w Polsce, podobno w tej sprawie przyleciał na rozmowy z JTC ktoś w Wielkiej Brytanii. Efekt chyba przyszedł z czasem. Chodziło głównie o zarysowanie problemu, i myślę że to się udało.

Jak możesz prześlij mi co wiesz na maila (to_ja_iggy@poczta.onet.pl), jeśli będzie to istotnie wiarygodne, to podam Ci namiary na przedstawiciela QXL w Polsce.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)