Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał beatkasz Zobacz post
    nie lubię jak mój facet pali ogólnie jestem bardzo wyczulona na fajki i bardzo mnie to drażni...

chyba nie ma żadnego sposobu na "wychowanie" drugiej osoby co do tego by rzucila palenie...
    Byłem dwa lata temu w Kalifornii i tam dowiedziałem się ,że palenie i palaczy klasyfikuje się do grupy uzależnień od nikotyny, analogicznie do uzależnień od alkoholu, narkotyków...
    Prowadzone są systematyczne, płatne zajęcia odwykowe(dla ochotników) przez lekarzy i psychoterapeutów.
    Uważa się ogólnie, że wpływ interpersonalny osób najbliższych np. współmałżonka, nie ma większego znaczenie, bo kwestia nie jest z dziedziny kształtowania charakteru ,lecz ma uwarunkowania chemiczno-fizjologiczne.
    Wiele firm-według informacji miejscowych- nie zatrudni palaczy odmawiających kuracji odwykowej, która jest podobno dosyć ciężka dla delikwenta.
    Idą więc i w Europie ciężkie czasy dla amatorów nikotyny, chociaż np. historia prohibicji w USA miała przebieg tragiczny, a rezultat wychowawczy-zerowy.
    Dorosły, chce i ma prawo decydować o swoim życiu, a ewentualne zabiegi wychowawcze nawet od swej żony często z wściekłością odrzuca..
    beatkasz,radzę Ci ,nastrasz swego partnera,że wyekspediujesz go karnie do Kaliforni na twardy kurs odwykowy,może to poskutkuje??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jednym z pomysłów jest zagrożenie, że ja zacze palić, tego on nie zniesie...
    zobaczymy czy jakieś skutki to przyniesie jak coś to da to wam powiem;]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jak to wszystko czytam, to mam wrażenie, że niektóre pary są ze sobą na siłę. Gdybym ja miał kogoś "wychowywać", brać na emocje, straszyc odejściem etc etc... to już bym chyba z taką osobą nie był. Po co?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: wychować faceta?

Uważam, że to złe podejście. Każdy musi się nauczyć bycia ze sobą i wspólnego życia, ale wychodzisz za mąż za kogoś, kto już jest wychowany.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia